Andrzejki w SP 1

aktualizacja: 2020-12-01 21:37:27     nr wiadomości: 44155     przeczytano: 1395     Ilość komentarzy komentarze: 0

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

  • Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie.

 Przedszkolaki z grupy „Tropicieli” również chciały poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada wzięły udział w zabawie andrzejkowej. 

Dzieci  mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka m.in. jak będzie na imię miał ich przyszły mąż lub przyszła żona, kto najszybciej wyjdzie za mąż,  kim będą w przyszłości.  Pewne jest to, że wspólne zabawy  w przepowiednie i taneczne przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do integracji i poznania  ludowych zwyczajów.

Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie?

Wychowawczynie Tropicieli :)

 

  • 30 listopada grupa Smerfy obchodziła Andrzejki. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Każde dziecko pomyślało życzenie, a następnie rzucało monetę tak, aby trafiła do miski z wodą. Za pomocą przygotowanych rekwizytów sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła przedszkolakom wróżba - lanie wosku przez dziurkę od klucza. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami przy muzyce dziecięcej.
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.