„Rymowanka – Zachęcanka”

aktualizacja: 2019-10-03 18:18:31     nr wiadomości: 40370     przeczytano: 2400     Ilość komentarzy komentarze: 0

Bądź widoczny w dzień i w nocy! Odblask to są takie oczy, dzięki którym kierujący nie potrąci cię niechcący.

1 października br. w Komendzie Głównej Policji uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego dla klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego KGP miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze w obszarze zabudowanym i niezabudowanym Udział w konkursie miał również na celu angażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego, a poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną zaktywizować dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wyróżnienia odebrali:

  • IGA MACIOROWSKI, Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, województwo podlaskie,
  • SZYMON ZYŚK, Szkoła Podstawowa w Rozogach, województwo warmińsko-mazurskie,
  • DANIEL OSZURKO, Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, województwo dolnośląskie (KWP we Wrocławiu)

Po uroczystości policjanci opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie oraz prezentowali policyjny sprzęt, który wykorzytywany jest w codziennej służbie.

(BRD KGP, BKS KGP, zdj. Izabela Pajdała)

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.