300 zł za jazdę na jednym kole

aktualizacja: 2018-05-07 11:05:24     nr wiadomości: 35133     przeczytano: 6842     Ilość komentarzy komentarze: 8

4 maja br. ełccy policjanci ukarali nieodpowiedzialnego motocyklistę na ul. Kolejowej w Prostkach. 24-latek wykonywał niebezpieczne manewry i jeździł na jednym kole. Za swoje motorowe popisy został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Problem dotyczący niebezpiecznej jazdy motocyklistów, którzy na jednej z ulic Prostek organizują wyścigi i jeżdżą z nadmierną prędkością funkcjonariuszom zgłosili sami mieszkańcy. Policjanci objęli to miejsce szczególnym nadzorem.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Należy pamiętać, że kierowanie rowerem, samochodem czy motocyklem wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za życie swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.


Według danych Komendy Głównej Policji - od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja br. na polskich drogach doszło do 746 wypadków, w których zginęło 61 osób, a 954 osoby zostały ranne. Zatrzymano 2404 nietrzeźwych kierowców.

 
_______

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 40 -letni kierowca saaba, który cofając na parkingu najpierw nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z małym dzieckiem, która przechodziła z tyłu jego auta, a następnie uderzył w zaparkowany samochód, uszkadzając go. Dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy uniemożliwił przechodzący obok policjant, będący w czasie wolnym na spacerze z rodziną. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.


Do policyjnego aresztu trafił 40 -letni kierujący samochodem marki Saab, który cofając na parkingu na ulicy Pułaskiego nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z małym dzieckiem, która przechodziła z tyłu jego auta i uderzył ją w lewą nogę. Na szczęście kobieta w porę zareagowała i odsunęła od siebie dziecko, któremu nic się nie stało. Następnie kierowca uderzył w zaparkowany samochód marki Mitsubishi uszkadzając go.

Dalszą jazdę kierowcy uniemożliwił przechodzący obok policjant, będący w czasie wolnym na spacerze z rodziną. Policjant widząc, że mężczyzna jest pijany i próbuje ruszać autem, wyłączył zapłon w jego samochodzie, a następnie wyprowadził go na zewnątrz i przytrzymał do czasu przyjazdu patrolu policji.

Policjanci potwierdzili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. To nie pierwszy raz kiedy mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu kierował autem. Jak ustalili policjanci, w marcu bieżącego roku z tego powodu zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

40-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości prawo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, utratę prawo jazdy na okres co najmniej 3 lat wysokie świadczenie pieniężne. - informuje KPP Ełk

 

Proponuję od czsu do czasu kontrolować ul Strzelców Konnych jak koledzy motocykliści potrafią na tak krótkim odcinku odkręcić manetkę.
Napisał: Ja dodano: 2018-05-07 18:37:17

a jakie numery wyczyniają na drodze od płyt wiórowych na Elżbiecin i od technikum w Wojewodzinie w stronę Białaszewa. Tu równiez należy skontrolować , bo dojdzie do tragedii
Napisał: mieszkająca na wsi dodano: 2018-05-07 19:44:01

Co robi POLICJA jezdza nad jezioro na majowke i ?????? zamiast kontrolowac drogi az dojdzie do wypatku to dopiero ich dyzurny powiadomi zeby jechali tu i tu a oni tego nie widza bo po co maja dokladac sobie pracy lepiej az dojdzie do tragedji taka mamy policje.
Napisał: grajewiak dodano: 2018-05-08 06:15:43

Już Wy te płyty i strefę przemysłową to zostawcie w spokoju - niech jeżdżą. Lepiej w strefie niż po mieście. A jak sobie krzywdę zrobią to trudno...
Napisał: kierowca też moto dodano: 2018-05-08 08:23:09

Prosimy też o uwagę na wojska polskiego w Grajewie jest masakra jeżdżą po 100h nie można spać w nocy zapraszam policję najlepiej nie oznakowana PR najlepsze miejsce przy kinie
Napisał: Widz dodano: 2018-05-08 14:44:44

Strefa przemyslowa też objęta jest prawem ruchu drogowego i nie ma żadnego odpuszczania kolego kierowca też moto.
Napisał: Ja dodano: 2018-05-08 17:05:31

tak sie sklada ze nad jeziorem jeszcze niedawno temu przebywali tam niebezpieczni i agresywni ludzie z gangu plagi wiec ja mysle ze to jest dobry pomysl ze tam jezdza i obserwuja okolice.
Napisał: mateusz dodano: 2018-05-09 20:27:43

oj ludziska a co wy tak z ucha strzelacie
Napisał: wojtek dodano: 2018-05-14 10:39:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.