Będą serwisować oświetlenie

aktualizacja: 2018-01-09 17:01:32     nr wiadomości: 34013     przeczytano: 4237     Ilość komentarzy komentarze: 3

Jednym z wielu zadań samorządu jest zapewnienie mieszkańcom sprawnego funkcjonowania oświetlenia ulicznego. Co roku grajewski magistrat prowadzi zapytanie ofertowe w trybie rozeznania cenowego pisemnego na wykonanie zamówienia publicznego, dotyczące wyłonienia wykonawcy usług konserwacji i napraw oświetlenia ulicznego na terenie miasta. W tym roku, podobnie jak w minionym, „serwisowaniem” zajmie się firma z Grajewa. Roboczogodzina pracy elektryka kosztować będzie miasto 25 zł (netto), 80 zł godzina pracy podnośnika a 40 zł godzina pracy samochodu dostawczego. Stawki ukształtowały się na ubiegłorocznym poziomie.

Zakres robót jest szeroki, obejmuje m.in. sprawowanie nadzoru nad oświetleniem ulicznym i parkowym oraz dokonywanie naprawy uszkodzonych styków, połączeń, przewodów w oprawach i słupach, tablic bezpiecznikowych, wymianę uszkodzonych elementów (słupy, przewody, klosze, żarówki), czyszczenie opraw z kloszami, wnęk słupów przy wymianie żarówek, konserwowanie szafek i tablic oświetleniowych oraz uzupełnianie brakujących czy zdewastowanych elementów.

Konserwacja obejmuje nadzór nad właściwym funkcjonowaniem instalacji oświetleniowej składającej się z 1850 punktów oświetleniowych (oprawy, wysięgniki, zabezpieczenia prądowe), 45 szafek oświetleniowych, 508 słupów oświetleniowych, liniami kablowymi niskiego napięcia i napowietrznymi  liniami oświetleniowymi.

Konserwator ma obowiązek przystąpić do usuwania awarii w ciągu 24 godzin od zgłoszenia w przypadku, kiedy nie świecą pojedyncze lampy; w ciągu 3 godzin od wystąpienia uszkodzenia np. złamania wysięgnika, zwisającego klosza, zerwania przewodów oświetleniowych. Powinien też wyłączyć oświetlenie na ulicach w dzień, w ciągu 1 godziny od uzyskania informacji  oraz usunąć taką awarię w terminie dnia od momentu przystąpienia do likwidacji defektu.

 

A nazwa firmy to?
Napisał: grajewiak dodano: 2018-01-09 18:24:50

Super fachowcy-wpadli latem na posesję pościnali gałęzie z drzew owocowych,które nie dotykały linii , a na drugi rok miałem już połowe drzew suchych no i do wycinki.Kto mi za to zapłaci??
Napisał: edek dodano: 2018-01-09 23:36:49

A może zamiast inwestować w nic niewarte i drogie usługi to by można było wymienić oświetlenie na ledowe. Dłuższy czas bezawaryjnej pracy, mniejszy koszt energii i znaczna poprawa widoczności w nocy. Godzina pracy - minimum 4,5 ludzi (5x37brutto=185 + 80+40=305zł! A przeważnie pracują po 2-3 godziny przy jednym g... Koszt lampy led około 1000zł plus czas eksploatacji 75000 godzin! Gdzie tu oszczędność?!
Napisał: Grajewiak dodano: 2018-01-10 08:41:26

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.