Bezpłatna kontrola świateł

aktualizacja: 2019-10-17 17:42:51     nr wiadomości: 40492     przeczytano: 1624     Ilość komentarzy komentarze: 1

 ,, TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji kolejny raz wyszło z inicjatywą przeprowadzenia wspólnej akcji ze stacjami kontroli pojazdów, polegającej na sprawdzeniu prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach.

      Akcja ma być szeroko rozpropagowana w mediach. 21 października planowana jest w Warszawie konferencja prasowa inaugurująca akcję.

      W ramach promowania akcji będą publikowane dane adresowe stacji kontroli pojazdów, gdzie będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie i stan świateł. Poza KG Policji  i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów w akcji wezmą udział także: Instytut Transportu Samochodowego oraz Firma Neptis S.A. – operator aplikacji Yanosik.

     Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół w Szczuczynie przystępuję do wyżej wymienionej akcji polegającej na kontroli świateł w pojazdach.

Akcja zostanie przeprowadzona w dniach:

26 październik (sobota)

16 listopada (sobota)

23 listopad (sobota)

    Stacja kontroli będzie czynna w tych dniach w godzinach 8:00 - 12:00.

Zapraszamy na bezpłatną kontrolę świateł !!!

 

   Światła samochodu to bezpieczeństwo użytkownika pojazdu i innych uczestników ruchu.Reflektory oświetlają drogę przed pojazdem, odpowiednio ukierunkowując snop światła, jednocześnie nie oślepiając kierowców samochodów nadjeżdżających z przeciwka. Uzyskuje się to dzięki specjalnemu ukształtowaniu odbłyśników i szkieł przednich lamp.

    Reflektor składa się z obudowy, odbłyśnika, mechanicznego lub elektrycznego urządzenia regulacyjnego, szkła reflektora oraz świateł. Ze względu na swoje umiejscowienie reflektory narażone są na wiele uszkodzeń, a z czasem mogą ulec zmatowieniu, co wpływa na pogorszenie jakości oświetlenia a tym samym na bezpieczeństwo.

    Prawidłowe funkcjonowanie reflektora zależy od przejrzystości szkła. W przypadku pęknięcia lub rozszczelnienia szkła reflektora należy wymienić je na nowe, aby zapobiec zaparowaniu wnętrza reflektora.


 

Brawo ZS!!!
Napisał: Abslowent dodano: 2019-10-21 21:47:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.