1000 powodów, by czytać...

aktualizacja: 2020-10-13 17:31:01     nr wiadomości: 43678     przeczytano: 1064     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 1  w Grajewie uczestniczyli w spotkaniu online z p. Agnieszką Frączek - znaną  autorką książek dla dzieci.  Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali czytanych przez pisarkę fragmentów jej  książek. 

Przygotowując się do spotkania  uczniowie klasy 3b wzięli udział w inspirującym  webinarium  promującym  lekturę „Rany Julek!”, opowiadającą o tym, jak Julian Tuwim został poetą. Warsztaty prowadziła trenerka edukacyjna  p. Agnieszka Chomicka – Bosy, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała uczniom o dzieciństwie  Juliana Tuwima. Uczniowie dowiedzieli się, że  fascynowała go chemia, a zwłaszcza doświadczenia pirotechniczne. Te  dziecięce fascynacje i bogata wyobraźnia  wpłynęły później na twórczość poety, bowiem literatura i poezja opierają się przede wszystkim na wyobraźni twórcy, a tej Tuwimowi nigdy nie brakowało. 

Udział w webinarium pozwolił zainteresować również dzieci chemią, a zaobserwowane doświadczenie „Jak zrobić w domu wulkan?” było na tyle interesujące, że postanowiliśmy je wspólnie powtórzyć  w klasie. Kolorowe wulkany sprawiły uczniom wielką radość, a doświadczenia chemiczne pobudziły ich wyobraźnię. Wspólnie stwierdziliśmy, że chętnie taką lekcję w przyszłości powtórzymy, ale najpierw  przeczytamy znajdujące się w naszej szkolnej bibliotece książki autorstwa p.  A. Frączek.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.