25-lecie Jednostki Strzeleckiej

aktualizacja: 2020-09-21 12:09:42     nr wiadomości: 43457     przeczytano: 1426     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kultywują tradycję, związani ze służbami mundurowymi, realizują zadania na rzecz obronności państwa, angażują się społecznie, uczestniczą w uroczystościach państwowych i akcjach organizowanych w całym powiecie. 19 września br. Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo obchodziła 25-lecie działalności wznowionej po latach zawieszenia. Uroczystość była połączona ze 110. rocznicą powołania Związku Strzeleckiego.

Obchody rozpoczęły mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej koncelebrowaną przez ks. bp Janusza Stepnowskiego. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac pod Urzędem Miasta.

- 25 lat temu "Strzelec" został odtworzony w Grajewie po kilkudziesięciu latach nieobecności w mieście. Bardzo prężnie działał w okresie międzywojennym, więc czujemy się zaszczyceni kultywując chlubne tradycje "Strzelca" z okresu międzywojennego – mówi Grzegorz Gardocki, inspektor Związku Strzeleckiego w Grajewie. 

Obchodzony jubileusz był okazją do wręczenia medali, nagród i podziękowań.

 
e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.