Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Mieszkaniec
Dodano: 2019-09-29 01:10:07
Otwarto: 6905

SMLW

Chciałbym Poruszyć temat podwyżek w spółdzielni cały czas idą W górę A spółdzielnia nic nie robi bloki jak były brzydkie tak dalej są wystarczy przejść się po osiedlu Np: kolo Medicusa bloki są stare i brzydkie ale i nie tylko tam , brak placow zabaw A jak już są to też zniszczone nic niema nowego A pieniądze są pobierane cały czas
Pato
Dodano: 2019-09-29 18:42:
/.trzeba iść na spotkanie porządek zrobić ,w konkurencyjnej spółdzielni za podobny metraż koleżanka płaci 100 mniej i niemaja podzielników na ciepło

On
Dodano: 2019-09-29 19:17:
To prawda, ale czy pisanie coś da? Ludzie nie chodzą na zebrania, nic im nie potrzeba , jeszcze chwila a wszystkie bloki będą stare i zniszczone, wystarczy spojrzec w gore grzyb, spojrzeć w dól trawy kiepskie i tak wokół, a lata lecą, byłam latem bialystok , elk , bloki są odnawiane a u nas 1 blok i to odrazu fotki bo fundusz podnieśli i elewacje zrobili! Może smlw wytłumaczy co ile lat ma być odnowiony blok , czy ci co krzyczą to mają a ci co nie to nic nie zyskają!

Anka
Dodano: 2019-09-29 20:06:
Narzekamy na podwyzki ,oplaty .wysokie za co ,a w naszym bloku pomimo domofonu drzwi cala zime szeroko otwarte.

oburzony
Dodano: 2019-09-29 20:35:
SMLW każe dopłacać do strat wody, zaraz będzie kazać dopłacać jeszcze więcej do ciepła!! Fundusz remontowy nie jest wykorzystywany na ocieplanie i modernizację bloków !! do tej pory wszystkie bloki w mieście powinny być ocieplone i to powinno iść z funduszu remontowego, a nie dodatkowych dopłat mieszkańców !! pytam się gdzie jest fundusz remontowy ??!! Jeden blok rocznie odkłada prawdopodobnie około 50.000 zł rocznie - pytam się gdzie ta kasa, wszystkie bloki odkładają pewnie około 2000.000 zł lub więcej (za tą kasę można docieplić 10 bloków trzy klatkowych) , na co wydawane są te pieniądze ?? spójrzcie na bloki wspólnot, czynsz mniejszy i stan bloków lepszy, przykład blok 63 i 64 na południu, bloki ocieplone a teraz klatki płytkami wykładają i natryski robią, a u nas grzyb na elewacjach blok 54!! ludzie obudźcie się zacznijcie żądać, a nie milczycie !! aby blok stał się wspólnotą wystarczy jak połowa udziałów w bloku powie koniec z tym marazmem !! w Grajewie łatwo poznać , który blok jest przez kogo zarządzany ! Wiktorówka pięknie zmodernizowana, mało tego myślą jak windy montować a w SMLW nawet elewacje nie zrobione !!

Adam
Dodano: 2019-09-30 09:12:
Spółdzielnia Mieszkaniowa już od jakiegoś czasu sukcesywnie ociepla bloki te ocieplone niedawno Południe 61, Południe 45, docieplany obecnie Południe 62 i już następne ustawiają się w kolejce aby je docieplić.Do oburzony jeśli chcesz znać jakie środki są na funduszu remontowym twego budynku i na co pieniądze z tego funduszu zostały wydatkowane to Spółdzielnia udzieli Ci takich informacji nie są one tajemnicą wystarczy tylko zajść i się spytać.

Iza
Dodano: 2019-09-30 09:21:
Do oburzony napisałeś/ałaś " a u nas grzyb na elewacjach blok 54" jakiś czas temu kilka osób z bloku Południe 54 chciała docieplić blok i nawet chodzili z listą w tej sprawie aby mieszkańcy wyrazili zgodę na docieplenie bloku i ponieśli koszt jego wykonania.Nikt się nie podpisał aby wyrazić zgodę na docieplenie bloku. Każdy by chciał aby docieplić blok ale za darmo.

