Podlaski Sejmik w impasie

aktualizacja: 2018-11-30 10:43:16     nr wiadomości: 37884     przeczytano: 2756     Ilość komentarzy komentarze: 5

Sejmik woj. podlaskiego, po wyborze komisji skrutacyjnej, która miała przeprowadzić wybory wiceprzewodniczących, przerwał w czwartek (29 XI) sesję. Decyzję podjął powołany przed tygodniem przewodniczący z KO, którego chcieli odwołać radni PiS.

Prawo i Sprawiedliwość ma w sejmiku w nowej kadencji 16. z 30. radnych, czyli samodzielną większość; pozostałe mandaty przypadły radnym Koalicji Obywatelskiej i PSL. Przed tygodniem jednak klub PiS nie był jednomyślny w tajnym głosowaniu na przewodniczącego sejmiku; okazało się, że większość głosów otrzymał Karol Pilecki (KO), który pokonał Marka Komorowskiego (PiS).

Na kolejnej sesji, zwołanej jeszcze tego samego dnia, radni PiS już zgodnie wybrali ze swego grona marszałka-elekta Artura Kosickiego.

W programie zwołanej na czwartek kolejnej sesji znalazł się punkt o odwołaniu Pileckiego, powołanego przed tygodniem. Na znak protestu radni KO i PSL opuścili salę obrad. Porządek sesji przegłosowali ostatecznie sami radni PiS, ale kiedy udało się powołać komisję skrutacyjną do przeprowadzenia wyborów, przewodniczący Karol Pilecki zdecydował o przerwaniu sesji.

Poinformował, że w związku z tym, iż w obradach nie uczestniczą radni KO i PSL, ogłasza przerwę i na poniedziałek zwołuje zebranie przedstawicieli klubów radnych, by przedyskutować sytuację. "Statut daje mi możliwość ogłoszenia takiej przerwy. Jestem zmuszony do ogłoszenia tej przerwy, po prostu na sali obrad jest tylko szesnastu radnych" - mówił Pilecki.

Radni PiS argumentowali, że jest to liczba wystarczająca do ważności obrad, ale przewodniczący swojej decyzji nie zmienił (PAP)

Pytanie zasadnicze jest takie: po kiego grzyba radni PIS, mając samodzielna większość, wybrali przewodniczacego sejmiku z opozycji???A teraz go odwołują? Dobrze, ze marszałka nie wybrali sobie z opozycji.
Napisał: puk, puk, czyli podlaska katastrofa dodano: 2018-11-30 11:51:47

Niezły pasztet zgotowali sobie radni z Pis-u.
Napisał: Karol dodano: 2018-11-30 12:51:50

Gdyby PO-PSL miało 16 mandatów to by się z PiSem nie cackali
Napisał: franciszek dodano: 2018-11-30 15:12:11

I co tu mówić o PO PSL takich jak nie było żeby wybrali i odwołali tego samego dnia ale tu wszystko jest możliwe
Napisał: Waldek dodano: 2018-11-30 15:47:50

Sejmiki i urzędy marszałkowskie powinny być już dawno w kraju polikwidowane bo to wylęgarnia korupstwa , łapówkarstwa i kolesiostwa.
Napisał: jan dodano: 2018-12-01 09:45:23

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.