Co z tym basenem?

aktualizacja: 2015-07-17 19:35:49     nr wiadomości: 25036     przeczytano: 19829     Ilość komentarzy komentarze: 62

Kolejny raz zmienia się termin otwarcia pływalni realizowanej w ramach projektu pod nazwą "Rozwój oferty turystycznej Miasta Grajewo poprzez inwestycje w budowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjno-sportowej". 


Grajewo otrzymało na ten cel dofinansowanie z UE, w ramach RPO WP 2007-2013, 10 mln zł, wartość całej inwestycji to ok. 18 mln zł. 

Główny wykonawca nie dotrzymał kwietniowego, już wydłużonego terminu, kolejny wymieniany miesiąc oddania to lipiec. Do tego czasu udało się przeciągnąć w urzędzie marszałkowskim odbiór budowy. Bardzo ważne jest dotrzymanie wyznaczonych dat, istnieje bowiem ryzyko cofnięcia dotacji.

z ostatniej chwili (16.07.2015):

"władze miasta Grajewo z Burmistrzem na czele od początku kadencji nie ustawały w wysiłkach, by oddać pływalnię  mieszkańcom do użytkowania w pierwotnie ustalonym terminie. Okazało się jednak, że nie jest to możliwe z powodu problemów występujących po stronie Wykonawcy tj. firmy PRIBO z Ełku.

Obowiązkiem miasta jest wyegzekwowanie od Wykonawcy należytej jakości wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych w obiekcie. Odbiór inwestycji możliwy  będzie wówczas gdy Wykonawca spełni wszystkie normy techniczne i jakościowe wymagane przez przepisy i oczekiwane przez Inwestora."

 

O krytej pływalni mówi się w Grajewie od kilkudziesięciu lat, wydaje się , że w przypadku takiego okresu cztery czy pięć miesięcy nie jest to długi czas. Wreszcie, obok basenu będzie można skorzystać z zaplecza SPA, gdzie będą do dyspozycji pomieszczenia do masażu, grota solna czy zespół saun.

Niedługo przekonamy się czy warto było tyle czekać. Czas pokaże też czy sprawdzi się pomysł projektu z muzeum mleka – pierwszą tego typu placówką w Polsce. W założeniach ma ona nie tylko przybliżać historię rozwoju tej gałęzi gospodarki, ale także pokazywać najnowsze technologie w przetwórstwie mlecznym. W mieście od lat prężenie działa SM "Mlekpol" -  jedna z największych mleczarni w kraju.

 

Oczywiście, że powinni naliczyć kary! Ktoś się zobowiązał i nie dotrzymał umowy.
Napisał: Rafał dodano: 2015-05-25 14:50:25

Nie wiem do kogo powinno być skierowane te pytanie. Kto jest odbiorcą tych robót na tym basenie? Czy ktoś zwrócił uwagę że ze względu na czynniki chemiczne stosowane na tym obiekcie nie jest wskazane nawet na zewnątrz budynku stosowanie balustrad ze stali czarnej? To już rdzewieje tam gdzie jest nie domalowane. To nie jest epoka kamienia łupanego więc pytam gdzie jest ocynk? gdzie jest malowanie proszkowe? A najlepiej powinna być tam zastosowana stal nierdzewna 316-tka. To po pierwsze po drugie kłania się symetria oraz estetyka balustrad zastosowanych w wewnątrz budynku wykonawca tych balustrad nie wie co to jest prosta miara zwijana oraz oś symetrii słupka? Ludzie czy nikt tego nie widzi? A te deski kolorowe przy wejściu na ścianach? Jak to wygląda ? Oceńcie sami. Gdyż mój dziadek na tzw wychodek stosował deski bardziej wyheblowane , obrobione o lepszej jakości . Przyrównując dwa obiekty muzeum oraz basen to jest niebo a ziemia......
Napisał: uczciwy dodano: 2015-05-25 15:25:01

Panie włodarzu, poprzednie władze znały termin zakończenia budowy i oddania do użytku, co sie stało, że sie zesr...? A, że tak pozwolę sobie spytać przy okazji inwestycji, to kiedy ruszamy z tym obiecanym dworcem?
Napisał: Bronek dodano: 2015-05-25 20:22:08

