Dla kogo materace kieszeniowe będą najlepszym rozwiązaniem?

aktualizacja: 2020-03-06 15:02:35     nr wiadomości: 41729     przeczytano: 1196     Ilość komentarzy komentarze: 0

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, dla kogo materace kieszeniowe są najlepsze. Aby zrozumieć, jaki model będzie odpowiednim rozwiązaniem dla nas, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jednak zanim do tego przejdziemy, warto dowiedzieć się również, czym tak naprawdę charakteryzują się materace kieszeniowe.

Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy?

Na początku warto zaznaczyć, że model kieszeniowy zalicza się do kategorii materacy sprężynowych. Składa się przede wszystkim z gęsto ustawionych pojedynczych sprężyn. Dzięki temu każda z nich może dostosować się do ruchów użytkownika niezależnie od pozostałych. W ten sposób uzyskujemy dobrą elastyczność. Ponadto na całej powierzchni materaca ciężar rozkłada się równomiernie, co zmniejsza ryzyko odkształceń. Każda ze sprężyn znajduje się w specjalnej kieszonce, którą przygotowuje się z bezpiecznych dla użytkownika materiałów. Od tego elementu w dużej mierze zależy, jakie materac będzie miał właściwości, jaki będzie jego stopień twardości. Jedną ze znanych marek oferujących takie produkty jest Hilding. Jej materace charakteryzują się przede wszystkim dużym wyborem wśród materiałów, z których zostały stworzone kieszonki. Do wyboru mamy pianki z połączeniem filcu, kokosu, pokrowców antyalergicznych, dzianiny wykonane z naturalnych włókien poprawiających wentylację i wiele innych. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie w tej ofercie coś dla siebie.

Aby upewnić się, że dobrze trafiliśmy, warto udać się na zakupy do sklepu stacjonarnego. Salony partnerskie najlepszych marek powstaną wkrótce w największych miastach w Polsce. Dzięki temu kupimy wysokiej jakości materac w Białymstoku czy Rzeszowie. Zaznaczmy, że część salonów stacjonarnych umożliwia również zakupy przez internet. 

Dla kogo materace kieszeniowe będą odpowiednie?

Materace kieszeniowe odróżniają się od standardowych modeli sprężynowych umieszczeniem mechanizmu w pojedynczych powłokach przypominających kształtem kieszenie. Dzięki nim otrzymujemy gwarancję dobrego snu poprzez wyciszenie dźwięków podczas przewracania się na drugi bok lub wstawaniu. Dlatego też materace kieszeniowe polecane są dla par. Gdy jeden z użytkowników śpi niespokojnie, drugi nie usłyszy ciągłych zmian pozycji. Jeżeli korzystamy z takiego materaca we dwoje, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę, aby sprężynek było jak najwięcej. W ten sposób otrzymamy większą elastyczność i sprężystość, a tym samym idealne dopasowanie do kształtu ciała. Gdy chcemy kupić materac dla pary, wówczas musimy dobrać również odpowiednią szerokość. Zaleca się, aby nie była ona mniejsza niż 140 cm. 

Jednocześnie należy podkreślić, że materace kieszeniowe Hilding to idealne rozwiązanie również dla dzieci oraz osób, które śpią same. Wyciszenie odgłosów podczas przewracania się z boku na bok wpłynie również na długość snu rodziców.

Zalety materacy kieszeniowych

Oprócz wyżej wymienionej elastyczności, sprężystości oraz wyciszaniu warto zwrócić również uwagę na możliwość połączenia w jednym materacu kieszeniowym zalet charakterystycznych dla kilku innych produktów. Dzięki dodatkowej warstwie kokosowej możemy zwiększyć poziom twardości oraz oddychalność materiału. Część z produktów Hilding posiada również certyfikaty produktu medycznego, umożliwiając pracę na właściwą postawą. Dodatkowo część z nich gwarantuje 7 różnych stref twardości dopasowanych do najbardziej obciążonych punktów, na przykład głowy, ucha czy bioder. Osoby, którym zależy na wyjątkowej elastyczności oraz ochronie kręgosłupa przed dużymi naciskami, powinny zastanowić się nad materacem kieszeniowym z pianką lateksową. 

Jednocześnie pamiętajmy, że wybór materaca to kwestia indywidualna! Chcesz wiedzieć, jak wybrać idealny materac kieszeniowy dla swojej pociechy? Sprawdź artykuł: Czym kierować się wybierając materac dla dziecka?

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.