DĄB Dąbrowa - WARMIA 0:0

Bezbramkowym remisem zakończył się niedzielny mecz WARMII Grajewo w Dąbrowie Białostockiej z miejscowym DĘBEM. Dla naszego zespołu był to już dziesiąty remis w tym sezonie. Wynik nie usatysfakcjonował żadnej z drużyn. Gospodarze po meczu z WARMIĄ maja już tylko wręcz iluzoryczne szanse na utrzymanie się w III lidze. Naszemu zespołowi jeden zdobyty punkt nie zapewnia spokoju przed dwoma ostatnimi seriami spotkań.

Do meczu z DĘBEM WARMIA przystąpiła już z Tomaszem Dzierzgowskim, który wrócił do gry po kontuzji odniesionej trzy tygodnie wcześniej w meczu z PUSZCZĄ Hajnówka i choć przed niedzielnym spotkaniem zaliczył zaledwie jeden trening z zespołem to w meczu z DĘBEM należał do najlepszych zawodników na boisku. W WARMII zabrakło pauzującego za żółte kartki Kacpra Jagłowskiego. W pierwszej połowie gra była wyrównana i oba zespoły wyraźnie nie podejmowały większego ryzyka zabezpieczając dostęp do własnych bramek. W drugiej części meczu grajewianie stworzyli sobie więcej sytuacji niż gospodarze i z całą pewnością zasłużyli na zwycięstwo. Sam Dzierzgowski mógł spokojnie rozstrzygnąć ten mecz na korzyść WARMII – niewykorzystane sytuacje z 59, 65 i 76 minuty mogą śnić się naszemu zawodnikowi po nocach…

To niesamowite, ale niedzielny mecz był już piątym spotkaniem WARMII z gospodarzami na boisku w Dąbrowie Białostockiej, w którym nasz zespół nie zdobył ani jednej bramki! Tym razem było blisko, ale znowu się nie udało. W tej sytuacji ostatnie dwa mecze – w piątek 29 maja o 18:00 w Ostródzie z SOKOŁEM i w sobotę 6 czerwca o godzinie 17:00 w Grajewie z MKS Korsze będą decydującymi o losach WARMII w przyszłym sezonie. Po 32 kolejkach nasz zespół zajmuje bezpieczne 13-te miejsce w tabeli. Ale żeby być pewnym utrzymania trzeba zdobyć w dwóch meczach co najmniej 3 punkty.

Zapis relacji z meczu DĄB – WARMIA.

1' Rozpoczyna DĄB

3' Dobra akcja WARMII lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne, ale Łabieniec w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg będącego w dobrej sytuacji Mikuckiego

8' Jakby to powiedział Piotr Ćwielong - jest niedziela, godzina 15:00, pogoda też nie sprzyja do gry w piłkę ;) ale w początkowych minutach meczu oba zespoły wykazują dużą chęć do gry

11' Rzut rożny dla DĘBU

12' Po dośrodkowaniu Markiewicza wybijamy piłkę poza pole karne a po chwili Orpik strzela wysoko ponad poprzeczką bramki WARMII

15' Bardzo dobra okazja DĘBU - dalekie podanie do Mateusza Sołowieja, który z pola karnego strzela na bramkę, ale doskonale broni Gieniusz!

17' Rzut rożny dla WARMII

18' Po dośrodkowaniu i wybiciu piłki drugi korner dla grajewian

18' Kolejne dośrodkowanie i wybijają piłkę poza własne pole karne piłkarze DĘBU

20' Dobra akcja Dzierzgowskiego, który zagrał piłkę przed pole karne do Zubowskiego, ale ten strzela ponad poprzeczką bramki Nowajczyka

23' Faul Koszczuka na Łabieńcu i żółta kartka dla naszego zawodnika

24' Dotarła na stadion grupa grajewskich kibiców - "jesteśmy zawsze tam gdzie nasza WARMIA gra!". Głośny doping naszych kibiców!

