Sobota, Lipiec 24, 2021

Z kraju i ze świata

  • 1 komentarzy
  • 5757 wyświetleń

Przechwycili nielegalne papierosy

Przechwycili nielegalne papierosy

Ponad 9 tysięcy paczek przemycanych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar ukryty był w busie, który wjechał do Polski z Litwy oraz w dwóch samochodach osobowych przekraczających białorusko-polską granicę w Kuźnicy.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 8 dostawczego mercedesa, którym kierował 42-letni Rosjanin. W trakcie rewizji poprzedzonej prześwietleniem RTG mundurowi odkryli, że w specjalnie skonstruowanej skrytce między częścią pasażerską a ładunkową ukryte są nielegalne wyroby tytoniowe. Łącznie w zatrzymanym busie funkcjonariusze znaleźli 4000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kolejni dwaj przemytnicy wpadli na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Funkcjonariusze tamtejszego oddziału celnego wytypowali do kontroli dwie mazdy na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas szczegółowej rewizji aut kierowanych przez obywateli Białorusi w wieku 56 i 59 lat mundurowi z KAS znaleźli łącznie 5245 paczek nielegalnych papierosów. Kontrabanda ukryta była m.in. w podłogach, dachach, drzwiach i siedzeniach japońskich aut.

Wobec kierowców wszystkich trzech samochodów wszczęto postępowania karne skarbowe, do których zajęty został nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej ponad 120 tysięcy złotych oraz pojazdy przystosowane do przemytu. Mężczyźni za popełnione przestępstwa skarbowe odpowiedzą teraz przed sądem. Oprócz utraty papierosów i samochodów grożą im wysokie grzywny.

Komentarze (1)

No to jeszcze niech podniosa akcyze to bedzie wiekszy przemyt i PiSland tego nieopanuje.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.