Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 6442 wyświetleń

Budżet Obywatelski 2015

Budżet Obywatelski 2015

 Lista zadań na które będziemy głosować

 

22 czerwca 2015 r. rozpocznie się głosowanie mieszkańców Grajewa w sprawie wyboru zadań do budżetu obywatelskiego. Głosować będziemy do 3 lipca 2015 r.

Poniżej przedstawiamy listę zadań pozytywnie ocenionych, które zostaną poddane pod głosowanie:

 

Lista zadań pozytywnie ocenionych, które zostaną poddane pod głosowanie

Lp.

Nazwa zadania i jego lokalizacja

(o ile dotyczy)

Nr zadania w rejestrze

Orientacyjny koszt*

Wynik analizy

Uzasadnienie

(w przypadku weryfikacji negatywnej)

1

Modernizacja kuchni Przedszkola Miejskiego nr 2 w Grajewie

BO/SR/1/2015

79.500,00 zł

pozytywna

 

2

Skate Park – rozbudowa skate parku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Grajewie

BO/SR/3/2015

110.000,00 zł

pozytywna

 

3

Modernizacja alejek, wymiana ławek oraz ogrodzenie placu zabaw w Parku „Wolności” przy ul. Strażackiej

BO/SR/4/2015

110.000,00 zł

pozytywna

 

4

Darmowy miejski internet – rozbudowa bezprzewodowego Internetu w mieście Grajewo

BO/SR/5/2015

20.000,00 zł

pozytywna

 

5

Wyposażenie ZSM nr 1, ZSM nr 2 i ZSM nr 3 w Grajewie w nowoczesne środki dydaktyczne

BO/SR/6/2015

110.000,00 zł

pozytywna

 

6

Miejskie stoły szachowe w trzech parkach miejskich: parki przy ul. Wojska Polskiego i Park Niepodległości

BO/SR/9/2015

80.000,00 zł

pozytywna

 

7

Modernizacja ścieżek i ustawienie ławek w Parku Wolności przy ul. Strażackiej

BO/SR/11/2015

99.392,00 zł

pozytywna

 

8

Budowa parku Street Workout do treningu sportowego z ciężarem własnego ciała w Parku Central w Grajewie, w pobliżu siłowni miejskiej „pod chmurką”

BO/SR/14/2015

31.000,00 zł

pozytywna

 

 

* przedstawione koszty są szacunkowe i poglądowe, koszt realizacji może ulec zmianie w zależności od ostatecznego zakresu realizacji zadania

Do Urzędu Miasta Grajewo zostało zgłoszonych łącznie 14 propozycji zadań do budżetu obywatelskiego na 2015 r. Spośród nich odrzucono sześć.

Lista zadań odrzuconych, które nie zostaną poddane pod głosowanie

Lp.

Nazwa zadania i jego lokalizacja

(o ile dotyczy)

Nr zadania w rejestrze

Orientacyjny koszt*

Wynik analizy

Uzasadnienie

(w przypadku weryfikacji negatywnej)

1

Strefa SPORT-FIT-FUN, stacjonarne, wielofunkcyjne boisko sportowo-rekreacyjne na terenie boiska ZSM Nr 3 w Grajewie

BO/SR/2/2015

110.000,00 zł

negatywna

Podane koszty są niedoszacowane. Boisko typu SPORT-FIT-FUN przekroczy kwotę 110 tys. zł. W tej kwocie wykonane jest niewielkie boisko 15 x 9 m dla przedszkoli i szkół podstawowych bez strefy fit i fun

2

Tablica świetlna/informacyjna Stadionu Miejskiego im. W. Terleckiego w Grajewie

BO/SR/7/2015

80.000,00 zł

negatywna

Opinia  o celowości  realizacji  proponowanego  zadania  w kontekście  ustawowych  wymogów  w zakresie gospodarności jest negatywna.

3

Mikrofontanna w parku miejskim miasta Grajewo (ul. Wojska Polskiego – park bez czołgu)

BO/SR/8/2015

110.000,00 zł

negatywna

Zadanie wymaga opracowania projektu budowlanego oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Realizacja budowy fontanny możliwa będzie po zakończeniu okresu zimowego. Opinia o technicznej wykonalności – brak dokumentacji budowlanej określającej szczegółowe rozwiązania.

4

Własna mobilna scena estradowa wykorzystywana do masowych imprez miasta

BO/SR/10/2015

110.000,00 zł

negatywna

Po dokonaniu rozeznania cenowego u producenta scen ustalono, że koszt sceny, która spełni wymagania plasuje się w kwocie od 250 tys. zł + VAT (byłaby to scena kompletna (bez oświetlenia) z zadaszeniem i podestem). Negatywna opinia dotycząca celowości proponowanego zadania w kontekście ustawowych wymogów w zakresie gospodarności.

