18 lat Godów

aktualizacja: 2020-01-14 17:27:32     nr wiadomości: 41238     przeczytano: 4662     Ilość komentarzy komentarze: 0
Po raz 18-ty aktorzy-amatorzy  spotkali się na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2020”zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miejski i Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. Występy oceniało komisja w składzie: Barbara Paszkowska, Marianna Ostrowska, Jolanta Jadwiga Budzińska i Janusz Siemion. 
 
 W kategorii teatrów wiernych tradycji wystąpił tylko jeden zespół  - „Mali Szczuczyniacy” w składzie: Aleksandra Piotrowicz, Kinga Owsianko, Patrycja Chmielewska, Zuzanna Gnys i Łucja Stepnowska pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego z Biblioteki-Centrum Kultury  w Szczuczynie. Zespół z 16-letnią tradycją wspaniale zaprezentował się w programie „Z gwiazdą”, zdobywając zasłużenie I miejsce. W kategorii teatrów czerpiących z tradycji najlepszym okazał się zespół ze Szkoły Specjalnej im. Jana Pawła II w Grajewie z „ Jasełką” pod kierunkiem Anny Jarząbek, Anna Kabańska i Bogdana Perkowskiego. Gra młodych aktorów była wzruszająca i pełna ekspresji. Dwa drugie miejsca komisja przyznała Jasełkom ze szkół podstawowych w Niedźwiadnej przygotowanej przez Małgorzatę Laszczkowską, Annę Kozikowską i Ewę Gromadzką-Białous  i w Szczuczynie przygotowane przez: Elżbietę Bogdan, Cecylię Poreda, Edytę Skrodzką.
 
Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.
Zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach będą reprezentować powiat grajewski podczas  Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i  Obrzędowych w Łomży w dniu 22 lutego b.r.
 
GALERIA ZDJĘĆ
Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/BCK Szczuczyn
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.