Łomża- 99,9 % bonifikaty

aktualizacja: 2019-05-05 12:10:26     nr wiadomości: 39131     przeczytano: 3257     Ilość komentarzy komentarze: 2

99,9 procent maksymalnej bonifikaty przy jednorazowej opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność uchwaliła Rada Miejska Łomży. 
 

Uchwała łomżyńskiej rady ma związek, z obowiązującą od października 2018, ustawą o przekształceniu z mocy prawa, od 1 stycznia 2019 roku prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. Ustawa nakłada na nowych właścicieli gruntu obowiązek wniesienia - na rzecz dotychczasowego właściciela gruntu - opłaty z tytułu przekształcenia. Wysokość opłaty jest równa wysokości opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego, która obowiązywałaby w dniu przekształcenia.

Opłata będzie wnoszona przez okres 20 lat, licząc od dnia przekształcenia, ale jednocześnie ustawodawca umożliwił wniesienie opłaty jednorazowej. Zawarł też regulacje dotyczące systemu bonifikat dla osób fizycznych przy takiej opłacie dotyczącej przekształcenia gruntów Skarbu Państwa. Maksymalny jej poziom to 60 proc. w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w roku, w którym nastąpiło przekształcenie.

 

info :http://kurier.pap.pl/

a w grajewie?? bedziemy zapewne pamietac!!!!!
Napisał: felek dodano: 2019-05-05 17:23:15

Szczuczyn nic nie wiadomo,nic nie zrobiono,płacić na dotychczasowych warunkach z tym tylko,że zmienia się nazwa z wieczystego na przekształceniową.Panowie i Panie Radni weźcie przykład z innych miast i udzielcie bonifikaty jednocześnie udzielcie informacji,bo obecnie w internecie nie można znaleźć nawet uchwały w tym temacie czy jest jakaś bonifikata czy jaj nie ma.Tak samo do strony B IP nie ma dostępu,ponieważ strona jest zagrożona.Sądzę,że waszym obowiązkiem jest informowanie i umożliwienie dostępu do waszych sesji,głosowań itp w dostępnych mediach.To nie jest TABU! Zostaniecie ocenieni przez wyborców.Radnymi nie jesteście chyba jak za czasów PRL do podnoszenia reki.
Napisał: zainteresowana bonifikata dodano: 2019-05-08 07:58:59

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.