Ekologiczna - drugie podejście

aktualizacja: 2017-09-25 14:05:49     nr wiadomości: 33039     przeczytano: 4560     Ilość komentarzy komentarze: 5

Miasto Grajewo już po raz drugi złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Ekologicznej w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W ubiegłym roku nie udało się otrzymać wsparcia, zabrakło niewiele. Jednym z wysoko punktowanych kryteriów była dostępność do drogi krajowej. I tutaj Miasto straciło, gdyż odcinek pomiędzy ul. Kopernika a ul. Wiktorowo nie posiadał dokumentacji projektowej. Teraz omawiany fragment został doprojektowany, co zapewne zmieni punktację złożonego wniosku.

Jednak czy skutecznie? W tym roku finanse zostaną rozdane na nowych zasadach. W sierpniu br. weszło w życie rozporządzenie dotyczące dotacji celowych z przeznaczeniem na drogi lokalne. Zmieniła się punktacja za spełnienie poszczególnych kryteriów - np. zmniejszono liczbę punktów, jaką można uzyskać za znaczenie zadania dla infrastruktury drogowej w sposób gwarantujący podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, więcej punktów będzie można uzyskać za kryterium dotyczące wpływu zadania na spójność sieci drogowej i za zadania, które wpłyną na poprawę dostępności komunikacyjnej. Wprowadzono także nowe kryterium – związane z dochodem jednostki samorządowej a współpraca jednostki wnioskującej w zakresie dofinansowania z innymi podmiotami nie będzie już oceniana.

Wybudowana droga odciążyłaby ruch samochodów osobowych z os. Południe. Zgodnie z założeniami realizacji podlegałby 2 - kilometrowy odcinek (do ul. Topolowej) wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej. W ramach prac zostałaby wykonana m.in. nawierzchnia drogowa z betonu asfaltowego o szerokości 7 m, chodniki odseparowane od jezdni pasem zieleni, ścieżka rowerowa, zjazdy, oświetlenie uliczne i pełne oznakowanie.

Jeszcze w tym roku dowiemy się czy ul. Ekologiczna otrzyma finansowe wsparcie. Do 31 grudnia nastąpi zatwierdzenie i ogłoszenie przez Wojewodę listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

/e/
 
więcej:
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Ekologiczna_nie_w_tym_roku,32164.html
 

no jeszcze tylko tirów brakuje na spokojnej strzelnicy...
Napisał: yhy dodano: 2017-09-25 21:08:47

Jak najszybciej nalezałoby zrobic tą ulicę bo wstyd straszny a jak komus w miescie ulice przeszkadzaja to namiot i na łące nad Toczylowskim tam spokojnie i miło..a Ekologiczna to wstyd dla Grajewa w takim stanie jak obecnie..
Napisał: gwo dodano: 2017-09-26 09:41:28

Brawo gwo
Napisał: Ja dodano: 2017-09-27 00:54:12

Do gwo: wstyd dla Grajewa to nasi włodarze. Zdecydowałam się na kupno mieszkania na alternatywach, bo jest tu cicho, spokojnie i blisko natury, chociaż ciągle w mieście. I teraz co? Ktoś zdecydował, że puści mi pod oknem TIRy? Czy ten ktoś zwróci mi różnicę w cenie za moje mieszkanie, które straci na wartości? Podobają się Wam spaliny i hałas? To sobie wśród nich mieszkajcie!
Napisał: zły dodano: 2017-09-27 21:23:10

Brawo obwodnica szczuczyna stawisk barglowa i grajewo biegnąca przez osiedla mieszkaniowe niech włodarze sięgną po rozum i rozliczą burmistrza który nie zgłosił wniosku kiedy wszyscy składali. A on teraz w izbie historycznej za grajewskie pieniądze piastuje urząd
Napisał: Paweł dodano: 2017-09-28 18:58:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.