Goniądz - Warmia 1:6

Wysokim zwycięstwem 6:1 nad BIEBRZĄ Goniądz zakończył się środowy, wyjazdowy mecz piłkarzy WARMII Grajewo w drugiej kolejce rozgrywek IV ligi w sezonie 2018/2019. Po dwóch rozegranych dotąd seriach spotkań grajewianie prowadzą w tabeli IV ligi z imponującym bilansem bramkowym 10-1. Zanim jednak ktokolwiek popadnie w hurraoptymizm warto, żeby pamiętał, że na razie spotkaliśmy się z trzynastą i dziesiątą drużyną ubiegłego sezonu…Trudniejsze mecze dopiero przed nami – pierwszy z nich już w niedzielę 19 sierpnia o 17:00. W Grajewie WARMIA podejmie WISSĘ Szczuczyn - czwarty zespół sezonu 2017/2018.

W środowym spotkaniu WARMIA zagrała bardzo dobrze a w pierwszej połowie wręcz koncertowo. Trener Leszek Zawadzki i zawodnicy pamiętali i wyciągnęli wnioski z wiosennego meczu, w którym grający w osłabieniu gospodarze urwali „wilczkom” punkty remisując 1:1. Prowadzenie dla WARMII zdobył w 9 minucie Dzierzgowski pięknym strzałem z pola karnego. Dziesięć minut później wzorową akcję zakończył Mateusz Cybulski z bliska pokonując Kamila Ulmana. W pierwszej połowie grajewianie zdobyli jeszcze dwa gole po stałych fragmentach gry. W 31 minucie na 3:0 podwyższył Łukasz Domurat a tuż przed końcem tej części gry czwartego gola zdobył kapitan zespołu Marcin Arciszewski. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował grę ale nie ustrzegł się błędu, po którym w 79 minucie ambitnie walczący gospodarze zdobyli honorowego gola po strzale Tomasza Polkowskiego. Podrażniona tym faktem WARMIA strzeliła jeszcze dwa gole – w 84 minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Dzierzgowski a trzy minuty przed końcem meczu Łukasz Domurat.

Znacznie wzmocnieni w porównaniu ze składem z rundy wiosennej gospodarze byli w tym meczu zaledwie tłem dla naszego zespołu, który choć zdobył pół tuzina bramek to okazji do kolejnych miał drugie tyle. Cieszy forma strzelecka grajewian, ale poważny sprawdzian zespołu odbędzie się w najbliższą niedzielę.

15.08.2018 Goniądz, Stadion miejski

BIEBRZA Goniądz - WARMIA Grajewo 1:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 9', 0:2 Mateusz Cybulski 19', 0:3 Łukasz Domurat 31', 0:4 Marcin Arciszewski 45', 1:4 Tomasz Polkowski 79', 1:5 Tomasz Dzierzgowski 84', 1:6 Łukasz Domurat 87'

BIEBRZA: 1.Ulman - 21.Polkowski, 18.Jasiński (Kpt), 6.Śliwowski, 15.Kotlewski - 24.Żero (65' 3.Dziekoński), 77.German, 7.Sawicki, 5.Werpachowski,  27.Popławski,  - 9.Chrzanowski

REZERWA: 89.Staśkiewicz, 2.Czyżewski, 3.Dziekoński

WARMIA: 12.Sobolewski –  5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz (46' 20.Koszczuk) - 4.Mikucki, 19.Cybulski (75' 11.Górski), 10.Kozikowski (60' 16.Sypytkowski), 3.Domurat, 8.Kondratowicz (60' 15.P.Zarzecki) - 7.Dzierzgowski (89' 13.Wójcicki)

REZERWA: 1.Gieniusz - 15.P.Zarzecki, 11.Górski, 20.Koszczuk, 13.Wójcicki, 14.E.Zarzecki, 16.Sypytkowski

Sędzia: Piotr Podbielski (Podlaski ZPN)