GWIAZDA nadal błyszczy!

GWIAZDA NADAL BŁYSZCZY

W dniu 19 września 2015 roku w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym, które były przeglądem najzdolniejszej pod kątem zapasów młodzieży w wieku 13-15 lat z województw: kujawsko- pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Szczuczyńską „GWIAZDĘ” reprezentowała na tych zawodach dwudziestka dziewcząt i chłopów.

Drużynowo dziewczęta wspierane przez starszą zawodniczkę - Adriannę Zańko zdobywając 22 pkt. zajęły drugie miejsce na 15 startujących ekip ulegając jedynie ekipie WLKS „SIEDLCE- IGANIE NOWE” – 32 pkt., a na trzecie miejsce podium zawitała drużyna UAKS „PODLASIE” Białystok- 9 pkt.

Chłopcy zdobywając 6 pkt. zajęli 9 miejsce na 26 startujących ekip.

Indywidualnie najbardziej na tych zawodach błyszczeli: Paulina Tyszka – złoto w kat. do 44kg, Kinga Zielińska- złoto w kat. do 48kg, Renata Gutowska- srebro w kat. do 34kg, Łucja Ostaszewska- brąz w kat. do 34kg, Zuzanna Łukowska- brąz w kat. do 57kg, Martin Wesołowski- brąz w kat. do 73kg, Ewelina Gąsiewska- 5 w kat do 40kg, Emilia Bagińska- 5 w kat. do 52kg, Oliwia Żebrowska- 5 w kat. do 52kg, Justyna Bagińska- 5 w kat. do 62kg, Martyna Makuszewska- 5 w kat. do 67kg, Jan Tyszka- 5 w kat. do 35kg, Krystian Pawłowski- 5 w kat. do 59kg, Mateusz Wojsław- 8 w kat. do 42kg.

Pozostali zajęli dalsze miejsca ulegając swoim rywalom po stoczeniu zaciekłych pojedynków..

Warto zauważyć, że w klasyfikacji wojewódzkiej nasze dziewczęta wspólnie z zawodniczkami z Białegostoku i Suwałk zdobyły 2 miejsce, a chłopcy wspierani przez bardzo dobrze walczących zawodników z Mosir Grajewo, UAKS „PODLASIE” Białystok i UKS „HERKULES” Łomża  zdobyli w punktacji wojewódzkiej 3 miejsce..