Centrum do miejskiej sieci

aktualizacja: 2019-11-05 10:47:40     nr wiadomości: 40637     przeczytano: 3770     Ilość komentarzy komentarze: 1

Kolejny budynek w centrum Grajewa zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Już wkrótce lokatorzy obiektu zlokalizowanego przy Placu Niepodległości 8 – 9 będą mieli bezpośredni dostęp do ciepłej wody w kranach, a do ogrzania mieszkania nie będą im już potzrebne piece kaflowe czy grzejniki elektryczne.

- Zdecydowaliśmy, że w tym roku rozpoczniemy inwestycję polegającą na doprowadzeniu centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej wraz z węzłem cieplnym, pracami ogólnobudowlanymi i wykonaniem przyłączeń w tym budynku – wymienia Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa. 

Prace rozpoczną się po 15 listopada br. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 270 tys. zł.

Ciepło systemowe może być sposobem na ograniczenie tzw. niskiej emisji. Podobnie jak większość polskich miast borykamy się z problem czystości powietrza w okresie jesienno - zimowym. Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej oznacza zmniejszenie liczby indywidualnych pieców, przez co prowadzi do ograniczenia emisji szkodliwych substancji. Zgodnie z zapowiedzią podłączenia będą realizowane wszędzie tam, gdzie pozwalają na to warunki techniczne i ekonomiczne.

Do rozbiórki zostały przeznaczone budynki przy Placu Niepodległości 14 i 15, na ul. Traugutta 3 oraz ul. Piłsudskiego 5a.

 
e-Grajewo.pl

A może by tak podłączyć do ciepłowni osiedle Huta
Napisał: Franek dodano: 2019-11-05 21:34:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.