5

Muszla koncertowa w Parku Wolności przy ul. Strażackiej

BO/SR/12/2015

100.000,00 zł

negatywna

Zadanie wymaga opracowania projektu budowlanego oraz uzyskania niezbędnych uzgodnień i pozwoleń. Realizacja budowy możliwa będzie po zakończeniu okresu zimowego.

Bez dokumentacji technicznej nie jest możliwe oszacowanie kosztów (trudno stwierdzić, czy wysokość środków BO będzie wystarczająca. Negatywna opinia o technicznej wykonalności

6

Powstanie nowych przystanków autobusowych oraz renowacja pasa zieleni na terenie PKS

BO/SR/13/2015

82.060,00 zł

negatywna

Teren, na którym proponowane jest zadanie znajduje się w granicach opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Ks. J. Popiełuszki, Kilińskiego …). Zgodnie z projektem planu przedmiotowy obszar ma być docelowo przeznaczony pod parking z zielenią towarzyszącą, jak również przewidywany jest do realizacji w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Proponuje się zagospodarować obszar zgodnie z docelowym przeznaczeniem.

 

* przedstawione koszty są szacunkowe i poglądowe, koszt realizacji może ulec zmianie w zależności od ostatecznego zakresu realizacji zadania

 

ZASADY WYBORU ZADAŃ ZGŁOSZONYCH DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Przypominamy, że wyboru  zadań  do  budżetu  obywatelskiego  dokonują  mieszkańcy  Miasta  Grajewo  w głosowaniu powszechnym i jawnym.
Wzór karty do głosowania określa załącznik Nr 5 do uchwały.
Kartę  do  głosowania  można  pobrać  ze  strony  internetowej  Urzędu  Miasta  lub  otrzymać  w Wydziale Organizacyjnym  Urzędu  Miasta.  Tam  też  można  uzyskać  dostęp  do  opisów  propozycji  zadań  zgłoszonych  do budżetu obywatelskiego poddanych pod głosowanie.

Głosowanie przeprowadza się poprzez:
1) wrzucenie  wypełnionej  karty  do  głosowania  w określonym  terminie  do  jednej  z dwóch  opieczętowanych  urn wyborczych znajdujących się: w budynku Urzędu Miasta oraz hallu Miejskiego Domu Kultury w Grajewie,
2) przesłanie karty do głosowania na adres Urzędu Miasta Grajewo (wówczas decyduje data wpływu).

Głosowanie odbywa się przez okres 14 dni (od 22 czerwca do 3 lipca 2015 r.). Na  kartach  do  głosowania  mieszkańcy  Grajewa  dokonują  wyboru  jednej  z poddanych  pod  głosowanie propozycji  zadań  zgłoszonych  do  budżetu  obywatelskiego  poprzez  postawienie  przy  pomocy  długopisu/pióra znaku  "X"  w odpowiednim  polu  w kolumnie  "Wybór".  Dodatkowo  należy  wypełnić  czytelnie  pozostałe  niezbędne informacje tj. imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.

UWAGA! Oddany głos uznaje się za nieważny, jeśli zachodzi co najmniej jedna z poniższych okoliczności:
1) oddano głos na karcie niezgodnej z wzorem,
2) znak  „X”  przy  wybranym  zadaniu  został  naniesiony  w inny  sposób  niż  przy  pomocy  długopisu/pióra  (np. nadrukowany, skserowany, odciśnięty stemplem, itp.)
3) na  karcie  dokonano  widocznych  poprawek  /  zmian  /  korekty  dotyczących  znaku  „X”  postawionego  w rubryce „Wybór”
4) na karcie wybrano więcej niż 1 zadanie,
5) mieszkaniec odda więcej niż jedną kartę w głosowaniu,
6) imię i nazwisko wpisane na karcie są nieczytelne.
 

 

Komentarze (23)

A ktory to projekt pana Celebinskiego na te boisko golbox? ten odrzucony z powodu niedoszacowania inwestycji?

Czy mozna glosowac przez internet bo mieszkam tymczasowo w uk.

I tak pewnie coś takiego wygra co się nie przyda dla młodzi Grajewskiej Grajewskiej.Potem się dziwią dlaczego młodzież ma dość tego co miasta.

I znowu zmarnowana kasa na glupoty..całe grajewo..a moze tak najzwyklejsze chodniki..bo kazda wiocha juz je ma..

Wyposażanie instytucji w sprzęty dydaktyczne i kuchenne należą do zaradności kierowników tych jednostek i mogą a nawet powinny być finansowane z innych źródeł a nie budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski powinien służyć obywatelom, a przynajmniej ich znakomitej większości.

