• 4 komentarzy
  • 10759 wyświetleń

Concordia - Warmia 2:0

W rozegranym wczoraj w Piotrkowie Trybunalskim kolejnym meczu rozgrywek III ligi "WARMIA" Grajewo uległa wiceliderowi rozgrywek "CONCORDII" Piotrków Trybunalski 0:2 (0:0).

Bramki dla gospodarzy padły w 50 i 53 minucie.

Skład Warmii: Masłowski - Arciszewski, Charyło, Guzowski, Kulhawik -Tuzinowski, Mirva, Gosk (65 Onofryjuk), Butkiewicz - Golak (70 Lelujka), Świerzbiński (55 Wierzbicki)

Mimo porażki nasz zespół zasłużył na słowa uznania za walkę i zaangażowanie wszystkich zawodników. Przez cały mecz nasi piłkarze byli równorzędnym partnerem dla znacznie wyżej notowanej w tabeli "Concordii". O porażce praktycznie zadecydowała pierwsza bramka dla gospodarzy, która padła w zamieszaniu podbramkowym. Po jej utracie
nasi piłkarze rzucili się do odrobienia straty i niestety szybko zostali ponownie skarceni po kontrze gospodarzy. Żal nie wykorzystanej znakomitej sytuacji z pierwszej połowy w której znaleźli się Świerzbiński z Golakiem. Być może wtedy mecz potoczyłby się inczej. W 75 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Michał Lelujka, który odważnie wbiegł z piłką w pole karne w którym ewidentnie został przewrócony przez dwóch obrońców z Piotrkowa. Niestety, poziom, jaki prezentowali sędziowie z Tarnobrzega można
porównać do poziomu kreta na Żuławach. Warto dodać, że podobną opinię o ich pracy głosił po meczu Sławomir Majak (były reprezentant Polski, gracz między innymi "Widzewa" Łódź, mający za sobą występy w Lidze Mistrzów) - obecnie trener "Concordii". Do ostatnich minut nasi piłkarze walczyli o poprawę wyniku, w końcówce osiągając wyraźną przewagę. Niestety, mimo wielu sił włożonych w ten mecz i ambitną grę do ostatniego gwizdka sędziego nie udało się zdobyć bramki.

Kolejny mecz ligowy "Warmia" zagra 21 kwietnia w sobotę w Grajewie z "Olimpią" Elbląg. Początek godzina 16:00.

W najbliższą środę 18.04 o godzinie 16:00 w Białymstoku przy ul. Jurowieckiej nasza drużyna zmierzy się z rezerwami białostockiej "Jagiellonii" w kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. Podlaskiego.