• 5 komentarzy
  • 13926 wyświetleń

Ełczanin wicemistrzem świata

Ełcki policjant drugim wicemistrzem świata viet vo dao

Sierż. Adam Jankowski z Komendy Powiatowej Policji w Ełku jest drugim wicemistrzem świata vovinam viet vo dao w Ti-Dou. Policjant zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Wietnamie w kategorii 77-82 kg.

W zawodach w Wietnamie brało udział 16 krajów z całego świata. Walki odbywały się pucharowo, przegrana walka eliminowała z dalszego udziału. Każda walka trwała 3 minuty. Pierwsza walkę Adama Jankowski  wygrał z zawodnikiem z Kambodży. Drugą walkę niestety  przegrał na punkty z
zawodnikiem z Iranu. Ostatecznie policjant zdobył brązowy medal w kategorii 77-82 kg  vovinam viet vo dao Tiu-Dou i jest drugim wicemistrzem świata. Brązowy medal w kategorii 72-77 kg zdobył też brat policjanta Sylwester Jankowski.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Utrudnieniem dla naszych zawodników był przede wszystkim panujący w Wietnamie klimat. Zawodnicy ciężko przechodzili aklimatyzację. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza sprawiały duże kłopoty. Jednak występ ełczan był bardzo udany. Adam i
Sylwester Jankowski zdobyli dwa brązowe krążki dla naszej reprezentacji.  Są to pierwsze medale dla Polski na Mistrzostwach Świata Vovinam Viet Vo Dao.