Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10332 wyświetleń

Co dalej z dyrektorem GIH?

Od kilku miesięcy część mieszkańców Grajewa śledzi "losy" dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej Tomasz Dudzińskiego. Sprawą odwołania z funkcji dyrektora zajął się również miesięcznik FOG.

Opublikowany tam został tekst społecznego Protestu, życiorys dyrektora oraz pismo burmistrza z dnia 14.02.2013 r..

Zastępca burmistrza w pisemnej odpowiedzi jednemu z radnych informuje, że zgodnie z art. 33 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym i art. 7 pkt. 1 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, sprawy kadrowe leżą w wyłącznej koncepcji burmistrza.
Ponadto w czasie wyborów samorządowych w roku 2010 , T. Dudziński wystąpił przeciw obecnemu burmistrzowi lobbując aktywnie na rzecz innego kandydata (S .Doliwę z PO).
Nie bez znaczenia jest fakt, iż do dnia dzisiejszego nie zostały przekazane nieodpłatnie miastu Grajewo eksponaty znajdujące się w budynku Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej (pisemne  ustalenia zawarto w dniu 4 sierpnia 2003 r.).

O Izbie

   Grajewska Izba Historyczna to samorządowa instytucja kultury powołana formalnie do życia dnia 1 listopada 2009 roku. Jej głównym celem statutowym jest gromadzenie i trwała ochrona dóbr kulturalno – historycznego dziedzictwa mieszkańców Miasta Grajewo i regionu o charakterze materialnym i niematerialnym. Cel ten jest realizowany m.in. poprzez: organizację wystaw stałych i czasowych, prowadzenie badań terenowych i kwerend archiwalnych, organizację konferencji, działalność wydawniczą, współorganizację uroczystości rocznicowych i patriotycznych. Prekursorem Grajewskiej Izby Historycznej była powstała w latach 90-tych XX wieku staraniem członków Klubu Byłych Żołnierzy 9 PSKi 9 PSK AK Izba Pamięci Ziemi Grajewskiej.

Prośba dyrektora

Jeżeli ktoś z Państwa posiada w swoich prywatnych zbiorach pamiątki, zdjęcia, materiały lub interesujące wspomnienia dotyczące historii Grajewa i ludzi z nim związanych, zachęcamy do podzielenia się nimi z pozostałymi mieszkańcami poprzez przekazanie ich oryginałów lub kopii/skanów do naszych zbiorów. Ewentualne kopie/skany jak również nagranie Państwa wspomnień mogą zostać wykonane przez nas od ręki w siedzibie Izby.

W chwili obecnej serdecznie zapraszamy do naszej siedziby (Grajewo, ul. Ełcka 30) w celu:
+ zwiedzania aktualnych wystaw stałych i czasowych;
+ nieodpłatnego korzystania z archiwum i biblioteki;
+ zakupu wydawnictw regionalnych.


Komentarze (10)

dudzinski to cicha woda,..

O ile się orientuję to eksponaty zostały przekazane i znajdują się w GIH

Szkoda mi Pana Tomka, bo robi naprawdę dużo i wkłada kawał serca w swoją pracę. Szkoda, że stał się pionkiem w politycznej grze.

jaka cicha woda, przecież on nieustannie, głośno i z zaangażowaniem jakmało kto, sławi Grajewo i pracuje dla miasta

Ktoś dba o to by mlodzi nie zapomnieli o historii i przodkach to sie go gnoi. Taka to Polska. A ja szanuje Pana Dudzinskiego. Kawal dobrej roboty wykonuje

Aja myślałam,że burmistrz doceni dobrą pracę Pana Tomka
A tu-
Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść.

.To jest władza!

Gratuluje cenzury!!!!

To wszystko efekciarstwo, a nie efektywna praca.

sprawa z gih chyba jest głębsza i burmistrz wie co robi

Pan Dudziński - pasjonat otrzymuje wynagrodzenie z Urzędu Miasta ,odpowiednio wysokie jak na stanowisku dyrektorskim i nie robi łaski , że pracuje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.