1,3,5,6,7 ja pitole skąd takie sumy za realizację tych zleceń z tego co wiem koszta na połowę dałoby się zmniejszyć masakra skoro firmy tyle żądają za takie usługi to można założyć grupę interwencyjna w mieście i ci ludzie w ramach pensji wykonywali te prace i wiele innych a w miedzy czasie przygotowali by jezioro w grajewie by można było z niego korzystać bo teraz to ono nawet nie wyglada bo go nie widać i takie rozwiązanie ma same plusy ludzie znajdą prace a i takie prace będą wykonane po niższych kosztach

Modernizacja kuchni ?
Kupa śmiechu ,kto to dopuszcza ?

stoły szachowa 80 tys? dziwne to troche

W przedszkolu nr 2 trzeba by było zmodernizowac kucharki, które sewuja dzieciaczkom żłobkowym kapute,grochówke,mielone itp.....

Co za pokemony !!! Jaki projekt na budowę głupiej fontanny, jakie braki dokumentacji - ludzie, te urzędasy nie mają pojecia co to jest Budżet Obywatelski !!! Propozycje do realizacji to właśnie pomysły a nie fachowe i kosztowne projekty budowlane. Po to jest etap weryfikacji żeby urzędasowe fachowce oceniły ich koszt. Kiedy się coś uda w tym zacofanym Grajestwie - ludzie pomocy!!!

Wazne sa osiedlowe place zabaw dla dzieci, scieki rowerowe

Popieram lolka I wg. Ceny I to co zostalo do eybrania jest zalosne. Uwazam ze lepiej przeznaczyc ta kase na zaczatki rewiralizacji parku central. By nieztalo sie tylko kolejna obietnica wladz. Kiedys waszkiewicz tez przygotowal projekt rewiralizacji. Lezy do dzis w archiwach. Kielek tez przygotowal piekny projekt I tez lezy.a z nim lezy to miasto.durnoty

Ludzie.ratunku..te 8 propozycji..to ręce opadają...jak sie marnuje pieniądze w Grajewie...Czy w Grajewie nie ma juz normalnych zdrowo myślących ludzi.Park Central.. jesli nie mozna zdobyć niewiadomo dlaczego ..pieniedzy unijnych na ten Park.to co roku chociaz te 100.000 nalezy przeznaczyc na niegoż.. i za 30 lat w końcu coś bedzie w tym grajewku normalnego i dlla ludzi....Fidelio i lolek..czy nie ma więcej takich Osób normalnie myślących jak Wy......

czyli jednym slowem osoba ,ktora miala pomysl np.na mala fontanne powinna najpierw za wlane pieniazki isc do architekta i zamowic projekt .No i dobrze by bylo zeby wczesniej sama zalatwila potrzebne zezwolenia ...wow super ;-)

Pomocy - a dlaczego na Park Central a może na park przy ul. Wojska Polskiego lub przy ul. Strażackiej - są to miejsca z których korzysta bardzo dużo mieszkańców miasta :>

Bo tzw Park centralny jak sama nazwa wskazuje jest w centralnym punkcie Grajewa Pani Moniko...to rzeczywiście było trudne....jak na warunki grajewskie..

Budżet obywatelski jet dla mieszkańców a nie dla radnych , którzy wykorzystują swój wizerunek. Panie Burmistrzu jaki jest Pan Zarządcą.

Projekt nr 5- sensownie, gospodarnie i dla wszystkich! zadbajmy o przyszłe pokolenia i ich wykształcenie, pan Janusz chce zrobić coś dobrego dla wszystkich szkół, te miasto nie stać na rozpustę i wydawanie pieniędzy na zbytki.

na 8 projektów - 5 złożyli radni albo pracownicy urzędu, to chyba jakieś nieporozumienie, budżet obywatelski miał służyć rozwojowi samorządności w środowiskach lokalnych nie związanych z żadna władza, a tak to sami książki piszą, sami je czytają, żenada.

To vice burmistrz? Trzeba go poinformować, że on teraz zarządza miejską kasą i nie musi brać udziału w takich przedsięwzięciach aby wydać miejskie pieniądze na co chce.

Dziś pod kosciłami rozdawane były gazety poselskie PIS pana Kolakowskiego, na okładce uśmiechnięty burmistrz Latarowski wraz z posłem- naszych spraw, w a środku zapewnienia jak pan poseł chciał zadbać o grajewska obwodnice, ale niestety się nie udało. Nie udało się panu nawet otworzyć biura poselskiego w Grajewie, otworzył je pan w Łomży, Kolnie, Zambrowie i Wysokim Mazowieckim, ale jak po głosy to do Grajewian, co?

A jak po kasiorę na imprezy to do posła Borawskiego, nieładnie, a miało się promować Grajewo.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.