Echa sesji Młodzieżowej Rady

aktualizacja: 2015-11-07 19:42:21     nr wiadomości: 26693     przeczytano: 4487     Ilość komentarzy komentarze: 2

6 listopada 2015r.  w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miasta Grajewo.

Podczas sesji poprzez głosowanie tajne, został wybrany nowy przewodniczący - Mateusz Sarnacki, w związku z zrzeczeniem się mandatu radnego przez poprzedniego przewodniczącego - Dawida Cybulskiego. Wybrano także nowego sekretarza - Wiktorię Cebelińską. Następnie podjęto uchwałę w sprawie logo Młodzieżowej Rady Miasta oraz przeprowadzono dyskusję na temat street workout'u. Jak się okazuje, spora ilość osób młodych pasjonuje się tym rodzajem sportu i chciałaby rozwijać się w tym kierunku, dlatego też padł pomysł wybudowania takiego parku na terenie naszego miasta. Temat ma zostać omówiony na najbliższym spotkaniu władz miasta. 

Kolejne rozmowy na posiedzeniu dotyczyły budżetu obywatelskiego na rok 2016. Zaproponowano stworzenie parku trampolin, jako miejsca do aktywnego odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Ważnym aspektem było wybranie czteroosobowej grupy, która weźmie udział w redagowaniu Gazety Grajewskiej. Należą do niej: Klaudia Komosińska, Michał Lichota, Natalia Strojna, Patryk Zajkowski. Niemniej ważnym tematem była dyskusja dotycząca miejsc spotkań dla młodzieży w Grajewie. Brakuje takich miejsc, w których młodzi mogą spędzić swój wolny czas wraz ze znajomymi, szczególnie zimą. Na pewno ta sprawa nie zostanie bez rozwiązania, a na dzień dzisiejszy ciągle rozważane są różne propozycje, aby udostępnić taki obiekt grajewskiej młodzieży.

Przedostatnim punktem sesji była rozmowa o potrzebach i kierunkach rozwoju Młodzieżowej Rady Miasta. W najbliższym czasie Młodzieżowa Rada  pragnie zorganizować spotkania z uczniami danych szkół, w celu wspólnego omówienia dotychczasowych działań oraz zebraniu propozycji na kolejne wydarzenia, w celu przedstawienia nadchodzących akcji. Ostatni punkt sesji - wolne wnioski i informacje. Została tu wszczęta dyskusja o zbliżającym się turnieju gaming’owym w Grajewie. Najprawdopodobniej odbędzie się on w ferie zimowe. Będzie to już druga edycja tego turnieju. Przewidywane gry to: FIFA 16 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Podejmowane są już działania w sprawie realizacji projektu, których nie możemy jeszcze w pełni zdradzać, ale zapewniamy, że jest na co czekać. Ta edycja będzie jeszcze lepsza od ubiegłorocznej, o czym będziemy mogli przekonać się wszyscy niebawem.

W ten sposób zakończono obrady Młodzieżowej Rady Miasta.

 

Wiem, że brak kasy, ważniejsze inwestycje itd. ale fajnym pomysłem byloby utworzenie zamkniętej, zadaszonej hali z tymi wszystkimi atrakcjami dla rolkarzy, osób śmigających na rowerach i deskach + jakaś kawiarnia, może te trampoliny. Widziałam takie miejsce we Wrocławiu i było bardzo oblegane
Napisał: Anka dodano: 2015-11-07 20:08:08

Ha jestem ciekaw dlaczego nie utworzyc by rady bezrobotnych ktorych w tym miescie nie brakuje a mysle ze mieli oni by duzo wiecej do powiedzenia ?
Napisał: ciekawski dodano: 2015-11-08 13:21:45

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.