Coś wam chłopy marnie idzie te rządzenie, kończcie Waście, wstydu oszczędźcie, zanim nam miasto zbankrutuje. Żenua.
Napisał: PIXI dodano: 2015-05-25 20:30:42

Otwarcie basenu w lipcu ? Gdzie wszyscy jadą nad wodę ,samobój finansowy.
Napisał: turysta i czarna magia w tym Grajewie dodano: 2015-05-25 22:16:02

Z tego co mi wiadomo straż nie chcę odebrać, a pan burmistrz od inwestycji nic z tym nie robi .Zenada za 4 lata będzie rozliczenie panów ,ponieważ utrzymanie 3burmistrzow to wielki wydatek dla miasta ,a panowie nic nie robią może w końcu rada pogoni zastępców bo dalej nie może tak być. Miasto ponosi talk wielkie straty. Ludzie żyją w ubóstwie nie tak miało być ludzie zaufali drugi raz nie wybiorą nauczycieli bo to porażka dla miasta. I
Napisał: michal dodano: 2015-05-26 06:59:07

Z okazji Dnia Matki, życzę wszystkim matkom, a szczególnie tym uczestniczącym w zajęciach Centrum Integracji społecznej- matkom , które pomimo życiowych trudności i wielu niepowodzeń odnalazły w sobie silę dla swoich dzieci aby wyjść na prostą. A teraz bym chciał aby życzenia tym matkom złożyli burmistrzowie Bednarko i Latarowski, radny Podlaski i przewodnicząca Rząsowa. No słuchamy, może dziś na sesji.
Napisał: czytelnik dodano: 2015-05-26 08:00:40

tylko krytyka, nic więcej, zero konstruktywnej rozmowy, skoro przedłuża się termin to po 1wsze firma budująca przedłużyła swoje prace a po 2gie kontrolujący czyli urząd miasta znalazł poważne uchybienia i wady! i dobrze ze tak się stało, władze miasta nie chcą odebrać fuszerki, więc ludzie zastanówcie się 2razy zanim coś napiszecie....
Napisał: michal dodano: 2015-05-26 08:32:42

gdzie się podział ten dobry gospodarz z plakatu?
Napisał: Artek dodano: 2015-05-26 09:28:19

nie przesadzajmy z tym samobójem finansowym w lipcu. Lato w ostatnich latach nie jest upalne , wiec ja chetnie wybiore sie na basen a nie na zimna wode w jeziorze.
Napisał: Anna dodano: 2015-05-26 10:44:00

Jak to w Polsce teraz będzie robione wszystko na chybcika byle unia nie dowaliła kary, a potem zaraz po otwarciu i wyświęceniu nie kończące się remonty i poprawki. W naszym kraju to nie nowina, i znów tylko ktoś nie dopełnił formalności, przekroczył uprawnienia, ciekawe czy premie już przygotowane.
Napisał: obserwator dodano: 2015-05-26 11:21:32

Trzeba znowu przenieść powiat do Szczuczyna tam to są Włodarze powinniście brać z nich przykład a nie pierdzieć w stołki i brać pieniądze. Basenu się wam zachciało jakby nie było ważniejszych potrzeb teraz czekajcie na podniesienie podatku żeby utrzymać basen. To nie Latarowski zaczął tą nie przemyślaną i nie potrzebną inwestycję za 18 baniek
Napisał: prezes dodano: 2015-05-26 13:15:49

Basen i Strefa to sukces Kiełczewskiego, szkoda było nie wykorzystać tej szansy na wielomilionowe dofinansowanie, kalkulacja była tak zrobiona aby miasto nie było zbytnio obciążone, widocznie obecny wprowadził zmiany, nie wciskajcie ludziom kitu. A co pan Latarowki zostawi po swojej kadencji? Śmiech z naszego miasta od Ełku po Białystok, każdy z przymrużeniem oka się pyta, czy to tam gdzie jest 2 zastępców?
Napisał: J.P dodano: 2015-05-26 15:35:35

Grajewo to ciemnogród. Wszystkie miasta w naszym województwie już dawno mają basen, a Grajewo dopiero teraz i jeszcze są niezadowoleni. Mamy 4 kościoły a basenu dotychczas nie było. U nas ciągle jest średniowiecze.
Napisał: onnn dodano: 2015-05-26 15:43:40

