Drugi tydzień wakacji

aktualizacja: 2019-07-15 20:13:01     nr wiadomości: 39718     przeczytano: 3092     Ilość komentarzy komentarze: 0

Drugi tydzień „Kulturalnych Wakacji” za nami! 


I na przekór kapryśnej pogodzie trzeba przyznać, że był to bardzo udany tydzień.
Poniedziałek. Wyjazd rowerowy do Brzeźnia. Przy świetlicy wiejskiej (co prawda z przerwami na deszcz) pobawiliśmy się korzystając z instalacji rekreacyjnych na placu a następnie posililiśmy kiełbaskami z ogniska. Co prawda w drodze powrotnej zaskoczyła nas lekka mżawka ale raczej pomogła niż przeszkodziła. Z uśmiechami na twarzy rozjechaliśmy się do domów z nadzieją, że kolejny dzień będzie słoneczny.


Wtorek. Cóż... Pada. A my? Oczywiście przygotowani na taką ewentualność aktywnie spędzamy ten czas na hali sportowej. Gry i zabawy zespołowe a do tego spotkanie z robotami Photon sprawiają, że czas ucieka niepostrzeżenie. 
Środa. Brrrr... Pogoda bez zmian. Spędzamy ten dzień znowu na hali sportowej. Środa zdecydowanie jest dniem gadżetów animacyjnych. A ile przy tym zabawy! 


Czwartek. Jest i pogoda! W końcu! Czwarty dzień tygodnia przebiega pod hasłem #TrashTag’u. Rozmawiamy o co w tym chodzi i po co to komu? Czy dbanie o wspólną przestrzeń, miejsca gdzie spacerujemy, bawimy się, spotykamy są dla nas ważne? Okazuje się, że tak. Sprzątamy Stary i Nowy Park, następnie dyskutujemy o przyczynach śmiecenia. Okazuje się, że wakacjowicze są bardzo rygorystyczni jeśli chodzi o kary dla osób śmiecących. Żadnego pobłażania! Dzień kończymy wspólnym ogniskiem, smacznymi kiełbaskami i grami w hali sportowej.
Piątek. Czyste szaleństwo. W ramach zajęć Nasze miasto – Nasza przestrzeń udajemy się w okolice Starego Parku. Po co? A puszczamy wodze wyobraźni i przy pomocy papierowych szablonów 
i sprayów ubarwiamy jedną z ulic. Taką kreatywność cenimy i popieramy!
Drugi tydzień „Kulturalnych Wakacji” to też zajęcia w świetlicach wiejskich: w Bęćkowie, w Brzeźniu, w Bzurach, w Niećkowie, w Skajach, które prowadzili i prowadzić będą (gdyby ktoś pytał) studenci – animatorzy. Zajęcia plastyczne, sportowe, seanse filmowe (w oparciu o portal Legalna Kultura), gry i zabawy integracyjne, planszówki  - to pomysły na wakacyjny czas!
Wakacjowicze!
Dziękujemy za Waszą niesłabnącą aktywność i energię!
Liczymy na Waszą obecność w kolejnych tygodniach!

 

GALERIA ZDJĘĆ 

 

Z wakacyjnymi pozdrowieniami

Andrzej Kosmowski
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.