„Jesienne ogrody” w SP nr 4

aktualizacja: 2009-10-14 10:56:10     nr wiadomości: 10338     przeczytano: 10048     Ilość komentarzy komentarze: 0
Premierowy wieczór poetycki pt. „Jesienne ogrody”.

„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć ... i więcej nic.”
                                                  C.K. Norwid


   W miniony poniedziałek (12 X 2009 r.) w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie odbył się premierowy wieczór poetycki pt. „Jesienne ogrody”. Impreza ta rozpoczyna cykl spotkań w ramach Szkolnej Kawiarenki Literackiej. Bohaterami wieczoru byli uczniowie klasy integracyjnej VI a, a także przedstawiciele rodziców: p. Sylwia Chomicz, p. Edyta Fajfer, p. Anna Maleszewska, p.Maryla Makowska, p. Alicja Tondera oraz p. Henryka i Jarosław Jagielscy. Uczestnicy zaprezentowali wiersze najwspanialszych polskich poetów, m.in. L. Staffa, E. Stachury, ks. J. Twardowskiego. W tle rozbrzmiewała nastrojowa muzyka. Specjalnie na tę okazję przygotowano oryginalny pokaz  slajdów. Fotografie przyrody znakomicie komponowały się ze słowem, tworząc niesamowity nastrój. Zaproszeni goście przy blasku świec, zasłuchani w spokojną muzykę, dali się unieść poezji i poczuć jej siłę, popijając aromatyczną herbatę i jedząc pachnącą cynamonem, smaczną szarlotkę.

   Klasa VI a to grupa 17 bardzo zintegrowanych osób, niezwykle zdolnych i pracowitych. Uczniowie są zawsze uśmiechnięci, pomocni, dobrze się uczą, a także zajmują wysokie miejsca w licznych konkursach z przeróżnych dziedzin. Do zasług tej klasy przyczyniła się ich wspaniała wychowawczyni p. Urszula Buczyńska, a także terapeuta szkolny p. Joanna Rydzewska, która jest nauczycielem wspierającym klasy integracyjnej VI a. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów prowadzą klasowy blog ( www.klasa-integracyjna.bloog.pl). Dzięki niemu zespół uczniów jest jeszcze bardziej zintegrowany, a rodzice  mają możliwość orientowania się w bieżących sprawach klasy. Zaistnienie w blogosferze pozwoliło uczniom nawiązać wiele interesujących kontaktów z osobami, które chętnie angażują się w życie klasy
i inspirują swoimi postami  do różnorodnych działań.
 
Pomysłodawczynie uroczystości i Dyrektor SP nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie p.  Halina Muryjas - Rząsa mają nadzieję, że te wieczory poetyckie na trwałe wpiszą się w kalendarz szkolnych imprez, a ich organizowanie stanie się już tradycją Szkoły.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.