Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
JA
Dodano: 2020-08-03 22:51:25
Otwarto: 9250

Miałem koronawirusa

Zacząłem się źle czuć. Moje początkowe objawy to: - podwyższona temperatura - wymioty - biegunka Pomyślałem że to jak co roku grypa żołądkowa. Na pogotowiu nie przyjmują, lekarz rodzinny stwierdził abym nie przychodził. Więc zrobiłem badanie na koronawirusa. Wymaz pobrała Pani Pielęgniarka. Za kilka dni mówią że mam wynik dodatni. Pytam się kiedy po mnie przyjadą i zabiorą do szpitala, aby mnie leczyć. Przez telefon usłyszałem pytanie jakie mam objawy. Odpowiadam: podwyższona temperatura, wymioty, biegunka, doszły - duszności, kaszel, brak apetytu. Głos z słuchawce: ale umiera Pan? Potrzebna hospitalizacja? Odpowiadam: Nie. Nie wiem. Głos w słuchawce: Zostajesz w domu. Proszę brać leki zwalczające objawy – elektrolity, witaminy, pij herbatę z malinami itd. Przez cały okres kwarantanny moim lekarzem była ŻONA. Dla Niej i dla wszystkich INNYCH połówek należą się brawa.
DAAE
Dodano: 2020-08-04 07:57:
Przez ile dni miałeś podwyższoną temperaturę? (temperatura 38-39°C ? czy wyższa?). Czy żoną też się zaraziła?

Zuza
Dodano: 2020-08-04 10:21:
I co w tym dziwnego? Jak widać Nie każdy przypadek wymaga hospitalizacji. Z tego co piszesz to nie miałeś objawów które wymagają leżenia w szpitalu a że jesteś mężczyzna więc troszkę pewnie koloryzujesz z tymi objawami. Każda kobieta zna mężczyznę w chorobie

xx
Dodano: 2020-08-04 10:40:
do Ja. przepraszam a gdzie robiłeś badanie na covid 19 i ile płaciłeś, czy na podstawie jakiegoś zlecenia czy tak poprostu poszłeś do namiotu i zrobiłeś wymaz

Krystyna
Dodano: 2020-08-04 11:42:
Dziękuję Panu że napisał w końcu ktoś kto chorował na covid . Tak mało mamy informacji na temat osób które chorobę mają już za sobą. Bardzo bym prosiła o więcej informacji na temat przebytej choroby . Jak długo trwała itp.Co Pan przyjmował na złagodzenie objawów ? Co dalej ? Kwarantanna ? A jak zniosła to rodzina . Pozdrawiam i życzę zdrowia .

Ola
Dodano: 2020-08-04 13:00:
Czy pielęgniarka brała Ci wymaz w domu? kto jej zlecił ? Czy na oddziale zakaźnym ? może prywatnie robiłeś za 500 złotych ?!? . Napisz proszę ile chorowałeś ? jak się czułeś ? kto Wam robił zakupy ? Dziękuję.

Wera
Dodano: 2020-08-04 14:48:
Bardzo smutne, że zostałeś zostawiony sam sobie. Wszystko pięknie wyglada w telewizji, realia pokazują jak jest naprawdę. Jak sam o siebie nie zadbasz to nie ma co liczyć na pomoc. Cale szczęście, że wyszedłeś z tego cało. Czy Twoja żona też się zaraziła? Zrobiłeś ponownie dwa testy wykluczające obecność wirusa w organizmie?

Monika
Dodano: 2020-08-04 15:51:
Moja córka miała wszystkie te objawy koronawirusa w marcu.kiedy to się zaczynało nikt nie zrobił żadnego badania do dziś nie wiemy czy miała wirusa czy jakoś zmutowaną grypę.leczyli objawowo.nasi lekarze nie są przygotowani ...tak naprawdę chory jest pozostawiony sam sobie dlatego jest taka duża śmiertelność .

Jaw
Dodano: 2020-08-04 22:50:
Monika,skoro miała takie objawy, na pewno miala jakiegoś wirusa, przeziębienie, grypa itp. niekoniecznie koronę

Ela
Dodano: 2020-08-05 04:32:
Na całym świecie jest tak samo. Do szpitala zabierani są chorzy którzy potrzebują respiratora pozostali leczą sie sami w domu....

