Wieści z SP w Danówku

aktualizacja: 2018-01-18 16:13:48     nr wiadomości: 34109     przeczytano: 1990     Ilość komentarzy komentarze: 0

15 stycznia 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w osobach zastępcy komendanta powiatowego st. kpt. Arkadiusza Lichoty oraz dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Kazimierza Golubiewskiego, w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” złożyli wizytę w Szkole Podstawowej w Danówku gmina Grajewo.

Pogadanki o bezpieczeństwie w pierwszej kolejności rozkręciły uczniów i nauczycieli z klas VI i VII, następnie pozytywnie zakręciły klasy IV i V, a na zakończenie najmłodszych uczniów z klas I – III.
W sumie funkcjonariusze spotkali się ze 101 uczniami i 9 nauczycielami, z którymi omówiono tematy dotyczące bezpieczeństwa w okresie zimowym, a także zaprezentowano zasadę działania czujników tlenku węgla i gaśnic proszkowych.

 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi wszystkim uczestnikom spotkania wręczono ratownicze plany lekcji i udzielono fachowych porad w zakresie bezpiecznego korzystania z lodowisk. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na zamarznięte akweny wodne, a w przypadku zagrożenia informować służby ratownicze.

 

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

st. kpt. Arkadiusz Lichota

 

Zdjęcia: Cezary Wądołkowski, Szkoła Podstawowa w Danówku  

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.