Pieniadze
Dodano: 2019-09-30 10:32:
Do Iza Dlaczego ludzie mają ponosić za to koszty ? Od tego jest fundusz remontowy Wszystkie bloki są w opłakanym stanie Wystarczy popatrzeć na pierwsze bloki powstałe w spółdzielni

Iza
Dodano: 2019-09-30 11:19:
Do Pieniądze odpowiedz jest prosta bo 0,80 gr/m2 stawki funduszu remontowego nie starczy na docieplenie budynku.Jeśli chce się docieplić budynek to stawka funduszu remontowego musi być powyżej 2,00 zł/m2.Spytaj się Spółdzielni Zgoda jakie stawki funduszu remontowego płacą za docieplenie budynku na Centrum i ile jeszcze będą musieli spłacać kredyt zaciągnięty w Banku.

Adam
Dodano: 2019-09-30 11:26:
Ludzie nikt za jednym razem nie jest w stanie docieplić wszystkich budynków w Spółdzielni Mieszkaniowej przecież to niemożliwe jest do wykonania.

blok54
Dodano: 2019-09-30 11:51:
Do Iza z tego co wiadomo To była lista o ocieplenie bloku 54 ale mieszkańcy chcieli zaządzać sami kredytem lecz spółdzielnia nie zgodziła się na taki pomysł.Lecz teraz spółdzielnia dostała dotacje na bloki od państwa zobaczymy gdzie one pójdą.

mieszkanka
Dodano: 2019-09-30 12:10:
Jestem mieszkanką bloku 62 , który teraz jest ocieplany i my przez parę ładnych lat będziemy spłacać kredyt za ociplenie bloku nikt nam tego za darmo nie zrobił.

oburzona II
Dodano: 2019-09-30 12:25:
Blok 54 został oddany do dyspozycji lokatorów 35 lat temu, to mam pytanie gdzie są pieniądze z funduszu remontowego, że trzeba płacić, ani balkony nie były remontowane jak w innych blokach, za czyje pieniądze - wiem z funduszu remontowego, zacznijcie coś robić a potem żądajcie pieniędzy, jak będę wiedziała na co to dam na pewno, ale oddaje te, które przez tyle lat lokatorzy wpłacili

Grzegorz
Dodano: 2019-09-30 13:20:
DO oburzony: Żeby bloki stały się Wspólnotami i odeszły od starej Spółdzielni potrzeba 100% mieszkań i lokali z wyodrębnioną własnością. Przy 50% nadal zarządzać będzie Wami stara spółdzielnia z tą różnicą że będziecie Wspólnotą ale dalej zarządzaną przez tą samą Spółdzielnię. Koszt wyodrębnienia własności to ok 1000 zł ale to się Wam zwróci jak nie po roku to po dwóch latach w mniejszym czynszu. Dochodzi kwesta funduszu remontowego. Czy wiecie, że pieniądze które płacicie na fundusz remontowy idą do jednego wspólnego worka (na kilka bloków) i tak naprawdę ciężko będzie dojść ile pieniędzy jest zgromadzonych na Waszym konkretnym bloku

Xxfaz
Dodano: 2019-09-30 13:49:
Pppewien blok mial byc ocieplony ale nic z tego bo za malo osob przyszlo na spotkanie.ale czy najemcy maja prawo isc na takie spotkanie?maja prawo glosu?i po co te glosowanie.kazdy chcialby mieszkac w ladnym bloku..remontujcie po kolei i kazdy bedzie zadowolony.

grajewianka
Dodano: 2019-09-30 20:01:
Kochani chcę Wam powiedzieć że w obecnej chwili dostaliśmy informację na temat obowiązujących czynszów od 01.01.2020 .Niech zainteresuje Was kwota 1.50 zł na eksploatację natomiast 0.80 zł na fundusz remontowy. Wg mnie to akurat powinno wyglądać zupełnie odwrotnie. Ja wiem że z funduszu eksploatacji pokrywa się różne koszty ale także wynagrodzenia pracowników Spółdzielni.Myślę że nie stać nas na utrzymanie tylu urzędników. Przynajmniej raz w roku powinno być spotkanie lokatorów i przedstawić plan dochodów i kosztów A także plany na przyszłość. Takich spotkań brak. Są spotkania tylko grup członkowskich z kilku bloków przed Zebraniem Przedstawicieli. Takie spotkania niczego nie wyjaśniają. To prawda że mieszkańcy nie przychodzą na takie zebrania i nie interesują się sprawami swoich bloków. Mieszkamy w swoim bloku 35 lat i poza drobnymi naprawami nic nie zostało zrobione. Elewacja okropna. Blok zimny duże zużycie ciepła A w mieszkaniu zimno .To ja pytam gdzie są nasze pieniądze które wpłacamy przez tyle lat. Bo nawet jeśli po kilka groszy to przez tyle lat to są wielkie pieniądze. Życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych.

