Ełk: Zniszczyli altankę

aktualizacja: 2017-08-31 11:19:48     nr wiadomości: 32827     przeczytano: 3954     Ilość komentarzy komentarze: 1

30.08.2017 r. policjanci dostali zgłoszenie o niepokojących hałasach dobiegających z ogródków działkowych na terenie Ełku. Na miejscu na jednej z działek zastali zdemolowaną altankę, w której sprawcy wybili szyby, wyrwali drzwi i zniszczyli część wyposażenia. Na działce potłuczona została także szklarnia z warzywami oraz zniszczone uprawy. Sprawcy uszkodzili również kosiarkę spalinową. Wstępne straty zostały oszacowane na 2.500 złotych.

Policjanci od razu na miejscu zatrzymali sześć młodych osób. Prawie wszystkie te osoby były nietrzeźwe. Niechlubny rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani to czterech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 19 do 22 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że młodzi ludzie bezprawnie weszli na teren ogródka działkowego, gdzie urządzili sobie imprezę, podczas której dokonali zniszczeń. 

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast naruszenia miru zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.   - KPP w Ełku

 

A dostali przynajmniej od policji wpie....l na miejscu, na gorąco? Za chuligańskie wyczyny, oprócz odszkodowania, powinny być kary publicznej chłosty.
Napisał: ksiądz Antoni dodano: 2017-09-01 10:36:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.