Ostatnio podawali w mediach, że pewne miasto dokonało terminu przesunięcia inwestycji w urzędzie marszałkowskim, ale nie uzgodniło z wykonawcą tego terminu. Wykonawca nie mógł się potem wyrobić i jakiś niezbyt mądry burmistrz założył dla wykonawcy sprawę w sądzie o wypłatę odszkodowania. Sprawę jednak przegrał i jest w ciemnej dup..bez basenu, kasy i ośmieszony.
Napisał: Pola dodano: 2015-05-26 15:45:12

Zatrudnijmy kolejnych zastępców to może dopilnują terminów !!!!!!!!!!!!!!!!!
Napisał: Jurij Gagarin dodano: 2015-05-26 17:51:30

Grajewo czekalo 25lat Na basen. Ci ktorzy pisza ze to nie potrzebne zapewne nie maja nawet tyle lat ile oczekiwania na basen trwaly.wiec prossze was.zajmijcie sie niczym bo tylko w tym jestescie dobrzy. Pozdrawiam
Napisał: fidelio dodano: 2015-05-26 21:15:08

Kielczewski znał się na robocie i z tego co mi mówił inwestor czyli miasto nie sprawdziło gatunku stali niecki basenowej .Teraz woda jest już nalana i okazało się że blacha po ekspertyzie speca nie nadaje się do użytku.Dlaczego teraz to odkryto , co robi nadzór i urzędnicy oraz milosciwie nam panujący.To wielki skandal nie mówiąc o przetargu na przetarg na muzeum.Za moje podatki kpia sobie z ludzi,jak można brać firmę zewnętrzną za kilkadziesiąt tysięcy do przetargu na administrowanie muzeum jak sztab urzędów dlubie sobie w nosie
Napisał: zainteresowany dodano: 2015-05-27 04:15:15

Na pewno termin oddania basenu będzie na następne wybory .
Napisał: Elfik000 dodano: 2015-05-27 06:33:19

Bo pewnie Kiełczewski chciał swoja stal obchnąc i wtedy byłoby wszystko cacy. Nic by nie wyszło. A teraz nie może i znaleźli uchybienia. To dobrze. A chcielibyście być pokaleczeni po wizycie na basenie bo ja nie. Niech szukają. Nie można oddać bubla i później go wiecznie naprawiać i wydawać nasze pieniądze, pieniądze podatników.
Napisał: podatnik dodano: 2015-05-27 10:02:03

Bo pewnie Kiełczewski chciał swoja stal obchnąc i wtedy byłoby wszystko cacy. Nic by nie wyszło. A teraz nie może i znaleźli uchybienia. To dobrze. A chcielibyście być pokaleczeni po wizycie na basenie bo ja nie. Niech szukają. Nie można oddać bubla i później go wiecznie naprawiać i wydawać nasze pieniądze, pieniądze podatników.
Napisał: podatnik dodano: 2015-05-27 10:02:21

Ludzi tu jest ewidentny błąd po stronie wykonawcy , oszukał na niecce basenowej . Jak dyrektor MOSiR to przyjemnie to był by frajer a my byśmy płacili . Ja uważam że jak basen otworzą we wrześniu to wystarczy byle cena biletu była przystępna. Ktokolwiek by odbierał miałyby problemy. Mnie martwią inne sprawy . Jak zatrudnienie w MOSiR ludzi na różne stanowiska bez konkursu np.: Moderator strony internetowej. Też bym chciał.
Napisał: zainteresowany dodano: 2015-05-27 14:13:43

Liczyłem na bardziej sprawne kierowanie posiedzeniami rady i rzeczywiście nieobecność pana Curyło robi swoje... Jak słusznie zauważył radny Dudziński na posiedzeniu jednej z komisji pani przewodnicząca nie zna elementarnych zasad prawa i jest to odczuwalne
Napisał: swojak dodano: 2015-05-27 14:48:49

Pola, tez oglądałam ten program, myślę, że następny odcinek zrobią o Grajewie.
Napisał: pipi dodano: 2015-05-27 16:29:33