28' Markiewicz z 30 metrów strzela wysoko nad poprzeczką naszej bramki

31' Chyliński świetnie podaje do Dzierzgowskiego a ten soczyście strzela z pola karnego, ale Nowajczyk z trudem i na raty broni! Było wreszcie blisko zdobycia gola dla naszego zespołu!

33' Strzał Zubowskiego obok bramki DĘBU

39' Gieniusz łapie piłkę po dośrodkowaniu Orpika z lewej strony boiska

41' Było groźnie pod naszą bramką - dośrodkowanie z prawej strony i strzał głową Mateusza Sołowieja ponad naszą bramką

43' Rzut rożny dla WARMII

43' Po dośrodkowaniu strzał głową Arciszewskiego broni Nowajczyk

44' Jeszcze jedna okazja WARMII - strzela Dzierzgowski ale Nowajczyk znów odbija piłkę!

45' Koniec pierwszej połowy meczu w Dąbrowie Białostockiej. Do przerwy mamy bezbramkowy remis

46' Rozpoczyna WARMIA

48' Rzut rożny dla naszego zespołu

48' Po dośrodkowaniu  z trudem, ale jednak łapie piłkę Nowajczyk

49' Dobra okazja gospodarzy po błędzie naszej obrony Mateusz Sołowiej ale na nasze szczęście fatalnie zachował się zawodnik DĘBU i strzelił obok bramki

50' Teraz bardzo blisko zdobycia bramki była WARMIA! Z rzutu wolnego z 30 metrów od bramki DĘBU strzelał Chyliński, piłka odbijając się od muru z zawodników gospodarzy trafiła do Koszczuka, który zamiast strzelać zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale Dzierzgowski nie doszedł do tego podania!

55' Zmiana w DĘBIE - za Budnika wchodzi Piotr Bondziul

57' Rzut rożny dla gospodarzy

57' Po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę i wyprowadzamy kontratak, ale Dzierzgowski w końcu traci piłkę

59' Znakomita szansa WARMII - Dzierzgowski mija obrońcę i bramkarza, ale strzela zamiast podać do stojącego przed pustą bramką Zubowskiego i mamy tylko rzut rożny po tym jak piłkę z bramki wybił obrońca DĘBU!

60' Po dośrodkowaniu szybko tracimy piłkę

61' Mocny strzał Dzierzgowskiego broni Nowajczyk

65' Świetna akcja Dzierzgowskiego, który sam minął trzech obrońców DĘBU, strzelił w długi róg, ale piłka po nodze obrońcy wyszła poza boisko i jest tylko rzut rożny

66' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę poza pole karne obrońcy DĘBU

67' Żółta kartka dla Matysiewicza - mocno dyskusyjna... sędzia dostrzegł faul naszego zawodnika

71' Za kontuzjowanego Bondziula wchodzi na boisko Betko

72' Faulowany Dzierzgowski i żółta kartka dla J.Sołowieja

75' Rzut rożny dla WARMII

75' Ostre dośrodkowanie i wydawało się że piłka wpadnie do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale jednak ominęła słupek zaczarowanej bramki DĘBU!

76' To jest niewiarygodne! Dzierzgowski fantastycznie uwolnił się od trzech obrońców DĘBU i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela na bramkę, ale Nowajczyk wybija piłkę na rzut rożny

77' Dwa kolejne kornery dla WARMII ale za żadnym razem nie udało się nam osiągnąć nic więcej

79' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi na boisko Sypytkowski

82' Ależ walczą nasi piłkarze! Szkoda, że Państwo tego nie widzą!

83' Zmiana w WARMII - za zmęczonego Dzierzgowskiego wchodzi Paweł Górski

87' Dobra okazja DĘBU - dośrodkowanie w pole karne i fatalnie strzela Mateusz Sołowiej

89' Wysoko ponad naszą bramką strzela Markiewicz

90' 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Damian Makowski

90' + 4' Koniec meczu. Nie odczarowaliśmy boiska w Dąbrowie Białostockiej i remisujemy z DĘBEM 0:0.