Boże Ciało 2016

aktualizacja: 2016-05-26 20:27:33     nr wiadomości: 28532     przeczytano: 10120     Ilość komentarzy komentarze: 4

W czwartek 26 maja br. katolicy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. To wyjątkowy dzień, w którym wierni wspominają przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Obchody święta wiążą się z ulicznymi procesjami z Najświętszym Sakramentem.

Uroczystość Bożego Ciała przypomina nam jedną z największych tajemnic Kościoła - tajemnicę Eucharystii, której owoce gwarantują człowiekowi nieśmiertelność . Dzięki Mszy św. po blisko 2000 lat, jesteśmy zaproszeni do Wieczernika, do wzięcia udziału w uczcie miłości. Możemy spożywać ten sam pokarm, który spożywali Apostołowie. Eucharystia to zapowiedź rzeczywistości szczęśliwej, wiecznej – uczty, na którą czekamy. Uczty w domu Ojca.

W tak uroczystym dniu, pochylając czoło przed Tajemnicą Ciała i Krwi Chrystusa podziękujmy za wszystkie Komunie święte całego życia, za każdą godzinę spędzoną przy ołtarzu.

 

e-Grajewo.pl

UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA W SZCZUCZNIE (foto)

 

 

 

 - Parafia pw. MBNP w Grajewie       - Parafia pw. MBNP w Grajewie    - Parafia pw. MBNP w Grajewie   - Parafia pw. MBNP w Grajewie    - Parafia pw. MBNP w Grajewie  - Parafai św. Ojca Pio    - Parafai św. Ojca Pio     - Parafai św. Ojca Pio   - Parafai św. Ojca Pio     - Parafai św. Ojca Pio

I znów zdjęcia tylko z jednego kościoła.
Napisał: mieszkaniec dodano: 2016-05-27 07:32:51

no wlasnie tylko jeden kosciol :/ porazka
Napisał: ciao dodano: 2016-05-27 16:29:48

Ja tu widzę dwa
Napisał: jag dodano: 2016-05-27 17:15:40

I oczywiście najważniejsze z jakiego kościoła zdjęcia!! Co za ludzie... nie mają się już do czego doczepić. Ja nie jestem zwolennikiem tej " lokalnej rewii mody" choć jestem człowiekiem wieżącym jak i moja cała rodzina, jestem zdania, że wiara powinna być skromną i duchową a nie pokazówką ale ok, nie chodzi kto chce. Ale po jaką cholerę wycina się dziesiątki młodych drzewek na chwilę i potem do kosza????? To nie jest normalne!
Napisał: tośka dodano: 2016-05-27 21:42:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.