piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11118 wyświetleń

Budżet Obywatelski dla Grajewa

Szanowni Państwo, wraz z ogłoszeniem konsultacji społecznych przez burmistrza Grajewa, 15 grudnia 2013 roku oficjalnie wystartował Budżet Obywatelski dla Grajewa.


Oficjalna strona internetowa inicjatywy to www.budzet.um.grajewo.pl. Powstał też oficjalny profil na Facebooku Budżet Obywatelski dla Grajewa, który będzie informował o aktualnościach, zadaniach zaproponowanych przez mieszkańców, głosowaniu i wynikach. Wraz z początkiem 2014 roku planowane jest pierwsze spotkanie z mieszkańcami Grajewa. Spotkanie będzie miało na celu przybliżenie idei budżetu obywatelskiego i zachęcenie do składania propozycji zadań do niego. (www.grajewo.pl)

Niemal jednogłośnie (20 za, 1 wstrzymujący) grajewscy radni przyjęli 28 listopada br. uchwałę ws. budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Ostatecznie na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. To mieszkańcy Grajewa zdecydują o losach tej kwoty w głosowaniu jawnym (1-14 marca 2013 r.). Cała procedura związana ze zgłaszaniem propozycji, ich weryfikacją i głosowaniem odbędzie się w okresie 1 stycznia - 14 marca 2014 r.

Nie byłoby tego projektu bez pracy grupy roboczej, w skład której weszli Tomasz Dudziński, Małgorzata Rogowska, Grzegorz Bebłowski (Koło PO w Grajewie) oraz radny miasta Tomasz Cebeliński. Projekt uchwały podczas sesji uzasadniał radny Adam Jankowski.


POzdrawiamy,
Platforma Obywatelska, Koło w Grajewie
www.pograjewo.pl
www.facebook.com/platformaobywatelskagrajewo



zobacz też:
Echa sesji Rady Miasta Grajewo - 28.11.2013 r.

Komentarze (7)

A cóż można zrobić za 100.000,- zł? Kwota tak mała będzie jedynie powodem do kolejnej zadymy w Grajewie. Proponuję, aby obywatele dołożyli do tego jeszcze 1.000.000,- (tak trochę dla zawstydzenia radnych)- to tylko po 100 zł na dorosłego mieszkańca, radni dołożyliby jedną dietę, pracownicy urzędów jedną dniówkę. Ja mogę dać 1.000,- Będzie wtedy szansa na zrobienie czegoś chlubnego dla Grajewa. Jednakże nie powinna być to żadna rozrywka. Najlepiej załażyć spółkę akcyjną, dołożyć coś z dotacji i stworzyć przedsiębiorstwo produkcyjne, w ten sposób tworząc miejsca pracy.

ojej a tu juz komentarze ja piernicze co za kraj bez wstydu ;/;/;/ niech i 100 tys bedzie w naszych rekach lepiej taki nic wogle porazka co wy piszecie dnoo;//

Franek masz rację. Tylko trzeba meć pomysł co produkować.

Wskazana powyżej zasada jest słuszna. Wpierw należy zarobić, potem dzielić. Stworzenie firmy - nie tylko da miejsca pracy - także przyniesie dochody miastu. Wtedy można dzielić. Problem każdej partii polega na tym, że zawsze chcą dzielić - nie wskazując jak zarobić. Może wspólnie coś wymyślimy.

A moze o dworcu kolejowym by ktos pomyslal?

Ludzie! Nie szkoda wam naszego dworca? A może by tak zrobić kładkę nad drogą do nowego kościoła?????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.