Kto w lipcu basen otwiera ,chyba tylko w Grajewie jest tak madra wladza.
Napisał: ja dodano: 2015-05-27 19:37:48

I to jest właśnie polnische Wirtschaft, niestety.
Napisał: Gregor dodano: 2015-05-28 05:03:48

Trzeba ogłosić jeszcze kilka konkursów i dobrać kilku dyrektorów, zastępców , menadżerów- dadzą radę!
Napisał: Seba dodano: 2015-05-28 10:24:42

zainteresowany, opamiętaj się chłopie, jaki konkurs? Moderator strony internetowej to nie jest stanowisko urzędnicze, żeby ogłaszać konkurs. Przypuszczam również, że nie jest na etacie.
Napisał: Jola dodano: 2015-05-28 13:45:53

w miastach o większych obiektach sportowych i basenie w mosir o polowe mniej pracowników jest zatrudnionych .Kto mi powie dlaczego w Grajewie musi być az tylu?
Napisał: on dodano: 2015-05-29 11:10:07

Tak a w PUK jest kierownikiem PAN radny i co i tez bez konkursu bo jakoś nikt o tym nie slyszal żeby taki konkurs byli!!!
Napisał: ja dodano: 2015-05-29 22:53:20

Kto wie kiedy będzie oddany do użytku basen?
Napisał: ba dodano: 2015-06-28 20:24:01

Bronek - ale poprzednie władzy znały hipotetyczny termin do którego i tak by nie doszło :)
Napisał: mk dodano: 2015-07-17 20:09:44

Też mnie dziwi że nigdzie nie było informacji o zatrudnieniu na stanowiska pracy w pływalni ,a może mylę się , ktoś może wskazać gdzie takie informacje znajdę ?w kancelarii burmistrza nic nie było wiadomo.
Napisał: zawiedziony dodano: 2015-07-17 23:17:22

Zgodze się z on w MOSiR jest Dyrektor ,zastępczyni (podobno sąsiadka), kierownik (pozostał) chyba menadżer, księgowa, sekretarka, pan do obsługi strony internetowej, kolega z boiska będzie pracował od września imiennik dyrektora :). Nie wiem ile osób na basenie będzie zatrudnionych oczywiście nie liczę obsługi bo ona musi być. Na dni Grajewa pan dyrektor zrobił imprezy dla siebie piłkę nożną sam brał udział i wymiatacze , dla innych nie ma miejsca. Co do ja z tego co mi wiadomo to nie można być chyba radnym i dyrektorem jest w tedy konflikt inteesów
Napisał: mm dodano: 2015-07-17 23:49:39

Z tego co wiem bo tynkowałem na basenie niemal wszystkie futryny do drzwi są zle obsadzone nie przylegają do ściany i zamaskowali te szpary akrylem.Tam są krzywe ściany jak cholera i pelna innych wad poukrywanych juz oczywiście
Napisał: krzys dodano: 2015-07-18 03:18:09

Najlepiej wyszła dla Pribo od wejścia basenu cała prawa sciana która ma dwa razy po 20cm nałożonego ocieplenia ze steropianu tylko po to żeby jakos to wyrównać. Mam nadzieje ze miasto rozliczy firmę z użytego materiału i bardziej postara się o sprawdzenie wykonania tej milionowej porażki budowlanej...
Napisał: robol pribo dodano: 2015-07-18 04:05:55

Dobrze że Latarowski nie buduje od początku . Do tej pory mielibyśmy dopiero wykopy pod fundamenty .
Napisał: karol dodano: 2015-07-18 07:19:45

W Grajewie robi się przynajmniej wrażenie że coś się robi a w Rajgrodzie zupełnie nic, obietnice wyborcze to teraz nazywa się zmiana zdania
Napisał: Fircyk w zalotach dodano: 2015-07-18 07:29:08

Zawsze za nie spełnione obietnice można wypić oranżadę ale za nasze a nie za cudze. Ludzie a co z tym dworcem PKP w Grajewie przecież następnego dnia po wyborach miało się tam zacząć działanie a ja tam codziennie chodząc nic nie widzę czy Pan Burmistrz o tym już zapomniał czy to był ble wyborczy
Napisał: Hiczkok dodano: 2015-07-18 07:42:52

