Dzień Teatru w SP 4

aktualizacja: 2017-04-06 23:09:34     nr wiadomości: 31420     przeczytano: 3450     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zabawa w teatr może być źródłem radości dla niejednego ucznia, urozmaica szkolną codzienność, dostarcza rozrywki i bywa miejscem poznawania swoich możliwości i pragnień…

Zatem z sympatii do teatru w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie na wesoło obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru przypadający 27 marca. Uczniowie klasy VI b postanowili przez kilka dni bawić się w teatr. Był wśród nich reżyser, charakteryzator i liczni aktorzy. W ruch poszły różne formy teatralne - od pacynki po mima. Była i Pocahontas, piękna i bestia, kot w butach, nie zabrakło Smerfetki i kota Klakiera, były krasnoludki i Gandalf, królewna Śnieżka i królewicz oraz inne postacie. Wszyscy przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty. Dokładali wszelkich starań by wcielić się w wybraną postać. Właśnie ta trwająca ponad tydzień praca była uczniowskim ukłonem w stronę teatru, swoistym świętowaniem. 

Ukoronowaniem tych działań była parada teatralna, która odbyła się 5 kwietnia. Uczniowie w barwnym korowodzie wędrowali po szkolnych korytarzach, śpiewając i grając na instrumentach perkusyjnych. Wokół nich biegały zaciekawione dzieci. Mogły one rozmawiać z aktorami, oglądać ich stroje i rekwizyty. Grupa odwiedziła również przedszkolaków i uczniów klas młodszych w ich salach.

Warto podkreślić samodzielność i aktywność klasy w opracowaniu zabawy w teatr oraz wspaniałą współpracę nad wspólnym celem, jakim było uczczenie roli teatru w życiu odbiorcy, a być może młodego przyszłego twórcy teatru. Brawo dla Nich!

Opiekunem uczniów była pani Elżbieta Gadomska

FOT.SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.