6 najważniejszych rzeczy, które musi mieć Twój stolik pod laptopa

aktualizacja: 2019-10-22 08:14:05     nr wiadomości: 40521     przeczytano: 2382     Ilość komentarzy komentarze: 0


Stolik pod laptopa? Zdawałoby się, że nie ma nic prostszego w wyborze. A jednak. Wiele rozwiązań dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Zadania nie ułatwia fakt, że stolik ma nie tylko się podobać, ale przede wszystkim zapewniać maksymalny komfort pracy i wygodne korzystanie z laptopa na co dzień. Jak dokonać optymalnego wyboru? Pomoże tutaj 6 elementów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.

1. Z czego wykonany jest stolik

Materiał, z którego wykonany jest stolik pod laptopa to przede wszystkim kwestia estetyki, jednak nie tylko. Stoliki wytwarzane są głównie z drewna, lekkiego metalu oraz tworzyw sztucznych. Wybierając stolik pod przenośny komputer, warto zwrócić uwagę na jego wagę. Lekki stolik będzie wygodniejszy w transporcie oraz w sytuacji, gdy będą z niego korzystały także dzieci lub osoby starsze. Jeśli zdecydujesz się na stolik drewniany lub wykonany z metalu, sprawdź, czy został on zabezpieczony przed działaniem wilgoci i zmiennej temperatury.

2. Składany czy stacjonarny?

Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią i kolejny element wyposażenia w niczym Ci nie przeszkadza, stolik stacjonarny będzie dobrym rozwiązaniem. Opcja składana sprawdzi się z kolei w sytuacji, gdy chcesz po skończonej pracy stolik wygodnie schować. Stolik składany nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwiejszy w transporcie.

3. Jak wysoki ma być?

Stolik wysoki czy niski? Wybierając konkretne rozwiązanie, powinieneś wziąć pod uwagę to, czy najczęściej korzystasz z laptopa w łóżku, na kanapie, czy może w fotelu. Jeśli korzystając z urządzenia, lubisz wyprostować i wyciągnąć przed siebie nogi - tutaj lepszą opcją będzie stolik niski. Jeśli z kolei spędzasz przed laptopem więcej czasu i pracujesz w ten sposób na co dzień, stolik wysoki pozwoli Ci na wygodniejsze ułożenie ciała podczas pracy. Na rynku dostępne są także modele stolików z regulacją wysokości - takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli ze stolika korzystać będzie więcej osób.

4. Regulacja blatu

Poza regulacją wysokości stolika, zdecydowanie wygodnym rozwiązaniem jest regulacja jego blatu. Funkcja ta pozwoli Ci na dopasowanie ustawienia laptopa do Twoich indywidualnych preferencji, a to z kolei przełoży się na wyższy komfort Twojej pracy.

5. Zabezpieczenia stolika i blokady

Elementy takie jak antypoślizgowa powierzchnia blatu zapobiegająca zsuwaniu się komputera, czy też blokada chroniąca stolik przed samoczynnym złożeniem się to istotne szczegóły, które usprawnią korzystanie z laptopa i sprawią, że sprzęt będzie po prostu bezpieczny.

6. Funkcje dodatkowe

Dodatkowe funkcje to dodatkowe punkty dla stolika i jeszcze łatwiejszy jego wybór. Czego nie powinieneś przeoczyć? System odprowadzania ciepła, szufladka na drobiazgi, podkładka pod mysz, podstawka pod kubek - wszystko to sprawi, że korzystanie z laptopa (i ze stolika) będzie i wygodniejsze i przyjemniejsze.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.