Kontrabanda na ponad 400 tys.

aktualizacja: 2017-06-06 19:52:49     nr wiadomości: 32076     przeczytano: 1202     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 400 tys. zł. Nielegalny towar przewoził 41-letni obywatel Polski udając kuriera jednej z przewozowych firm.

5 czerwca br. funkcjonariusze Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań pełniąc służbę na terenie powiatu ełckiego zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Trafic. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w pojeździe kierowca przewozi duże ilości papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Papierosy znajdowały się w przestrzeni bagażowej auta, które oklejone było znakami jednej z kurierskich firm. W sumie mężczyzna przewoził 30 tys. paczek papierosów, które jak oświadczył zakupił na własny użytek. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy to ponad 400 tys. zł.

Zatrzymaną osobę wraz z pojazdem doprowadzono do Placówki SG w  Augustowie, gdzie prowadzono dalsze czynności. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przemyt tak dużej ilości papierosów grozi mu wysoka kara grzywny.  - http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/p

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.