Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 8149 wyświetleń

Dzielnicowy na medal

Za oknem zima w pełni. Dlatego grajewscy policjanci intensywniej sprawdzają miejsca, gdzie schronienia mogą szukać osoby bezdomne. Apelują również do mieszkańców o zgłaszanie sytuacji, gdy ktoś znajduje się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu. Dzięki inicjatywie dzielnicowego ze Szczuczyna udało się zapewnić opał osobom potrzebującym.

Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Szczególnej uwagi wymagają teraz osoby samotne, bezdomne, czy też nadużywające alkoholu. Grajewscy policjanci każdego dnia, sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Dzielnicowi odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice, a także osoby samotnie zamieszkujące. Właśnie w trakcie takich wizyt u dwóch mieszkańców gminy Wąsosz dzielnicowy ze Szczuczyna zauważył kończący się zapas opału potrzebny do ogrzania domów. Sierżant sztabowy Krzysztof Trzonkowski postanowił natychmiast działać. Na efekty pomocowych działań nie trzeba było długo czekać. W niespełna kilka dni, dzielnicowy wspólnie z dwoma samorządowcami, zorganizowali opał. W sobotę rano 61 i 67- latkowi został dostarczony węgiel. Zima dla tych osób będzie zdecydowanie "mniej sroga".

Policja apeluje o reagowanie na osoby zagrożone wychłodzeniem. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować pomocy. - KPP Grajewo

 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (13)

Czytajac takie artykuły mam wrażenie że są "sponsorowane", pisane na siłę by promować policje. Niech chciałabym być źle zrozumiana, szanuje pracę policji, i tego policjanta również bo miałam okazję go poznać, ale czy to, że ktos pomaga innym to powód by się tym chwalić publicznie? Większość osób pomagających pozostaje anonimowa. Od pewnego czasu zauważam za to artykuły typu "policjant na wolnym zatrzymał...." "policjant na urlopie uratował...." itp. Dlaczego inne grupy zawodowe się na forach tak nie promują? Nie słychać o pani z Gopsu, lekarzu czy księdzu który pomaga....wg internetu pomagają tylko policjanci. A może pomagają wszyscy...a tylko w policji taka moda na chwalenie sie

Do Anka: nie masz sie do czego przyczepić,czep się tramwaju(ups..w Grajewie nie ma tramwajów).Nie m usisz takich artykułów czytać i przestań sie popisywać,radzę na ten czas snieg odgarnąć z ulicy..

ty zniesmaczona, tez chyba jesteś z glinianki. Niech policja weżmie się za to do czego jest powołana.

/ Znam takich policjantów co pomagają bezinteresownie, a to jeden za własne pieniądze zakupił piecyk, drugi co raz wozi odzież i obuwie ale jakoś o nich i pewnie o innych cisza. Zresztą to chyba obowiązkiem dzielnicowego jest pomagać.

Co się czepiasz?! Anka ma rację, szkoda że nie wrzucili zdjęcia dzielnicowego jak na czworaka objuczony wnosi 300 kg tego opału, byłby lepszy fejm

Ale Anka ma rację. Policja na siłę opisuje każde swoje działanie przekuwając je w sukces. Przecież to jest ich praca za którą dostają nie małe pieniążki. Wiedzą jaki mają poziom zaufania publicznego i na siłę próbują się wybielić :)

Zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym i mądrym ,a nie krytykowaniem wszystkiego i wszystkich , czy zrobi coś dobrego czy złego .Wstyd.

"Matka: O, Jezu! Dzieci! Zbierajta te zabawki! Już, już! Ala, bier kubełko! Dzielnicowy przyjechał!
Ala: Jaki dzielnicowy, Jakie kubełko, mamo?
Matka: No ten ze posterunku! Bier to, od wyngla! Szybko leć... I korytko świniowe bierz! Szybko dzieci! Gdzie ojciec? Aha... Pijany śpi... To dobrze... Dobrze... Ty stary ,budź się! Budź się! Bier siekiera! Dzielnicowy wyngiel przywióz! Wyngiel! Wyngiel je we wiosce!
Babcia: Wojna będzie, przed wojną tyz Dzielnicowy wyngiel przywoził!"
- film "MIŚ" reż. Stanisław Bareja

Zgadzam się z Anką. Obraz policji został mocno zrujnowany nawet przy demonstracjach kobiet. Teraz na siłę chcą wyprostować ten wizerunek.

Abstrahując nieco od tematu, to każdy zawód jest piękny i przynosi pożytek społeczny. Sami zgadzamy się na to aby gloryfikować niektóre zawody i funkcje społeczne co moim zdaniem jest bardzo naganne. Wszyscy wykonujemy jakieś prace na pożytek innych i większość z nas się tym nie chwali i tak właśnie rozumiem przekaz Anki z którą się w pełni zgadzam.

A to dzielnicowy nie powinien zgłaszać takich spostrzeżeń do gminy? /

"Ja myślę, że z tymi prowokacjami to trzeba by ostrożnie. Wiecie państwo, to się tak mówi. Na przykład kiedyś w jednej fabryce oddział ZOMO zgłosił się na ochotnika, żeby uporządkować salę na sesję. Wszyscy zaczęli krzyczeć: prowokacja, prowokacja! A oni przyjechali, poustawiali krzesła, posprzątali i poszli. Także chyba trzeba by ostrożnie. Ja tak myślę."

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.