czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 14236 wyświetleń

Fontanna w centrum

Plac po dworcu PKS czeka duża przemiana. Teren w sercu miasta ma być profesjonalnie zagospodarowany. Zostanie stworzona wielofunkcyjna i ogólnodostępna przestrzeń, dostosowana do  wymagań  i  potrzeb społeczności współczesnego miasta. Grajewski magistrat poczynił już kroki, by dodać świetności wspomnianemu miejscu. Został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie terenu położonego w rejonie ulic: Kilińskiego. Ks. J. Popiełuszki, J. Piłsudskiego i Placu Niepodległości w Grajewie”.

Zgodnie z założeniami przewiduje się wykonanie parkingu na samochody osobowe, dwóch stacji na ładowanie pojazdów elektrycznych, urządzenie skweru zieleni  z fontanną i  ekranami akustycznymi od terenu PKP, stworzenie miejsc relaksu, ustawienie elementów małej architektury. Miejsce będzie oświetlone i zostanie zainstalowany monitoring.

To nie jedyna zmiana, która zostanie wprowadzona w centrum miasta. Zakłada się m.in. przebudowę nawierzchni jezdni i chodników oraz linii oświetleniowej na ul. Kilińskiego, przebudowę nawierzchni jezdni i chodników, linii oświetleniowej. Planuje się też budowę sieć centralnego ogrzewania w ul. Traugutta, czy też nowe zagospodarowanie Placu Niepodległości. To tylko niektóre elementy, jakie ma zawierać zamówiona dokumentacja techniczna rewitalizacji centrum Grajewa.

Dokumentacja projektowa realizowana jest w ramach Projektu pt. "Rewitalizacja centrum Grajewa" przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Przypomnijmy - miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 1 mln 200 tys. zł na realizację modelowych działań z zakresu rewitalizacji obszarów wymagających odnowy.


/e/
 

Komentarze (34)

Super widać że miasto się rozwija gratulacje oby tak dalej

a gdzie dworzec ludzie trzęsą sie od zimna

..a gdzie budowa hali sportowej przy sp 4 ...

A po cO dworzec ?? Lepsza fontanna .

Wybory coraz bliżej. Planów to każdy miał. Dworzec nadal będzie w planach dla przyszlego rządcy.

Po co Ci dworzec w zimę, jak fontannę będziesz miał. W sumie dworzec jak i cały PKS i PKP SA prywatne, czemu miasto ma sponsorować dworzec?

po co dworzec plac jest potrzebny mieszkańcom :)

Zaczyna pachnieć kiełbasą przedwyborczą

Panie Barmistrzu lepiej wydawać kase na fontanne i robić z tego wizytówke miasta?!! A gdzie dworzec PKS ?!!!! Wstyd !! Temat zamiatany pod dywan ..

A na Placu Niepodległości niech leżanki postawią by żule mieli gdzie kimać w biały dzień a nie na ławkach śpią :)

ładowanie aut elektrycznych w Grajewie dobre

dworzec będzie na dworcu :0

czy jest drugie miasto w Polsce bez dworca autobusowego? ojej przecież Grajewo to nie miasto!

Co chcecie od chłopaków z PLAGI. Toć to grajewski folklor. Bez nich nie ma centrum Grajewa. Kto będzie stał w bramach. Stał dziadek, stał ojciec, stoi syn i wnuczek. TAK MA BYĆ.

Lepiej coś robić, niż siedzieć z założonymi rękoma. PKS wypięło się na miasto Grajewo, teraz dużo mniej ludzi jeździ autobusami, nie ma wielkich tłumów, ani kilometrowych kolejek, zeby godzinami stać po bilet, albo, czekać na nastepny autobus. Jeśli w przyszłości dworzec autobusowy ma być połączony z kolejowym, ten plac dalej stałby nieużytkowany i obskurny jak dotychczas, wiec bardzo dobrze, że coś się dzieje :) Zdecydowanie więcej ludzi skorzysta ze skweru i parkingu. A tobie pasarzerze jeśli zimno to się cieplej ubierz, albo chodź na autobus 10 minut wcześniej, nie godzinę, nie zdążysz zmarznąć.

Jak by Nic nie robili to byście. Narzekali a widac ze miasto jest coraz ładniejsze

na terenie byłej j.w. ul. Konopki, Legionistów, Perltza, Ułańska, Spokojna tam mieszka ok 60 rodzin
brak kanalizacji nie wspomnę o nawierzchni i chodnikach których niema, jak sucho to unoszą się "tumany" kurzu, jak pora deszczowa potrzebna łódka.
Odbywa się tam wiele imprez, mieszkańcy Grajewa chętnie przychodzą tam na spacery, młodzież na piwo i inne tam..., a włodarze miasta mają to w d...pie.

Panie burmistrzu oby tak dalej.Widać jak miasto się zmienia na lepsze.

Często przejeżdżam ul. Legionistów współczuję mieszkańcom tych ulic, to jest katastrofa co tam się dzieje.

A o dworcu kolejowym to już pan burmistrz zapomniał ale wyborcy pamiętają.

Wstyt panie burmistrzu za dworzec PKP i PKS 25 lat temu wyjechała z Podlasia odwiedziłam niedawno Grajewo Wszystko się rozwija i walczy o turystykę
a tu brak informacji o rozkładzie jazdy .Jak ludzie mają korzystać z państwowej komunikacji? A pan chcę Fontannę....Wstyd!!!!

Kiełbasa wyborcza powiem tyle

chętniej flaszke przy fontannie zrobia

ja bym nie dawał ekranów akustycznych

O mysza będzie miał gdzie się myć

O dworzec pks niech sie martwi firma pks a nie burmistrz a panow z parku wyprosic Serdecznie

Mojego głosu NAPEWNO burmistrz nie dostanie !!! Wstyd

Bardzo fajnie, ze cos robią. Najwięcej narzekają Ci co sami nic nie robią.

A w Grajewie błoto i smród.

W tym mieście jest już wszystko,brak jedynie fontanny i koniecznie z gumowymi kaczuszkami!!!???

A wam to ciezko dogodzic wiecznie stekacie jak nie robia zle jak robia drugie zle.Byscie chcieli by wszystko na raz bylo zrobione sami zacznijcie robic bedzie szybciej a nie narzekac tylko umiecie. Narzekacie na budowe fontanny placu zieleni itp a jak bedzie to bedziecie z tego korzystac.Idzcie mieszkac tam gfzie wszystko jest idealnie zrobione skoro wam tu nie pasuje.Albo zacznijcie sami cos robic

.....fontanna??!!!....ok...ale najpierw dworzec PKS..miasto z burmistrzem a ludzie czekają w ..budzie pks...wstyd !!!!!!..nieważne czyj transport (autobusy)...miasto winne mieć dworzec autobusowy!!!..już o PKP nie wspomnę... WSTYD kolejna grajewska władzo...wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!

chyba nie macie na co pieniędzy wydawać. Fontanny stawiać się zachciało.....biednym pomóżcie a nie pieniądze wydajecie na bezużyteczne rzeczy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.