czwartek, 18 kwietnia 2024

Futsal: 2 remisy na wyjeździe

Dwa remisy na wyjeździe.

15.12. 2019r. zespół futsalu MOSiR Grajewo rozegrał drugie spotkanie II ligi futsalu woj. podlaskiego. Na bardzo ciężkim terenie drużyna z Grajewa zremisowała 3:3 z drużyną DTS Helios Białystok. Mecz był bardzo wyrównany, każda drużyna mogła przechylic szale zwycięstwa na swoją korzyść, lecz w końcówce spotkania karnego w drużynie gości nie wykorzystał najpierw Edison, a następnie w drużynie gospodarzy Ulman. Wynik spotkania był sprawiedliwy. Oba zespoły pokazały sie z dobrej strony, szczególnie w grze obronnej. Ciekawostką jest to, że w drużynie DTS Helios Białystok wystąpił były zawodnik sekcji młodzieżowych MOSiRu Grajewo - Rafał Ninkiewicz oraz były trener Klubu Sportowego Warmia Grajewo - Marcin Strzeliński  Marcin Strzeliński.

DTS Helios Białystok - MOSiR Grajewo 3:3 (Ireneusz Piwko x2, Paweł Górski).

22.12.2019r. drużyna Futsal MOSiR Grajewo wywalczyła cenny remis w ostatnich sekundach meczu.
W porównaniu do ostatniego meczu przeciwko tej drużynie, zespół z Grajewa zagrał dobre spotkanie i zremisował na ciężkim terenie w Suwałkach. W pierwszej połowie meczu Grajewianie stworzyli więcej klarownych sytuacji do strzelenia gola, lecz do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Po przerwie odważniej ruszyli gospodarze, skutkiem tego bramkę na 2:1 zdobyli Suwlaczanie. Jednak po szóstym faulu, w ostatnich sekundach meczu doszło do przedłużonego karnego, którego na gola zamienił Mateusz Cybulski. Brawo za walkę do końca. Mimo ciężkiego terenu jest to dla nas zwycięski remis i nadal liczymy się w grze o play off II ligi futsalu woj. podlaskiego. Brawo drużyna i brawo Browar Północny Futsal Team Suwałki za dobry futsal i emocje do końca.
Oprawa i miejsce rozgrywania meczu zasługuje na szczere słowa uznania dla organizatorów widowiska. Oby więcej taki spotkań w II PLF.

BP Futsal Team Suwałki - MOSiR Futsal Grajewo 2:2 (Edison Fernandes, Mateusz Cybulski).

Aktualnie drużyna futsalu MOSiR Grajewo zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów i jest co raz bliżej awansu do fazy play off. Gratulujemy!