Sobota, Lipiec 24, 2021

Powiat Grajewski

  • 17 komentarzy
  • 11956 wyświetleń

Nowe okna i drzwi na dworcu

Nowe okna i drzwi na dworcu

W dniu 28 października 2019 roku została podpisana umowa na wykonanie robót montażowych na inwestycji „Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej w budynku dworca PKP przy ulicy Kolejowej w Grajewie” pomiędzy Powiatem Grajewskim, reprezentowanym przez p. Waldemara Remfelda – Starostę Powiatu Grajewskiego i p. Tomasza Cebelińskiego – Wicestarostę a firmą Aluwer Sp. z o.o.  reprezentowaną przez p. Andrzeja Morchal – Prezesa Zarządu i p. Jerzego Siemieniuka – Wiceprezesa Zarządu.

Zadanie obejmuje wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej na aluminiową na parterze obiektu - 6 szt. okien o wymiarach zewnętrznych 1650 x 3550, 3 szt. okien o wym. 1850 x 3550, 4 szt. 1850 x 4500 oraz 2 szt. drzwi o wym. zewn. 1850 x 4750 i 2 szt. - 1850 x 5600. Zastosowane profile aluminiowe powinny mieć zaokrąglony kształt tłoczenia, nawiązujący do okien drewnianych, z ramą o szer. 75 mm, szklone dwukomorowymi pakietami szybowymi, niskoemisyjnymi o zgodnym z obowiązującymi warunkami techn. współczynniku przenikania ciepła.

Koszt inwestycji wynosi 651 900,00 zł. Inwestycja w całości zostanie sfinansowana z dotacji celowej.

Prace związane z niniejszą inwestycją powinny zakończyć się w terminie do dnia 16 grudnia 2019 r.


 

Komentarze (17)

Mam pytanie, czy nie jest tak, że najpierw powinno się mieć pomysł na przeznaczenie tego budynku, potem kompleksowy projekt budowlany, w którym określone zostaną wszystkie prace do wykonania i dopiero później można zaczynać poszczególne roboty? A co jeśli te wymienione okna i drzwi nie będą pasowały do późniejszych funkcji poszczególnych pomieszczeń? Czy te ponad pół miliona złotych nie zostanie zmarnowane?
Może ktoś napisać, jaki pomysł na wykorzystanie tego budynku ma samorząd?

budynek podlega pod konserwatora zabytków. Okna muszą być takie jakie są. Nie wiesz to się nie czepiaj

Przecież masz napisane,że wymieniane będą ZEWNĘTRZNE drzwi i okna,to jak mają nie pasować,jak bryła dworca/elewacja zostanie w takim kształcie jak obecnie.

Karol ma rację. Tylko nierozważny inwestor inwestuje bez konkretnego celu. Najważniejszego nie wiemy: jakie będzie przeznaczenie tego budynku, czy jest jakiś plan i pomysł ? Remontować dla idei - to kiepski pomysł.
To że pieniądze łatwo pozyskano, nie upoważnia żeby je marnotrawiono ! Wie ktoś, co tam będzie?

za 700tys zlotych 15 okien? szok

To jest zaczynanie od tylu, najpierw trzeba zrobic remont kapitalny budynku dworca, a na koncu wykanczac drzwiami i oknami kto to wymyslil i znow pieniadze w bloto, kto zalaci za poprawki tych drzwi i okien ???.

Dlaczego nie sa pokzywane wpsy do konca wladze powiatu boja sie czego ???/

Dyskusja nad wymianą okien i drzwi grajewskiego dworca będzie zawsze problematyczna, ma swoich zwolenników i przeciwników. Stolarkę wymienić należy , przecież ma być zachowana zabytkowa elewacja nieważne czy będzie tam w przyszłości mieściła się administracja , handel, lokale usługowe, dworzec itp. W cyklu budowlanym - każdy doskonale wie, jeżeli byliśmy inwestorami choćby garażu - że skoro obiekt posiada dach, przykrycie ściany zewnętrzne , to w dalszej kolejności należy zamontować drzwi i okna zewnętrzne , zamknąć tzw . stan surowy zamknięty. W dalszej kolejności podejmować decyzje , projekty sposób na zagospodarowanie przestrzeni wewnętrznej.

a ilu fachowców raptem się odezwało...
w takim razie
czemu przez 30 ostatnich lat (jak powiedział klasyk ;)
nikt się nie podjął tematu?

ale po co ?? poza tym tyle kasy za kilka okien? serio??

Grajewiak ma rację, najpierw prace budowlane potem okna, kto rozpoczyna remonty, modernizację budynku od okien, zanim budynek nabierze odpowiedniego wyglądu, okna zostaną zniszczone podczas kolejnych prac remontowych, ludzie, którzy to akceptują nie mają pojęcia o tym, co robią....ale trudno większość dokonała takiego wyboru.....

Majster drzwi i okna się wymienia na końcu tym bardziej że dworzec ma być odnowiony podejrzewam z elewacja bo budynek wyglada obskurnie i to pod okiem konserwatora zabytków. Ale to moje zdanie

a to nie mamy lokalnych firm tylko jakieś z B-stoku ??

Grajewo !proszę się opamiętać. Może inwestorzy ,,wymodzą '' jakąś poczekalnie dla podróżnych oczekujących na pociąg czy PKS? .Przecież nawet nie na tamt wiaty,ani jakiegoś zadaszenia, a jest to miasto powiatowe . Dworce ""Ruskie"czy "krzyzackie" też mogą być przydatne - oby służyły ludziom i podróżnym w dobrej sprawie.Pozyskajcie fundusze i ... do roboty, tylko biegiem, bo czas ucieka .

Dworzec zbudowany za cara nie przystaje do bieżących potrzeb podróżnych, zwłaszcza w kontekście rozbudowy linii kolejowej. Budynku nie da się odsunąć od torów więc trzeba go rozebrać. Opinia konserwatora zabytków nie może blokować rozbudowy dworca. Póki co głos konserwatora zabytków nie jest decydujący i ostateczny.

Karol spojrzyj na wymiary tych okien niby 15 sztuk ale jakich

Zobaczcie jak Białystok rozwiązał problem dworca PSK. Nie był to budynek zabytkowy, ale też był problem, co tam zrobić i za co go wyremontować? Marszałek zawarł porozumienie, powstał dworzec adekwatny do potrzeb oraz galeria. Wszystko nabrało ładu i składu. Dlatego najpierw koncepcja, poszukiwanie partnerów i projekt a potem okna, ściany i cała reszta.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.