Ludzie, nie gorączkujcie się!!! Basenu wprawdzie nie ma ale jest zastępca burmistrza do spraw basenu. Przecież nie można mieć wszystkiego.
Napisał: Paweł dodano: 2015-07-18 08:44:30

Radny nie może pełnić funkcji kierowniczej w danej jednostce. Dlatego dam przykład p. D. jest Dyrektorem GIH i jest radnym powiatowym. Tu nie ma konfliktu jak i radny Podlaski jest tylko pracownikiem a nie ma stanowiska kierowniczego.
Napisał: grajewiak dodano: 2015-07-18 09:01:24

sami wybraliście taką władzę więc nie miejcie pretensji nie dość że utrzymujemy 3 burmistrzów to jeszcze robią co chcą i śmieją się z tych co ich wybrali... kolejny raz sprawdza się powiedzenie "obiecanki cacanki a głupiemu radość" przed wyborami tak obiecywał a teraz ma władze i wszystko głęboko... a najgorsze jest to że odstąpił od kary za zwłokę oddania basenu? ,, to nic następne wybory będą i pan burmistrz może się pożegnać ze stanowiskiem no chyba że znajda się tacy co go wybiorą ponownie... a tak jeszcze na marginesie to gdzie ta praca w Grajewie dla ludzi młodych??? panie burmistrzu napewno to pan czyta i proszę o odpowiedzenie na pytanie.
Napisał: .... dodano: 2015-07-18 13:10:54

do Grajewiaka: Radny moze pelnic funkcje kierownicza w danej jednostce, nie moze jedynie zarabiac na mieniu gminy w ktorej jest radnym. Jesli chodzi o powyzsze przyklady to akurat sprawa do wnikliwej analizy dla odpowiednich organow.
Napisał: xxx dodano: 2015-07-18 13:28:08

To chyba właściwe stwierdzenie: Ludzie, nie gorączkujcie się!!! Basenu wprawdzie nie ma ale jest zastępca burmistrza do spraw basenu. Przecież nie można mieć wszystkiego. Brawo Napisał: Paweł
Napisał: Gaweł dodano: 2015-07-18 14:22:40

Ludziska ...mam info że w Ponioedziałek odbierają basen !!!
Napisał: tomi dodano: 2015-07-18 17:16:41

No to konkretnie: 1. Gdzie jest kierownik budowy, który codziennie przebywa na terenie inwestycji - problemy zgłasza się w chwili ich ujawnienia! 2. Gdzie jest vicek od inwestycji!? Bierze pensje, a chłopa nie widać. 3. Kto panuje nad harmonogramem od wyborów? W chwili zmiany władzy mieliśmy 2 tygodnie opóźnienia!
Napisał: dr dodano: 2015-07-18 17:27:19

ale to nic Duda rozwiąże wszystkie problemy cha cha
Napisał: ja dodano: 2015-07-18 23:52:38

Potwierdzają się w końcu kompetencje nowej władzy.Dwóch zastępców nie daje sobie rady z prostymi inwestycjami, zajęci są cały czas obsadzaniem stanowisk w urzędzie i poprzez instytucje sobie podległe ciągle przecież muszą spełnić obietnice wyborcze, np. w OHP organiowane są kursy na prawo jazdy, uprawnienia na wözki widłowe...wiadomo kto jest za to odpowiedzialny!
Napisał: bednarz dodano: 2015-07-19 07:34:58

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę.
Napisał: MK dodano: 2015-07-19 12:36:07

Zapewne po odbiorze basenu kierownik MOSiR i jego pracownicy dostaną podwyżkę za dodatkowe obowiązki.
Napisał: asia dodano: 2015-07-20 08:11:21

Burmistrz powinien odebrać basen nawet z usterki by nie cofnieto dotacji. Przecież to 10 milionów złotych. Wykonawca w ramach gwarancji niech potem naprawia usterki.
Napisał: Piotr dodano: 2015-07-20 09:36:21