Lokatorka
Dodano: 2019-09-30 20:33:
Takich głupich i naiwnych to chyba już nie ma , 33 lata płacić czynsz za wszystko co wystawia smlw a teraz łaskę zrobią że ocieplanie i nowa elewacje zrobią, no szok ! Tylko co kasy szukają u lokatorow że se sami elewacje ludzie zasponsoruja he, a oni fotki wstawia że robota odwalona , oj tak to każdy potrafi :-)

BGR
Dodano: 2019-09-30 21:49:
Może to was oswieci .Pieniądze z Funduszu Termomodernizacji i Remontów trafiać będą na remonty bloków z tak zwanej wielkiej płyty. Z przyjętego przez rząd projektu ustawy wynika, że działalność funduszu rozszerzona zostanie o dofinansowanie poprawy bezpieczeństwa użytkowania budynków z tzw. wielkiej płyty oraz poprawy stanu technicznego budynków komunalnych, zamieszkiwanych przez najuboższą część społeczeństwa. Ustawa premiuje inwestycje prowadzące do gruntownej poprawy charakterystyki energetycznej budynków. Celem jest zwiększenie liczby takich inwestycji, a docelowym efektem ma być ograniczenie ubóstwa energetycznego oraz zmniejszenie zanieczyszczeń pochodzących z przestarzałych systemów ogrzewania w budynkach. – To oznacza, że np. zarządca bloku wybudowanego w technologii wielkopłytowej może otrzymać dwie premie: pierwszą na zakup tzw. kotew, które wzmocnią konstrukcję ścian i drugą na termomodernizację, czyli na docieplenie, podłączenie do sieci cieplnej oraz zamontowanie mini instalacji odnawialnych źródeł energii – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Czy Spółdzielnie i Wspólnoty w Grajewie wykorzystują szansą na termomodernizację bloków? Czas pokaże.

Oburzona III
Dodano: 2019-10-01 06:43:
Pieniądze zostaną przeznaczone tan gdzie mieszkają pracownicy spółdzielni, tak jak było z balkonami, a 54 nic nie dostanie, no chyba zrobią 1 m elewacji od dołu i głupi ciesz się, że był remont bloku, a jakie pieniądze zostały na ten cel przeznaczone. Nasz blok to jest wstyd, brudny, paskudny. Droga obok, ludzi pełno idzie do sklepów i swoich mieszkań. Wstyd. Mieszkańcy tego bloku może czas obudzić się i trzeba stworzyć wspólnotę, a nie patrzyć co mówią, że jesteśmy podłączeni do innych bloków, to po co tak zrobili, teraz niech odłączą, chyba żyjemy w XXI wieku, to samo dotyczy wszystkich, bo nasze pieniądze lokatorów są wydawane na nie wiadomo na co

lokator
Dodano: 2019-10-01 07:46:
do BGR to nie sprawiedliwe każdy blok powinien mieć uzbierany swój fundusz na remonty swojego bloku a my płaciliśmy tyle lat i jak zdecydowaliśmy się na remont bl. 62 to nie mieliśmy a ni grosza z funduszu zaciągnęliśmy dług mamy słabą radę spółdzielczą trzeba uszczuplić biurowych pracowników jest dużo za dużo osób pan prezes powinien o tym pomyśleć w każdych zakładach jest redukcja tylko nie w spółdzielni a pod wyżki że łeb pęka

Lokatorka
Dodano: 2019-10-01 13:56:
Spółdzielnia zainwestowało w budowę garażu na placu smlw, więc chyba coś na tym skorzystają i jakieś pieniądze do inwestycji wpadną, a proszę mi powiedzieć, czynsz za garaże naprzeciw bloku 56 też się płaci, i co , nic też nie robione , tylko tam chyba potrzeba dobrego zarządcy albo ludzi co by pokazali że kasy jest sporo jak na wyciągnięcie ręki, ,, czy ktoś kiedykolwiek powiedział, słuchajcie mamy kasę, co chcecie by wam zrobić - zawsze skomplikowane :-)

