Erasmus+ w SP1

aktualizacja: 2019-10-08 16:14:49     nr wiadomości: 40408     przeczytano: 3342     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 30.09.2019-02.10.2019 w Chorwacji odbyło się międzynarodowe spotkanie nauczycieli w związku z realizacją projektu Erasmus+ „Food for Thought - A Cultural Recipe of European Traditions and Customs” 2018-2020. W spotkaniu brały udział zespoły z Polski (SP1 Grajewo), Chorwacji, Rumunii, Grecji, Włoch i Litwy. W trakcie wizyty uczestnicy zwiedzili centrum Zagrzebia, Park Narodowy Jezior Plitwickich, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz Park Narodowy Papuk.

Poza tym goście zwiedzali szkołę goszczącą, brali udział w warsztatach kulinarnych podczas których uczniowie przygotowywali tradycyjne chorwackie potrawy oraz przygotowywali dżem śliwkowy. Brali udział w warsztatach tanecznych, w trakcie których poznali kroki tradycyjnych tańców chorwackich, próbowali tradycyjnych dań. Nauczyciele omówili kolejne zadania projektowe i doprecyzowali terminy ich realizacji. Zaplanowano również kolejne spotkania projektowe oraz ich terminy. Zespół chorwacki przygotował prezentację na temat swojego kraju, regionu, szkoły, panujących zwyczajów i tradycji.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i drobne upominki. - Szkolny koordynator programu Erasmus+, Jakub Czyż.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.