Interaktywne lekcje w SP nr 3

aktualizacja: 2018-01-22 16:44:35     nr wiadomości: 34147     przeczytano: 2657     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dwie tablice interaktywne z projektorem ultrakrótkoogniskowym wraz z dwoma głośnikami zasiliły Szkołę Podstawową Nr 3 Specjalną, funkcjonującą w ramach Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie. W połowie stycznia br. w placówce odbyła się prezentacja możliwości tablic.

Tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Interaktywne pomoce dydaktyczne są nowoczesnym i przydatnym narzędziem w pracy nauczyciela z uczniem. To narzędzie wspomagające prowadzenie lekcji. Niewątpliwą korzyścią, jeśli patrzy się pod kątem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jest interaktywność tablicy, która pozwala indywidualnie dotknąć, narysować, poprawić, uzupełnić, dopisać, odsłuchać wyświetlane pliki i elementy. Interaktywna tablica ułatwia zrozumienie trudnych treści poprzez ich wizualizację, graficzną prezentację, odsłuchanie.

Praca z wykorzystaniem tablicy ćwiczy koncentrację, ponieważ uczeń musi skupić uwagę na elementach, nad którymi aktualnie pracuje. Możliwości kolorowania, przekształcania, dorysowywania, dopasowywania, poprawnego zapisania stanowią jej dodatkowy atut. Wyposażona w funkcję nagrywania tablica umożliwia zapis pracy ucznia i nauczyciela w postaci pliku multimedialnego.

Interaktywne tablice to koszt 15 940,80 zł. Dotacja z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych – „Aktywna tablica” wyniosła 12 752,64 zł, pozostałą część stanowią środki własne powiatu.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.