Fałszywy alarm

aktualizacja: 2016-06-08 20:05:44     nr wiadomości: 28662     przeczytano: 8264     Ilość komentarzy komentarze: 0

8 czerwca br. około godz. 9.45 do kilkunastu instytucji w całej Polsce został wysłany anonimowy e-mail z informacją o podłożonej bombie. Jednobrzmiąca wiadomość dotarła też do instytucji w kilku miejscowościach w naszym regionie m.in. w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Hajnówce i Grajewie.

Centralne Biuro Śledczej Policji, po dokonaniu analizy tej informacji stwierdziło, iż nie występują przesłanki do przeprowadzenia ewakuacji obiektów.

W ostatnim czasie fałszywe alarmy bombowe stały się bardzo częste. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji już zapowiedziało powołanie specjalnego zespołu, którego zadaniem będzie wypracowanie rekomendacji prawno-proceduralnych dotyczących fałszywych alarmów. Bezpodstawne  angażowanie służb generuje ogromne koszty społeczne i ekonomiczne. Sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia, dodatkowo może być obciążony kosztami akcji służb sprawdzających informacje o bombach.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.