Najważniejsze to aby micha była pełna, igrzyska dla ludzi a władza i micha dla inteligencji, motłoch niech żre szczaw i mirabelki.,,
Napisał: czesiek dodano: 2015-07-21 07:15:33

po 1 firma zatrudniona przez poprzedniego burmistrza jest odpowiedzialna za zwloke, firma ktorej wladca jest ziomem starego burmistrza wiec skad te cale ALE w strone nowego burmistrza, ludzie brak wam oleju w glowach :) po 2 basenu w grajewie nigdy nie bylo i nie bedzie, obiekt na ktory czekamy jest to PLYWALNIA MIEJSKA, zapewne kazdy z was sprawowalby lepiej wladze w miescie, tylko hmm chyba nie przyszlo 3/4 z was do glowy to iz na wszystkie te wasze zachcianki potrzebne sa pieniadze, a te niestety na drzewach nie rosna -_-
Napisał: hejt po calosci dodano: 2015-07-22 10:53:41

do hej po całośći a co komentarze wkurzają , ludzie prawdę powiedzą, a wam nie udaje się rządzenie... krowy doić a nie na stołki
Napisał: szczaw dodano: 2015-07-23 06:59:58

Miasto sobie policzyło jak droga będzie pływalnia w utrzymaniu ... i jej nie chce. Problem jest jeden, otóż basen już powstał (za basen dodatkowo trzeba zapłacić pieniądze wykonawcy). Jeśli miasto się nie rozliczy - zadłuży się jak Sopot Biedronia. Gratuluje Burmistrza (zastępców również). # Moglibyście już pływać. Możecie też pływać w długach. $$ Czy przeszkolona kadra da radę prowadzić ten basen bez niczyjej pomocy? Nie sądzę, a po tym zamieszaniu nikt im teraz nie pomoże. Tylko będą się śmiać, jak za dużo dadzą chloru i wszyscy wyjdą z basenu w białej bieliźnie (a Paniom lakier poschodzi z paznokci). Zostaniecie z ręką w nocniku, a nie basenie. Pozdrawiania z Warszawy, dział logistyki dotacji unijnych.
Napisał: "C'est la vie" dodano: 2015-07-23 21:05:05

Nie będę tegokomentował bo się nieda,Ale jest to typowa polska żeczywistość, zaczynamy jak zwykle kończymy jak zawsze
Napisał: F.K dodano: 2015-07-25 02:51:13

ja chcę basen
Napisał: ania dodano: 2015-08-13 15:48:14

Pokazcie ul Ekologiczną i dojazd do basenu haha,,
Napisał: jjj dodano: 2015-08-23 18:45:21

