5 mln zł na Inkubator

aktualizacja: 2020-05-28 08:33:33     nr wiadomości: 42472     przeczytano: 2963     Ilość komentarzy komentarze: 4

Lokalny Inkubator Przedsiębiorczości powstanie w Szczuczynie. Na realizację inwestycji Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Pierwsze podejście (w maju ubiegłego roku) o  dofinansowanie przedsięwzięcia w 85% zakończyło się niepowodzeniem. W marcu br. przygotowany na nowo wniosek został ponownie złożony, decyzja o przyznaniu wsparcia zapadła 27 maja br.

Przypomnijmy
Samorząd Szczuczyna dysponuje mocno zdegradowanym terenem po Państwowym Ośrodku Maszynowym przy ul. Sienkiewicza. Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości to pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Podstawową częścią ma być hala produkcyjna podzielona na cztery samodzielne moduły, dwa mniejsze i dwa wyposażone w doki załadunkowe dla Tirów. Dodatkowo planowana jest budowa budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na usługi oraz prace typowo biurowe. Powierzchnia produkcyjna to ponad 70% całości, pozostała - usługowa i biurowa. Każdy, kto chce rozpocząć działalność gospodarczą w Szczuczynie będzie mógł to zrobić. Firma/podmiot działający w inkubatorze funkcjonować będzie na warunkach preferencyjnych, tzn. przez pewien czas ponosić wyłącznie koszty mediów, które zużyje – relacjonował Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Chętni do rozpoczęcia działalności gospodarczej w Szczuczynie otrzymają wsparcie w zakresie: powierzchni produkcyjnej, usługowej, biurowej, podstawowego wyposażenia, dostępu do szkoleń, wsparcia księgowego, prawniczego i grona fachowców z różnych dziedzin. 

Koszt inwestycji wynosi 7,9 mln zł. Prace związane z jej realizacją rozpoczną się jeszcze w tym roku. Budowa powinna się zakończyć do września 2022 r.

 
  - fot. A. Kuczyński   - fot. A. Kuczyński

Jednak coś mozna zrobić.
Napisał: Aro dodano: 2020-05-30 12:48:12

Jezszcze trochę i grajewo ze szczuczynem się zamieni będzie mioasto grajewo w Powiecie Szczuczyńskim.
Napisał: Szczuczyniak dodano: 2020-05-30 18:15:15

Szczuczyniak powiedz kto chciałby mieszkać w Szczuczynie zastanów się co piszesz
Napisał: Felek dodano: 2020-05-31 12:38:51

Szczuczyniaku pewnie masz pomysł na otworzenie działalności gospodarczej w naszym mieście? Działaj.
Napisał: jolanta dodano: 2020-06-01 10:44:11

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.