Banki w mieście

aktualizacja: 2004-09-28 12:22:01     nr wiadomości: 584     przeczytano: 9298     Ilość komentarzy komentarze: 2
Pierwszy raz e-Grajewo.pl przeprowadziło porównanie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oferowanych przez banki w Grajewie.

Mieszkańcy Grajewa i okolic mają do dyspozycji 5 banków. Są to banki z tradycjami i o ugruntowanej pozycji. We wrześniu 2000 roku w centrum miasta powstała filia Banku PKO S.A. W 2004 roku Bank Przemysłowo Handlowy PBK S.A. o/ Grajewo mieszczący się przy ul. Strażackiej zmienił nazwę na Bank BPH S.A. o/ Grajewo. W roku 1990 w budynku przy ul. Wojska Polskiego rozpoczął działanie BGŻ. Od ponad 25 lat pod różną nazwą jest w mieście Bank PKO BP S.A. na początku jego siedziba mieściła się przy ul. Strażackiej w chwili obecnej w budynku przy ul. Wojska Polskiego 50. Banki powoli zmieniają swój wizerunek, budynki i wnętrza stają się coraz ładniejsze i funkcjonalne, nie zapomina się również o osobach niepełnosprawnych.
Na początek do wszystkich banków dostarczyliśmy jednakowe formularze z podstawowymi pytaniami.
Dodatkowo wcielając się w postać przysłowiowego Kowalskiego wykorzystaliśmy telefon do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z pracownikami banków. Numerów telefonów szukaliśmy w aktualnej książce telefonicznej, znalezienie tam odpowiedniego nr do placówki wymaga sporo dobrej woli i cierpliwości.
W większości przypadków nie było problemów z uzyskaniem informacji a odpowiedzi były dość wyczerpujące. W jednym przypadku, brak czasu nie pozwalał na odpowiedź na zadane telefonicznie pytania. Nie zaproponowano przełączenia rozmowy do kompetentnych osób, które mogłyby udzielić w danej chwili odpowiedzi. Poproszono "Kowalskiego”, aby zadzwonił do banku za jakiś czas.

Zadzwoniliśmy – ale już do innych banków.

W pozostałych przypadkach pracownicy banków udzielający odpowiedzi byli dobrze zorientowani w tematyce ROR , a jeśli sami nie mogli udzielić odpowiedzi proponowali przełączenie rozmowy do specjalistów. Zachęcali i delikatnie sugerowali, że to właśnie ich bank jest ten w którym warto założyć rachunek.


Podstawowe opłaty za prowadzenie ROR wahają się od 4,00 zł do 8,50 zł miesięcznie. Wszystkie formalności związane z otwarciem rachunku banki wykonują „od ręki”. Bank PKO S.A. oraz PKO BP S.A. nie wymagają minimalnych wpłat, pozostałe banki od 10 zł do 100 zł.
więcej...

"Pierwszy raz e-Grajewo.pl przeprowadziło porównanie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oferowanych przez banki w Grajewie." ... a gdzie to porównanie?
Napisał: Marek dodano: 2004-09-28 14:01:30

Do Marka. Daj zarobić okuliście i optykowi, bo coś z oczami nietęgo. Wystarczyło kliknąć w napis barwiący się na czerwono...
Napisał: życzliwy dodano: 2004-09-29 14:10:31

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.