6 lat za nierządny czyn

aktualizacja: 2020-12-01 09:26:12     nr wiadomości: 44143     przeczytano: 4520     Ilość komentarzy komentarze: 24

Na 6 lat więzienia skazał Aleksandros M. łomżyński sąd, uznając go winnym m.in. czynu nierządnego wobec 15-miesięcznej dziewczynki i znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Sąd orzekł też m.in. 10-letni zakaz zbliżania się skazanego do pokrzywdzonej i 50 tys. zł zadośćuczynienia na jej rzecz. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w październiku 2019 r. w Łomży. Skazany jest kuzynem rodziców dziewczynki, opiekował się nią pod ich nieobecność. To właśnie rodzice przewieźli córkę do szpitala w Łomży, skąd trafiła do UDSK w Białymstoku. Lekarze ustalili, że dziewczynka ma obrażenia głowy, twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, ale również okolic intymnych.

Śledczy stawiając zarzuty zastosowali kwalifikację prawną m.in. z art. 197 par. 1, 197 par. 3 pkt 2 oraz art. 197 par. 4 Kodeksu karnego; mowa jest w nich o gwałcie wobec osoby małoletniej poniżej 15 roku życia oraz o działaniu ze szczególnym okrucieństwem. Zarzuty obejmują też znęcanie się fizyczne i psychiczne nad małym dzieckiem nieporadnym ze względu na wiek (w opisie czynu jest mowa o biciu i przypalaniu papierosem) oraz naruszenie - wskutek tych obrażeń - czynności jego ciała. W trakcie śledztwa zlecona była kilkutygodniowa szpitalna obserwacja ówczesnego podejrzanego, by ocenić stan jego poczytalności w chwili popełnienia czynu. Biegli nie stwierdzili w tym przypadku choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego, bądź organicznego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Oskarżony w czasie popełnienia czynu miał zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zachowaną zdolność pokierowania swoim postępowaniem, dodał prokurator. 

W śledztwie mężczyzna przyznał się do spowodowania obrażeń ciała u dziecka, ale nie do przestępstwa na tle seksualnym. Od zatrzymania przebywał w areszcie.

Proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Prokuratura domagała się kary 8,5 roku więzienia. Łomżyński sąd zmodyfikował kwalifikację prawną czynów zarzucanych oskarżonemu. Przypisał mu czyn kwalifikowany z art. 198 oraz art. 200 par 1 Kodeksu karnego. Pierwszy penalizuje sytuację wykorzystania bezradności innej osoby i doprowadzenie jej do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej, albo do wykonania takiej czynności. W drugim jest mowa o karze za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia lub dopuszczenie się wobec niej innej czynności seksualnej lub doprowadzenie takiej osoby do poddania się takim czynnościom, albo do ich wykonania.

Sąd uznał też, że doszło do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dzieckiem i spowodowania naruszenia czynności ciała na czas do 7 dni.

 

Zbyt łaskawy ten sąd, zbyt łaskawy. No i zapomniał orzec przepadku narzędzia zbrodni na rzecz skarbu państwa czyli obcięcia fiuta.
Napisał: Baba Jaga dodano: 2020-12-01 12:45:50

Co to za kara wywiesc drania lwom na pozarcie dac niech go rozrywaja na strzepya nie go chowac terazw wiezieniu przez tyle lat z naszych podatkow
Napisał: Ela dodano: 2020-12-01 12:53:47

Tak jest jak toleruje się skrajne dewiacje co obecnie widać na ulicy
Napisał: Karol dodano: 2020-12-01 14:15:33

Co to za kara? Tylko 6 lat! To jakaś kpina!! Dożywocie dla zwyrodnialca!!!!!
Napisał: Monika dodano: 2020-12-01 15:35:36

chciała bym za taki śmieszny wyrok dla ZBOCZEŃCA by takie nieszczęście stało się w rodzinie p. SĘDZIEGO dopiero by wziął się w garść i stosował surowe kary , by dla drugiego DEBILA takie rzeczy nie przyszły do głowy
Napisał: mama dodano: 2020-12-01 16:40:52

