100-lecie LO w Grajewie

aktualizacja: 2019-10-21 13:24:45     nr wiadomości: 40514     przeczytano: 4548     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 18 – 20 października 2019 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie obchodziło jubileusz 100-lecia swego istnienia, który połączony był z V Zjazdem Absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się 18 października galą inaugurującą obchody 100-lecia szkoły w Grajewskim Centrum Kultury, na której przedstawieni zostali goście – byli dyrektorzy szkoły, wieloletni nauczyciele, najstarsi absolwenci oraz wygłoszono referat o historii szkoły.

Na ręce dyrektora – Grzegorza Curyło - wręczone zostały liczne listy gratulacyjne oraz prezenty, m.in. wielkoekranowy telewizor, który w imieniu Powiatu Grajewskiego wręczyli: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński i Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gardocki.

Następnego dnia w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, na której nastąpiło poświęcenie i wręczenie repliki sztandaru szkoły. O godz. 14:30 uczestnicy obchodów 100-lecia LO złożyli kwiaty na grobach pedagogów na grajewskim cmentarzu. Uwieńczeniem obchodów był Bal Absolwentów.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie Odzyskania Niepodległości.

 
  - fot. SP w Grajewie   - fot. SP w Grajewie   - fot. SP w Grajewie   - fot. SP w Grajewie   - fot. SP w Grajewie
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.