50+
Dodano: 2020-08-05 12:03:
Mialam styczn.z 3osobami zarazonymi .ktorzy lekko przeszli chorobe.Poczatkowo tez panikowalam myslac.ze moglam sie zarazic.gdyz mialam z nimi.kontakt.Ale wirus ominal.mnie i jestem spokojna.Nie ma co panikowac.Z wiadomosci telewiz.to wyglada inaczej.Maly procent ludzi przechodzi wirusa ciezko i jest leczona w szpitalu.

A.b
Dodano: 2020-08-05 13:34:
Ja przeszłam chorobę koniec stycznia początek lutego 2 tygodnie. zarazilam się w/. objawy. bol głowy, mięśni,kości, ból w piersiach .gorączka światłowstręt.brak smaku i węchu. Bardzo potrzebowałam dużo picia codziennie. Leżałam 8dni i ciągle patrzyłam się w jeden punkt ściany Nie jadłam nic przez ten okres kawałki bułeczki na siłę, bo leki musiałam brać Brałam leki przeciwbólowe ../. antybiotyk .bo lekarz zauważył przekroczenie leukocytów w moczu .dzięki temu po dwóchb tygodniach moj stan poprawił się ,Po Rentgenie płuc ,zostały zmiany.ani pumolog ani rodzinna nie umieli mi ich wytłumaczyć.Wtedy nikt nie wiedział że to covin-19. pumolog po trzech miesiącach stwierdził ,że on też to przechodził i to był covin.Badana nie byłam.nie wiem.czy go nie noszę.czy już jest dobrze.

kala
Dodano: 2020-08-05 23:59:
A.b mogę wiedzieć czy dali Ci skierowanie do pulmonologa czy sama się wybrałaś? Mam taki przypadek z dzieckiem, często choruje, ale styczeń-luty była tragedia-aż weszliśmy na zastrzyki. Nie było rtg robine bo małe dziecko, ale zastanawia mnie fakt, czy po takim czasie można zrobić i zobaczyć czy zmiany nie zostały? Po jakim czasie miałaś wykonane rtg? Z tego co ludzie piszą wierzę ,że to wszystko było na przełomie styczen-luty-pierwszy raz aż takie objawy u tylu osób. Obawia mnie jedno,że będzie wrzesień i zima i znów powiedzą ,że to covid i ludzie będą bali się iść do lekarza, albo ,że co drugi będzie miał go zdiagnozowany.

Ab
Dodano: 2020-08-06 15:38:
Pani Kala. W styczniu -lutym kiedy byłam taka chora z tyloma objawami,poszłam jak już lepiej czułam się po trzech tygodniach ,ze skierowaniem od rodzinnej do pumologa z napisem pile!,bo jeszcze dusznosci, kaszel pojawiał sie i on dał mi sierowanie na RTG kazał zrobić po dwoch tygodniach Rentgen robią szybko.bez kolejek .opis z Rengena nie podobał sie rodzinnej,bo wczesniej u niej byłam.On przeczytał i kazał po pół roku powtorzyć .bo też nie umiał powiedzieć jasno.Niedługo termin ,boję sie że to zostanie, bo jak covin to pozostawia jakies zmiany w płucach. .Proszę uważac na dziecko.zmiany w plucach zostawia najczęscej zapalenie płuc.Jeżeli dziecko nie chorowało na to, zmian nie powinno byc,Dobrze by było iśc do lekarza zdrowych dzieci,żeby osłuchał płuca,czy tam nie ma jakis szmerów i tak samo w serduszku.Po chorobie tej co była w styczniu, to trzeba było zrobic.myślę że Pani była na kontroli.Pozdrawiam.

