Dzielnicowy na medal

aktualizacja: 2021-01-18 17:03:01     nr wiadomości: 44590     przeczytano: 3434     Ilość komentarzy komentarze: 13

Za oknem zima w pełni. Dlatego grajewscy policjanci intensywniej sprawdzają miejsca, gdzie schronienia mogą szukać osoby bezdomne. Apelują również do mieszkańców o zgłaszanie sytuacji, gdy ktoś znajduje się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu. Dzięki inicjatywie dzielnicowego ze Szczuczyna udało się zapewnić opał osobom potrzebującym.

Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Szczególnej uwagi wymagają teraz osoby samotne, bezdomne, czy też nadużywające alkoholu. Grajewscy policjanci każdego dnia, sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Dzielnicowi odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice, a także osoby samotnie zamieszkujące. Właśnie w trakcie takich wizyt u dwóch mieszkańców gminy Wąsosz dzielnicowy ze Szczuczyna zauważył kończący się zapas opału potrzebny do ogrzania domów. Sierżant sztabowy Krzysztof Trzonkowski postanowił natychmiast działać. Na efekty pomocowych działań nie trzeba było długo czekać. W niespełna kilka dni, dzielnicowy wspólnie z dwoma samorządowcami, zorganizowali opał. W sobotę rano 61 i 67- latkowi został dostarczony węgiel. Zima dla tych osób będzie zdecydowanie "mniej sroga".

Policja apeluje o reagowanie na osoby zagrożone wychłodzeniem. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować pomocy. - KPP Grajewo

 

  - fot. KPP w Grajewie

Czytajac takie artykuły mam wrażenie że są "sponsorowane", pisane na siłę by promować policje. Niech chciałabym być źle zrozumiana, szanuje pracę policji, i tego policjanta również bo miałam okazję go poznać, ale czy to, że ktos pomaga innym to powód by się tym chwalić publicznie? Większość osób pomagających pozostaje anonimowa. Od pewnego czasu zauważam za to artykuły typu "policjant na wolnym zatrzymał...." "policjant na urlopie uratował...." itp. Dlaczego inne grupy zawodowe się na forach tak nie promują? Nie słychać o pani z Gopsu, lekarzu czy księdzu który pomaga....wg internetu pomagają tylko policjanci. A może pomagają wszyscy...a tylko w policji taka moda na chwalenie sie
Napisał: Anka dodano: 2021-01-18 17:17:18

Do Anka: nie masz sie do czego przyczepić,czep się tramwaju(ups..w Grajewie nie ma tramwajów).Nie m usisz takich artykułów czytać i przestań sie popisywać,radzę na ten czas snieg odgarnąć z ulicy..
Napisał: zniesmaczona dodano: 2021-01-18 19:27:52

ty zniesmaczona, tez chyba jesteś z glinianki. Niech policja weżmie się za to do czego jest powołana.
Napisał: aga dodano: 2021-01-18 22:22:23

/ Znam takich policjantów co pomagają bezinteresownie, a to jeden za własne pieniądze zakupił piecyk, drugi co raz wozi odzież i obuwie ale jakoś o nich i pewnie o innych cisza. Zresztą to chyba obowiązkiem dzielnicowego jest pomagać.
Napisał: Ala dodano: 2021-01-18 22:29:02

Brawo Anka !!!
Napisał: krzysztof dodano: 2021-01-19 02:23:32

Co się czepiasz?! Anka ma rację, szkoda że nie wrzucili zdjęcia dzielnicowego jak na czworaka objuczony wnosi 300 kg tego opału, byłby lepszy fejm
Napisał: Sanitariusz Mariusz dodano: 2021-01-19 08:32:10

Ale Anka ma rację. Policja na siłę opisuje każde swoje działanie przekuwając je w sukces. Przecież to jest ich praca za którą dostają nie małe pieniążki. Wiedzą jaki mają poziom zaufania publicznego i na siłę próbują się wybielić :)
Napisał: Antonii dodano: 2021-01-19 08:45:43

Zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym i mądrym ,a nie krytykowaniem wszystkiego i wszystkich , czy zrobi coś dobrego czy złego .Wstyd.
Napisał: myśląca Polka dodano: 2021-01-19 11:21:00

"Matka: O, Jezu! Dzieci! Zbierajta te zabawki! Już, już! Ala, bier kubełko! Dzielnicowy przyjechał! Ala: Jaki dzielnicowy, Jakie kubełko, mamo? Matka: No ten ze posterunku! Bier to, od wyngla! Szybko leć... I korytko świniowe bierz! Szybko dzieci! Gdzie ojciec? Aha... Pijany śpi... To dobrze... Dobrze... Ty stary ,budź się! Budź się! Bier siekiera! Dzielnicowy wyngiel przywióz! Wyngiel! Wyngiel je we wiosce! Babcia: Wojna będzie, przed wojną tyz Dzielnicowy wyngiel przywoził!" - film "MIŚ" reż. Stanisław Bareja
Napisał: Ryszard Ochódzki dodano: 2021-01-19 12:02:00

Zgadzam się z Anką. Obraz policji został mocno zrujnowany nawet przy demonstracjach kobiet. Teraz na siłę chcą wyprostować ten wizerunek.
Napisał: Kasia dodano: 2021-01-19 13:07:18

Abstrahując nieco od tematu, to każdy zawód jest piękny i przynosi pożytek społeczny. Sami zgadzamy się na to aby gloryfikować niektóre zawody i funkcje społeczne co moim zdaniem jest bardzo naganne. Wszyscy wykonujemy jakieś prace na pożytek innych i większość z nas się tym nie chwali i tak właśnie rozumiem przekaz Anki z którą się w pełni zgadzam.
Napisał: filozof grecki dodano: 2021-01-19 18:31:28

A to dzielnicowy nie powinien zgłaszać takich spostrzeżeń do gminy? /
Napisał: Mietek dodano: 2021-01-19 19:20:46

"Ja myślę, że z tymi prowokacjami to trzeba by ostrożnie. Wiecie państwo, to się tak mówi. Na przykład kiedyś w jednej fabryce oddział ZOMO zgłosił się na ochotnika, żeby uporządkować salę na sesję. Wszyscy zaczęli krzyczeć: prowokacja, prowokacja! A oni przyjechali, poustawiali krzesła, posprzątali i poszli. Także chyba trzeba by ostrożnie. Ja tak myślę."
Napisał: Jan Winnicki dodano: 2021-01-20 08:20:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.