Ciekawe warsztaty 13 VII

aktualizacja: 2008-07-11 13:40:15     nr wiadomości: 7298     przeczytano: 8719     Ilość komentarzy komentarze: 3
Warsztaty naukowe z dialektologii i etnografii słowiańskiej (gwaroznawcze) w Grajewie 12-19 lipca 2008r.

 Współorganizatorzy:
          Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów
          Towarzystwo Kultury Języka
          Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
          Starostwo Powiatowe w Grajewie


       Od wielu lat instytucje naukowe współpracują z instytucjami oświatowymi i kulturalnymi w zakresie badań gwaroznawczych na Mazowszu, Podlasiu i Suwalszczyźnie. Warsztaty mają służyć podsumowaniu dotychczasowych osiągnięć, ocenie metod badawczych, przedyskutowaniu sposobów ekspozycji zebranych materiałów, a przede wszystkim wymianie doświadczeń między regionami i ustaleniu form dalszej współpracy ze szkołami, realizującymi program edukacyjny związany ze ścieżką regionalną.

       W warsztatach wezmą udział studenci, nauczyciele i kadra naukowa. Swój udział zapowiedzieli profesorowie z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetów: w Opolu, w Olsztynie i w  Białymstoku,  Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Świętkorzyskiej, Wszechnicy Mazurskiej, a także z Polskiej Akademii Nauk. Program spotkania zainteresował profesjonalistów chorwackich. Będą ich reprezentować dwie panie – z Zagrzebia i Zadaru.

       Naszymi badaniami języka odchodzących pokoleń chcielibyśmy zainteresować społeczeństwo grajewskie. Osobom, które były naszymi informatorami, a z pewnością już nie żyją, należą się słowa wdzięczności, pamięci.
 
       Zapraszamy na spotkanie 13 lipca (w niedzielę) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo, ul. Strażacka 6a

       W imieniu współorganizatorów
       Prof. dr hab. Barbara Falińska

a spotkania w pozostałe dni?
Napisał: asiaklaudia dodano: 2008-07-11 14:55:25

Pozdrawiam moją prof. Barbarę Falińską, która była promotorem mojej pracy magisterskiej właśnie z dialektologii. Z pewnością przybędę na spotkanie.
Napisał: Sacrifice (perkman) dodano: 2008-07-11 20:58:45

Czy ktoś się orientuje jak wygląda harmonogram spotkań?
Napisał: zainteresowany dodano: 2008-07-12 11:02:15

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.