Dana
Dodano: 2020-08-07 14:23:
Jako dziecko często chorowałam. Gdy miałam pół roczku lekarz powiedział, że na pewno zostaną zmiany na płucach i faktycznie. Mam zrosty widoczne na rtg, więc covid tymbardziej jakieś zmiany zostawia też

ona
Dodano: 2020-08-09 23:53:
do Zuzi nie wypowiadaj sie bo zrobilas z siebie idiodke ,to nie sa zarty .Czlowiek choruje a ty mowisz ze udaje .Nie mierz wszystkich jedna miara ,moze twoj jest bajko pisarz ,jesli go masz.Co powiesz ,jak cie dopadnie , a na pomoc nie ma co liczyc .Z tym wirusem bardzo ciezko wygrac

kala
Dodano: 2020-08-10 01:52:
AB - mi niestety nikt nie powiedział , abym zrobiła rtg, zazwyczaj osłuchowo wiedzieli oskrzela, zmiany płucne, krtań. Żałuję jak mogę,że porobiłam mnóstwo badań po czasie. Niestety nasze choroby niezdiagnozowane. Od małego oskrzela, późniejszy etap krtań+oskrzela,płuca-styczeń luty. Mieliśmy się położyć w celu diagnozy-niestety koronawirus wszędzie. Na szczęście za małego mieliśmy kardiologa, także teraz mamy mieć wizytę kontrolną , więc upewnię się jak jest. Także patrzę w dużym stopniu w naszym przypadku jest intuicja. Wiem,że na sto procent jest alergia,wykluczamy co możemy, najbardziej przetworzone, nie pozwalamy płakać-dziwnie brzmi, ale dlatego aby nie powodować podrażnienia krtani i niestety unikamy choćby kataru. Pulmonolog u starszego z ostrą astmą się nie sprawdził, sama wyczytałam wiele i poszłam ów do naszego szpitala i tam Pani dr. potwierdziła,że jest tak jak mówię, bez szpitali ,bez pobytow , sama moja obserwacja, która trwała zazwyczaj jesienią-wtedy kaszel szalał, leki dane dziecku lżej o niebo. Także jeśli mogę poproszę namiar na Pani pulmonologa-może się przyda, sama miałam kiedyś częste zapalenia oskrzeli i nikt nie wiedział od czego. Także życzę zdrowia i dużo zdrowego żywienia-potwierdza się tylko to,że jesteśmy tym co jemy, a to na zdrowie pomaga bardzo.

Malena
Dodano: 2020-08-10 09:13:
Mój mąż też koronę, gdyby nie badania przesiewowe w jego firmie nie wiedzielibysmy o tym. Objawy to podwyższoną temp, kaszle w nocy, który ustąpił po ok tygodniu. Kwarantanna dla wszystkich ponad miesiąc bo test mu wychodził cały czas dodatni. Pocieszające jest to że nikogo nie zarazila, nawet mnie ani dzieci. Nasze testy były cały czas ujemne. Nie brał żadnych leków.

Olga
Dodano: 2020-08-10 13:02:
Malena czy mąż był odizolowany od Ciebie i dzieci ? jak to zrobiliście by się nie stykać ?

Malena
Dodano: 2020-08-10 20:13:
Specjalnie się nie izolowalismy. Gdy miał objawy jeszcze nie wiedzieliśmy że to koronawirus.

Ana
Dodano: 2020-08-13 09:50:
Grypa z powikłaniem zapalenia płuc też zostawia ślady na płucach.

RomuS
Dodano: 2020-08-31 14:48:
Też przeszedłem covid.Mam 40 lat mężczyzna. Byłem na wczasach nad polskim morzem, żadnych maseczek żadnych dystansów - przykre ale prawdziwe, kto był widział i wie. W czwartą dobę moje samopoczucie gwałtownie się pogorszyło suchy kaszel bóle mięśni -łydki, uda i duszności, taki ucisk w klacie jakby ktoś deskę położył i stanął na niej, gorączka nieznaczna 37,5 przerwaliśmy urlop i wróciliśmy do domu.Trzymało mnie 3-4 dni jeszcze tydzień leżałem nie mając ochoty na nic. Nigdy wcześniej tak się nie czułem. Po trzech dniach od naszego przyjazdu żona straciła smak i węch żadnych innych objawów. Do końca urlopu odseparowaliśmy się od świata. Ale nic nie zgłaszałem, dla mnie to największa głupota dać się spisać a później być więźniem systemu. Dopóki nie wymagasz hospitalizacji poprostu postepując zgodnie z rozsądkiem trzeba radzić sobie z tym samemu jak z kazdym innym przeziębieniem, to oczywiście moje prywatne zdanie na ten temat.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: