Czwartek, Lipiec 29, 2021

Kultura i rozrywka

Erasmus+ w Wojewodzinie

Erasmus+ w Wojewodzinie

Uczniowie z Technikum w Wojewodzinie w tym roku szkolnym wyjadą na praktyki zawodowe do Irlandii w ramach projektu Erasmus+. Projektem zostali objęci uczniowie w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, budownictwa i technik rolnik.

Więcej informacji pod adresem: zs.wojewodzin.pl
 

Informacje o projekcie

Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie realizuje projekt pn.: 

Europejska praktyka zawodowa

Przy współpracy organizacji partnerskiej:    Your International Training/ Irlandia

Projekt ten jest realizowany w ramach programu Erasmus + w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 w konkursie 2019, w sektorze "Kształcenie i Szkolenia Zawodowe" w ramach Akcji 1: "Mobilność Edukacyjna" i jest w 100% finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 121 064 euro.

Realizacaj będzie odbywać się w terminie 01.09.2019 – 31.08.2021 roku w ZS im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie. W tym okresie uczniowie szkoły odbędą 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Irlandii podczas dwóch wyjazdów.


Główne cele projektu:

- zwiększenie kompetencji zawodowych uczniów podczas miesięcznych praktyk zawodowych za granicą w poszczególnych zawodach, doskonalenie j. angielskiego w życiu codziennym oraz zawodowym, rozwijanie kompetencji międzykulturowych: poznawanie realiów życia, kultury i historii Irlandii, przełamanie barier i stereotypów narodowościowych, nabywanie kompetencji organizacji pracy, nabranie doświadczenia w międzynarodowej grupie kulturowej, podniesienie wiary we własne siły, zwiększanie innowacji w procesie kształcenia uczniów.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące projektu można uzyskać w biurze projektu, na stronie szkoły: www.zs.wojewodzin.pl  oraz na szkolnym portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ZespółSzkółim.ks.JanaKrzysztofaKlukawWojewodzinie 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.