„Zatrzymaj się i żyj”

aktualizacja: 2009-11-03 07:40:28     nr wiadomości: 10500     przeczytano: 8029     Ilość komentarzy komentarze: 1

BEZPIECZNY PRZEJAZD – „Zatrzymaj się i żyj”

   Mimo braku przejazdu kolejowego w Szczuczynie, uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Beaty Nagel i p. Ewy Dobrzyckiej przystąpili do konkursu w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

   Aby zebrać informacje oraz przyjrzeć się przejazdom kolejowym z bliska, 28.10.2009r. grupa uczniów z opiekunami i policjantem udała się do Grajewa. Na rozjezdni kolejowej czekała na nas przedstawicielka linii kolejowych z Białegostoku, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz pracownicy rozjezdni. Dzieci poznały pracę dyżurnego ruchu, widziały jak zamyka się rogatki na przejeździe, analizowały zachowanie ludzi. Przedstawicielka linii kolejowych zapoznała uczniów z zasadami bezpiecznego zachowania się na przejazdach kolejowo-drogowych. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uatrakcyjnili spotkanie pokazem tresury psa. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne i upominki.
   30.10.2009r. zorganizowaliśmy w szkole HAPPENING, który miał na celu podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo – drogowych oraz utrwalanie zasad właściwego zachowania w takich miejscach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną z wyjazdu do Grajewa oraz dwa krótkie filmiki informacyjne kampanii. Policjant, p. J. Zieliński przeprowadził krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa, przedstawił rodzaje przejazdów kolejowych oraz znaczenie znaków umieszczonych przed torami.  Uczniowie wzięli udział w trzech konkursach:
1. wiedzy (w związku z omawianym tematem),
2. rysunek znaku
3. sprawnościowy (slalom lokomotywy),
   Oddziały przedszkolne i klasy pierwsze otrzymały kolorowanki. W trakcie happeningu wysłuchano popisów recytatorskich Eli Nagel w wierszu „Lokomotywa” J. Tuwima i Marysi Orzechowskiej „Parowóz” Wł. Broniewskiego. Na zakończenie wszyscy utworzyli jeden wielki pociąg, który wił się po sali gimnastycznej w takt melodii „Jedzie pociąg z daleka”.

superrrrrr
Napisał: ona dodano: 2009-11-08 11:04:11

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.