Tylko tyle po co te prawo
Napisał: Ach.. dodano: 2020-12-01 17:42:50

Za małe kary dla takich
Napisał: Mama dodano: 2020-12-01 18:36:38

Kastracja bez znieczulenia, a nastepnie kara śmierci dla takich popaprańców, zboczeńców, zwyrodnialców. Chyba nieszczęście musiałoby dotknąć kogoś z najbliższej rodziny prokuratora generalnego lub inną ważną osobę ze świata rządzących, aby zmienić debilne prawo i kary wobec przestępców. Wyrok, który zapadł jest po prostu śmieszny!!! Taki " człowiek" powinien zostać pozbawiony życia, aby nigdy już nie stanowił dla nikogo zagrożenia!
Napisał: Awdotia dodano: 2020-12-01 20:11:59

Ta kara to kpina i plucie w twarz ofiarom! :-[
Napisał: Luk dodano: 2020-12-02 10:48:05

powinien zadzwonić na telefon zaufania lgbt+, jako prześladowany który ujawnił swą sexualność
Napisał: lpg dodano: 2020-12-02 14:39:23

Awdotia- tak samo powinno dotyczyc to stojacych ponad prawem bezkarnych pedofilow w sutannie- najwpierw kastracja ,a potem swiecenia !
Napisał: Choop dodano: 2020-12-02 22:44:57

lpg- zacznij sie leczyc poki jeszcze nie jest zapozno !! Gdybys przynajmniej wiedzial kogo zrzesza organizacja LGBT- to bys nie pisal bzdur. Zapytam sie wprost- czy pedofilia wystepujaca w kosciele- nie robi na tobie wrazenia- tam az sie roi od bezkarnych pedofili i po wyrokach moga dalej spokojnie wykonywac swoj zawaod. Udowdnij - jaki ma zwiazek LGBT z pedofilia- czy takie stwierdzenie jest wynikiem przadawkowania propagandy pisowskiej i kosciola, gdzie panuje podwojna moralnosc ?! Po tych bzdurach (krotkich i wymownych) , ktore tu wypisujesz , widac od razu, ze nie masz podstawowej wiedzy na temat edukacji sesksualnej !
Napisał: Choop dodano: 2020-12-02 22:52:02

10-letni zakaz zbliżania się skazanego do pokrzywdzonej??? To jak będzie miała 11 lat to według sądu to już będzie można???? Jakieś niepoważne te wyroki
Napisał: oburzony dodano: 2020-12-03 07:27:44

Do Karol: Serio? "Tak jest jak toleruje się skrajne dewiacje co obecnie widać na ulicy"?! Jesteś nienormalny jeśli porównujesz walkę o prawa człowieka (PODSTAWOWE prawa człowieka) do tego typu dewiacji. Jesteś po prostu głupcem i ignorantem bo te kobiety na ulicy walczą o prawa Twojej żony, córki, siostry, siostrzenicy a Ty w tym czasie wypisujesz te bzdury. Wstydź się swojej głupoty.
Napisał: Aga dodano: 2020-12-03 09:13:05

Choop, zdradz mi tajemny temat podstawowej edukacji seksualnej-proszę , a nie tylko żucasz chasło z którego mogło by wynikać iż posiadasz jakąś tylko tobie znaną prawdę. Wszelkie dewiacje seksualne dla mnie są dopuszczalne dopuki nie krzywdzą i nie naruszają praw innych osób-co czynią lgbt. Dziwi mnie iż tak oświecona i nowoczesna osoba lgbt nie pozwala coming out innym zboczeńcom, a może według Ciebe nie mają prawa na coming out
Napisał: lpg dodano: 2020-12-03 15:00:30

lpg , przede wszystkim naucz się odpowiednio interpretować określenia, ktorych   uzywasz (nadużywasz)   z jendnoczesna  prawidlowa ich ocena zanim zaczniesz wszystkich wyzywać od  dewiantów i zboczeńców! LGBT jest organizacja, która zrzesza osoby o innej orientacji seksualnej  i  nie zaliczają się oni do grupy zadnych dewiantów, ani zboczeńców! Orientacja  seksualna  a dewiacja seksualna - to sa dwa rozne pojecia! Nie wiem  kim ty jesteś , ze bezpodstawnie  i bez  logicznego  uzasadnienia  wyzywasz  wszystkich  od dewiantów i zboczeńców, tylko dlatego ,że ich orientacja jest po prostu inna.
Napisał: Choop dodano: 2020-12-03 19:46:34

