Cios w nielegalny hazard

aktualizacja: 2017-08-31 14:47:00     nr wiadomości: 32831     przeczytano: 2227     Ilość komentarzy komentarze: 0

6 nielegalnych automatów oraz zestaw komputerowy wykorzystywany do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży w wyniku ostatnich działań nakierowanych na zwalczanie hazardowej szarej strefy. Urządzenia działały w lokalach zlokalizowanych w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali 3 lokale, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Podejrzenia mundurowych okazały się trafne.

Po wejściu do pomieszczeń wyposażonych m.in. w systemy monitoringu i kilkuetapową selekcję klientów funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 6 nielegalnie działających maszyn oraz zestaw komputerowy służący do urządzania gier hazardowych na podobnych zasadach, jak na dotychczas zatrzymywanych automatach.
W jednym przypadku, aby dostać się do lokalu, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe kontrolujący musieli wyciąć zawiasy w zaryglowanych od wewnątrz drzwiach.

Organizatorom nielegalnego procederu hazardowego grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Oprócz sankcji karnych zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia br. osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.