Burmistrz Pisza skazany

aktualizacja: 2019-05-14 10:29:37     nr wiadomości: 39202     przeczytano: 7556     Ilość komentarzy komentarze: 1

Na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata  Sąd Rejonowy w Mrągowie skazał byłego burmistrza Pisza Jana A. Włodarz był oskarżony o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego.

Po rozpoznaniu sprawy SR w Mrągowie uznał burmistrza za winnego jedynie przekroczenia uprawnień, do którego doszło między czerwcem 2010 r. a listopadem 2014 r. , polegającego na zażądaniu - za pośrednictwem byłego naczelnika jednego z wydziałów magistratu i byłego komendanta Straży Miejskiej - zwrotu części nagród uznaniowych przyznanych siedmiu pracownikom urzędu i straży miejskiej, w łącznej kwocie ponad 29 tys. zł.

Sąd skazał za to Jana A. na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby. Sąd wymierzył mu także karę grzywny w kwocie 5 tys. zł oraz orzekł wobec niego zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej na okres trzech lat.

Były burmistrz odpowiadał również za działanie na szkodę piskiego Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, podczas zawierania na początku 2011 r. umów z firmami realizującymi imprezę pod nazwą "Mazurski Festiwal Grzańca 2011". Sąd umorzył postępowanie karne wobec oskarżonego, uznając, że społeczna szkodliwość tego czynu jest znikoma.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny (PAP).

 

Powinno być tak rozliczani wszyscy włodarze oraz politycy , ponadto odpowiadać z własnej kieszeni
Napisał: Andrzej dodano: 2019-05-14 18:05:16

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.