Szanowni Grajewianie .Cierpliwie czekałem aż wszyscy wystrzelacie swoją amunicję i sie opłaciło .Jedni narzekali na latorowskiego inni na Kiełczewskiego .Jedni byli blisko prawdy , inni wogóle nie mieli pojęcia co piszą i o czym piszą .Mam informację z w miarę wiarygodnych żródeł z którymi chce sie z Wami podzielić .Początkiem całego zła jest P. Kiełczewski który jak tylko dorwał sie do władzy zwolnił ze stanowiska P.Borawską która od samego początku zajmowała się ta inwestycją ( nadzorowała prace projektowe)łącznie z wyborem rozwiązań technicznych była bardzo kompetentną osobą i znającą się na rzeczy.Następna naczelnik może i wykształcona ale ...... Gdyby Borawska była naczelnikiem inwestycji na pewno by się nie zgodziła na te wszystkie zamiany, a szczególnie na zamianę niecki ze stali nierdzewnej w kolorze błękitnym na nieckę ze stali nierdzewnej spawanej (obok jest muzeum mleka to dlaczego w obecnym basenie nie zrobić dojrzewalni sera )Kiełczewski zamiast kontynuować budowę zgodnie z wykonaną dokumentacją , zaczął robić wg. swojego widzimisię. Podobno jest znawcą od stali nierdzewnej i byłym spawaczem tego materiału.Tu nawiązuję do wpisu ,, hejt po całości'' . Pribo nie dogadało sie z wykonawcą niecek zgodnie z projektem i powiedziało Kiłczewskiemu że trzeba zmienić na niecki inne .Zgodnie z kosztorysem inwestorskim była to kwota ok.1 600 000 a Pribo wpisało do oferty przetargowej na basen sportowy 107 700 a rekreacyjny 224 100.Gdzie byli ludzie sprawdzający dokumentacje przetargową. Resztę wyposazenia wpisali w miarę rozsądnie. nawet technologię uzdatniania wody basenowej wpisali za kwote 700 000 zł netto . Jedna z dobrych firm w Polsce chciała im to zrobić technologia + niecki za 1 900 000 , ale Pribo dalej było pazerne .Dziś nie byłoby problemu .Ale układ Kiełczewski Pribo zrobił swoje . Potem był protest do Urzędu Marszałkowskiego że robią nie zgodnie z dokumentacją , ale i to nie pomogło . Przed odejściem z Urzedu Kiełczewski wyraził zgodę na zamiane, zostawiając Nowemu Burmistrzowi kukułcze jajo .Po objęciu urzędu przez Latorowskiego nastąpiło w naszym urzędzie spotkanie z wykonawcą niecek zgodnie z projektem , gdzie tenże wykonawca przekonywał nas abyśmy jeszcze raz zastanowili się nad podjęciem decyzji ostatecznej i najpierw pojechali do Olecka gdzie taki basen funkcjonuje i nie ma z nim jakichkolwiek problemów .Niestety nasz nowy burmistrz poddał się lobby byłego Kiełczewskiego i zrobili rzecz następującą .Pribo dogadało się z projektantem aby za odpowiednią legalną ,,zapłatę'' przeprojektował dokumentację i dopiero wówczas Urząd Marszałkowski wyraził zgode na zamianę na niecki spawane koloru szarego .Oczywiście w tym całym cyrku musiał też sie podpisać inspektor nadzoru , który wcześniej nadzorował już inwestycje z odziałem Pribo . Podsumowanie; 1.Głownym winowajcą jest Kiełczewski 2. Drugim winowajcą jest Urząd Marszałkowski który nie powinien zgadzać się na strategiczne zamiany. Rozumiem zamiany na jakieś bzdety .Oby Marszałek z tej inwestycji wyciągnął odpowiednie wnioski . 3.Trzecim winowajcą Obecny Burmistrz który nie potrafił oddzielić dobra od zła .Nie miał doświadczenia i na początku nie chciał zadzierać z podwładnymi nie znając sie na rzeczy. Wnioski : a) P. kiełczewski - 4 lata przerwy zrobi panu dobrze . ma Pan dużo czasu do myślenia b). Urzędzie Marszałowski i P. Marszałku na przyszłość dobrze sie zastanówcie zanim podejmiecie takie decyzje.Podejrzewam zę teraz nastepne projekty będą miały przechlapane i obligatoryjnie bedziecie mówić NIE , gdzie takie zamiany na prawdę bedą potrzebne. chyba że szybko o tej wpadce zapomnicie . c) P. nowy Burmistrzu niech nauczy się Pan słuchać mądrych ludzi i oddzilać dobro od zła.I odpowiednio ,o ile to jest możliwe ukarzcie Pribo, aby w przyszłości odechciało im się takich numerów . d) PRiBO proszę jeść łyżką a nie chochlą
Napisał: zibi dodano: 2015-08-25 20:28:02

Zibi: "PRiBO proszę jeść łyżką a nie chochlą". Po tej inwestycji to raczej prosto z garnka. Czy to prawda że otwierają nam wreszcie basen na początku października?
Napisał: Ewa dodano: 2015-08-28 19:49:48

A co będzie jak misa basenu pęknie kiedyś na spawie? Co z pływającymi w tym czasie? Bo wiadomo, że lita misa jest nieporównywalna ze spawaną, a tu tyle litrów wody. Kolejna sprawa. Basen jest już w zasadzie gotowy, a tu cisza o miejscach pracy i naborze. Tak było hucznie o tym, że będą miejsca pracy dla mieszkańców i tak dalej. Może już jest wszystko obsadzone po cichu, czy co?
Napisał: DarioXZ dodano: 2015-09-25 09:45:19

Osoby zainteresowane dobrem naszego Miasta, powinny udać się do UM Grajewo i złożyć pismo o udostępnienie całej dokumentacji przetargowej, dokumentacji podczas realizacji inwestycji i dokumentacji odbioru. Każdy mam prawo do tych informacji
Napisał: Piotr dodano: 2015-10-14 10:10:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.