Cenzura jak zawsze ,  znów urwała ponad połowę mojej wypowiedzi, zawsze sie tak dzieje ,kiedy pisze się prawdę  o zboczeńcach w sutannie , których charakteryzuje podwójna moralność! Czy to znaczy , ze tylko edukacja seksualna  i jej interpretacja  pod kątem fanatycznej wiary  jest dopuszczalna i należałoby o niej pisać- kłamiąc  , a naukowo dowiedzione fakty już nie ?
Napisał: Choop dodano: 2020-12-03 22:48:00

Podejmuje kolejną próbę , mając nadzieję , ze moderator nie ma nic przeciwko temu , by opublikowac   moja wypowiedź  skierowana do osoby  o nicku " !lpg" w ktorej napisalem prawde, oto ona: lpg , przede wszystkim naucz się odpowiednio interpretować określenia, ktorych   uzywasz (nadużywasz)   z jendnoczesna  prawidlowa ich ocena zanim zaczniesz wszystkich wyzywać od  dewiantów i zboczeńców! LGBT jest organizacja, która zrzesza osoby o innej orientacji seksualnej  i  nie zaliczają się oni do grupy zadnych dewiantów, ani zboczeńców! Orientacja  seksualna  a dewiacja seksualna - to sa dwa rozne pojecia! Nie wiem  kim ty jesteś , ze bezpodstawnie  i bez  logicznego  uzasadnienia  wyzywasz  wszystkich  od dewiantów i zboczeńców, tylko dlatego ,że ich orientacja jest po prostu inna. Takie  coming out przydaloby sie w  kosciele katolickim, wtedy bys zobaczyl ilu mamy dzieciolubnych duchownych w tej instytucji ! Mysle , ze twoj  problem polega  na tym ,ze ty nie odróżniasz  pedofila od homoseksualisty i z  stad  biora sie u ciebie braki w edukacji seksualnej  ! Wytłumaczę tobie na czym polega różnica w b. prosty sposób; otóż  ludzie o  homoseksualnej orientacji w normalnej relacji -  tworzą związki meszczyzna dorosly + meszczyzna  dorosly lub  dorosla  kobieta+ dorosla kobieta. Natomiast pedofilia jest to zboczenie seksualne , które przejawia się pociągiem seksualnym dorosłego osobnika do nieletnich i tutaj relacja  nie gra roli , poniewaz moze to  byc pociąg  do chłopca , lub  dziewczynki- czy teraz pojmujesz różnice   - czym jest orientacja  a czym  jest zboczenie ??  
Napisał: Choop dodano: 2020-12-03 22:54:56

Choop - nie czaruj, bo nie wszystkich tylko tych którzy z dewiacji chcą uczynić normę, a zboczęńcem osobę o której jest ten artykół-dla Ciebie może być guru. Jak wcześniej napisałem, to mi nie przeszkadza - dopuki nie krzywdzi i nie narusza praw innych osób. Sprawdz co oznacza dewiacja i najlepiej podaj definicję na forum. Twoja odpowiedz poprzez atak-"wyzywam wszystkich"-może działać na zakompleksionych jak ty. Jesli zas chodzi o naukie to nadal proszę abyś rozwinoł wątek podstawowej edukacji seksualnej.
Napisał: lpg dodano: 2020-12-04 09:11:51

O czym z toba dysktowac , skoro ty jestes ograniczony nie tylko w stosunku do wiedzy na ten temat! Komleksow i problemow , poszukaj u siebie , a napewno znajdziesz je bezproblemu. Proponuje zaczac od problemu z prawidlowym i bezblednym wyrzaniem sie w jezyku polskim, a potem z kolei nauczyc sie czytac wypowiedzi ze pelnym ich zrozumieniem !! Dyskusja z toba nie ma sensu, pniewaz ty zaczynasz klocic sie z faktami naukowymi wypisujac bzdury o jakis kompleksach- takl czynia zawsze ci ,ktorzy najmniej lub nic nie maja do powiedzenia ! Jedno jest pewne , ze ponizasz wszytkich , ktorzych zrerzesza organizacja LGBT - jakim prawem ? Definicja : "dewiacja seksualna wszelkie formy zaspokojenia popędu seksualnego w sposób odbiegający od typowego w danej kulturze".- zrodlo PWN ! I czym to tobie moze szkodzic wystepowanie dewiacji, ktora rowniez hereroseksualisci praktykuja !
Napisał: Choop dodano: 2020-12-04 12:25:43

lpg- poczytaj sobie i zapoznaj sie dokladniej , co oznacza termin kompleks! Zareagowalem na twoj aburdalny wpis , poniewaz glupoty jakie w nim wypisujesz sa nie tylko zenujace ,ale i porazajace ! Jesli chodzi o poziom twojej wiedzy ,to nie wiem skad ja czerpiesz , ale jedno jest pewne, ze nie pochodzi ona z tej epoki i mija sie ona iz prawidlowym odbieraniem rzeczywistosci!
Napisał: Choop dodano: 2020-12-04 19:38:58

Choop, czemu nie dziwi mnie typowy atak gdy brak argumentów w postaci cyt: "Proponuję zacząć od problemu z prawidlowym i bezblednym wyrzaniem sie w jezyku polskim ... ", "ty zaczynasz klocic sie z faktami nakowymi ..." -jeśli chodzi ci o naukie pod postacią pani pseudoprofesor, iż ze związków jednopłciowych rodzi się więcej dzieci-to gratuluję poziomu twojej wiedzy i idola .Wspomnieć należy o kulturze "ty" , w tym przypadku inna twoja idolka przoduje w obecej chwili. Jeśli chodzi o dewiacje to czytaj dotąd aż zrozumiesz. Poczytaj swoje wypociny, aby zrozumieć swój problem.
Napisał: ipg dodano: 2020-12-04 22:16:55

ip ,ipg-najpierw sam prowokujesz a potem  masz pretensje ,ze jesteś atakowany? Jak można prowadzić dyskusje z kimś , kto nie potrafi skupić się nad poruszonym tematem ?! Zaczynasz mieszać   wprowadzając  coraz to nowe wątki  nie związane bezpośrednio z tematem wprowadzając tym samym    chaos do  dyskusji . I co  w związku z tym ,jeśli w relacjach ludzi o orientacji  homoseksualnej nie rodzą się dzieci ?  Z  jakim problem wiąże się to u ciebie ? W  związkach  heteroseksualnych   istnieją też osoby bezdzietne - nie wiedziałeś o tym ? Nie  wiem o jakiej nauce piszesz i o jaka ci pania pseudo- profesor chodzi, ktora wedlug   twoich  urojeń  (jakie tu  objawiasz) jest rzekomym moim idolem?!. Czy chcesz podważyć , to co  zostało już dawno udowodnione, w jaki sposob ? Ciekaw jestem gdzie ty pobierales swoje nauki dotyczące edukacji seksualnej ?  Zastanawiam sie czytajac  twoje brednie  w całej cieszcie skierowanej  do mnie , gdzie  zamiast wiedzy  wylewasz  wyłącznie  desperacka frustracje połączona z absurdami  i nienawiścią ,  wymyślając  w stosunku do mnie-  niestworzone rzeczy, których nie jestes w  stanie udowodnic !-co ty   naprawde  chcesz madrego przekazać snując wyłącznie aluzje  w stosunku do mnie ?Człowieku o jakich  moich "idolach "piszesz, które są wyłącznym  tworem twojej bujnej wyobraźni? Może  ty przedstawisz swoich idoli- niech zgadnę-   są  związani z kościołem i prawica ?
Napisał: Choop dodano: 2020-12-05 14:14:28

Dziekuje cenzurze za przerwanie dyskusji !!
Napisał: Choop dodano: 2020-12-05 19:01:13

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.