Ja
Dodano: 2019-10-02 07:22:
Jak to jest bloki syf,przed blokjami syf, o smietnikach ni wspomne. Po co taki sztab ludzi mamy utrzymywac skoro efektow ich pracy nie widac.Gdzie wspolnota robi sie ladnie,wszystko ogarniete,smietniki ogrodzone.Za co tyle placimy?

kup domek
Dodano: 2019-10-02 08:57:
Wszystko idzie w górę, a ten niedobry człowiek, prezes, zamiast ze swoich dokładać do czynszów to nam ... podwyżki funduje, normalnie straszne to jest. Ja to do ONZ-tu normalnie napisze, jak tak można ? Tam powinna być jedna osoba, wszystko ogarniać i to tak aby taniało !!! Weście się qrwa ogarnijcie ! Wasze składki na fundusze remontowe to nawet na malowanie klatek, raz na pięć lat nie wystarczą. A to pitolenie że "wszędzie jest taniej, a u nas drogo" to o kant d.y obić, ja się pytam GDZIE JEST TANIEJ ! w wspólnocie która ma 1 (JEDEN) blok i to nowo wybudowany... REPUBLICA YAY - normalnie :D

Lokatorka
Dodano: 2019-10-02 20:46:
Kup domek to do Ciebie ! Ty się tak nie wymadrzaj tu .... bo te bloki np . Na os , Centrum to aż takich nakladow nie potrzebowały a stoją już ponad 30 lat , a jeżeli było coś robione to trzeba było najpierw dobrze pomyśleć, przeanalizować, odpowiedni dobór materiału i praca miałaby efekt i nie byłoby niejasności z lokatorami że się burza że coś nie tak .... to były nowe bloki i przez 30 parę lat to ile kasy można uzbierać na remonty ! A teraz wszyscy płaczą i płacą :-(

Jagoda
Dodano: 2019-10-03 10:41:
Mieszkam W bloku od 4 lat mamy wykupione je na wlasnosc, jestesmy trakotowani tak samo jak lokatorzy I placimy tyle samo Albo I Wiecej. Wiem ze byly Inne czasy kiedy 30 lat temu ludzie dostawali te mieszkania ale czy nie mozna ich wykupic? Z drugiej strony paliea nie placi za mieszkania Albo W polowie czynsz placi niech Spółdzielnia tez wyegzekfuje od tych mieszkancow platnosc a nie rozklada koszty na innych. Jeszcze sprawa podzielnikow na kaloryferach- Panie Kurzatkowski jesli Pan to czyta Prosze W koncu je zdjac I tak placimy caly rok Z nadplatami,a podzielniki sa jednym Wielki oszustwem.

Grajewiak
Dodano: 2019-10-04 14:56:
To prawda podziel Ikei to jedno wielkie oszustwo mam na to żywy przykład moja sąsiadka Marzenie bo ma pozakrecane a ja am na ful i taki wynik że mam zwroty a ona dopłaca i po co te złodziejstwo kantowanie ludzi podziel Ikei wszyscy lokatorzy powinni wywieźć nazlomrazem z kaloryferami

Jan
Dodano: 2019-10-07 04:47:
Grajewiak jak to możliwe? Toż cyfry na podzielnikach nie biorą się z kosmosu?

Mieszkaniec
Dodano: 2019-10-10 12:22:
Czy na ogrzewanie nie ma innego sposobu np. Kolektory itp i nie było by problemu Moze czas pomysleć


Dodano: 2019-10-10 13:11:
Podsumowanie podwyzek Większość usług dla spółdzielni czy wspólnot wykonują firmy zewnętrzne, w których często zatrudnione są osoby otrzymujące minimalne wynagrodzenie. Jeśli więc ich wynagrodzenie rośnie, to rosną koszty dla spółdzielni czy wspólnoty, a w konsekwencji dla mieszkańców, którzy pokryją je w wyższych rachunkach za eksploatacje, fundusz remontowy itp..

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: